Jump to content

Kodak oficjalnie zbankrutował


Recommended Posts

Kodak oficjalnie zbankrutował

Dołączona grafika

The Wall Street Journal przynosi smutną dla każdego fana kinematografii wiadomość - istniejącej od 131 lat firmie skończyły się środki na spłatę wszystkich swoich długów. Koncern został zmuszony do złożenia w sądzie wniosku o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Szukający w najróżniejszych miejscach pieniędzy Kodak nie zanotował od pięciu lat rocznego zysku. Pomimo ogłoszenia bankructwa i zaciągnięcia niemal miliarda dolarów kredytu mającego umożliwić funkcjonowanie koncernu w trakcie postępowania upadłościowego, nie można go nazwać zimnym trupem. Kodak jest po prostu kompletnie spłukany.

Firma mogąca pochwalić się między innymi wprowadzeniem na rynek wielu podstawowych obecnie technologii fotograficznych (chociażby filmu fotograficznego 35 mm) oraz stworzeniem standardu fotografii małoobrazkowej, cały czas posiada niemałą liczbę cennego sprzętu oraz patentów, które zapewne rozejdą się jak ciepłe bułeczki. Możliwe jest też przekształcenie Kodaka w o wiele mniejszy, ale za to dochodowy biznes. Planowana restrukturyzacja miałaby się zakończyć w przyszłym roku.

Szkoda by było, gdyby jedynym śladem po bankrutującej firmie został jedynie znajdujący się w Hollywood budynek Kodak Thearte, w którym od 2002 roku wręczane są nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Chociaż nawet to nie jest pewne.

Źródło: Gizmo.pl

Smutna wiadomość, sam posiadam jeden z aparatów tej firmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.