Jump to content

Mysz w puszce coca coli


Recommended Posts

Ronald Ball, obywatel Stanów Zjednoczonych, oskarżył koncern Pepsi o to, że w zakupionej przez siebie puszce Mountain Dew znalazł pływającą mysz. W odpowiedzi na te zarzuty, koncern Pepsi, do którego należy marka tego napoju, stwierdził, że gdyby taki gryzoń rzeczywiście znalazł się w środku, to przed otworzeniem z pewnością, by się zdążył rozpuścić - informuje ABC news.

Ten dość zaskakujący sposób na obronę dobrego imienia marki przedstawiciele firmy wzmacniali podając argumenty naukowe: "Gdyby jakikolwiek gryzoń przebywał w puszce w takim napojem, od momentu zamknięcia do jego otworzenia, to z pewnością by się w nim rozpuścił. Niemożliwe jest zatem, by ktoś mógł znaleźć resztki pływające na powierzchni" – uzasadniali prawnicy firmy w sadzie.

Sprawa toczy się od 2008 roku, kiedy to Ball po zakupieniu puszki z napojem w automacie znajdującym się w jego pracy, zwymiotował widząc gnijącą mysz. Złożył wówczas skargę do koncernu. Ten w odpowiedzi poprosił go o próbkę znalezionych resztek zwierzęcia. Po tym jednak sprawa ucichła i z Ballem nikt się już więcej nie skontaktował.

Amerykanin postanowił wiec dochodzić roszczeń na drodze sądowej. Żąda 50 tysięcy dolarów odszkodowania. To jednak niewiele w porównaniu z potencjalną szkodą jaką przyniesie firmie utrata reputacji.

Autor: krk

Źródło: abcnews.go.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.