Jump to content

Kolejny Hosting zamkniety, ludzie aresztowani, Megaupload zniknął z sieci


Recommended Posts

Serwis Megaupload zamknięty!

Strona Megaupload należała do głównych serwisów zajmujących się wymianą plików. Należała, bo właśnie została zamknięta przez amerykańskie władze. Jej szefów aresztowano.

Megaupload to niemal synonim piractwa. Jak wiele podobnych serwisów działał w prosty sposób - wrzuć jakiś plik, my go będziemy przechowywali, a inni będą go mogli ściągać. Nie brzmi groźnie, ale tylko do czasu, gdy przyjrzymy się temu, co faktycznie stanowiło o popularności Megauploadu. Były to rozmaitej maści pliki z filmami, muzyką czy programami, które ładowano i udostępniano niezgodnie z prawem. Taka działalność była nader popularna - dość wspomnieć, że serwis miał ponad 50 milionów odsłon dziennie i 150 milionów użytkowników. Oczywiście nie była to działalność charytatywna - twórcy Megauploadu opracowali rozbudowany system ściągania opłat od użytkowników, jednocześnie wynagradzając tych najaktywniejszych.

Nic więc dziwnego, że strona od dawna znajdowała się na czarnej liście wytwórni filmowych, muzycznych oraz wszelkich organizacji walczących z sieciowym piractwem. W czwartek, 19 stycznia nastąpiło oficjalne zamknięcie serwisu, o czym na poinformował Departament Sprawiedliwości USA.

Jednocześnie władze podały informację o aresztowaniu siedmiu osób odpowiedzialnych za tworzenie i utrzymanie serwisu. Są wśród nich Niemcy, Słowak, Estończyk i Holender. Przy okazji na jaw wyszła nieznana informacja - prezesem Megauploadu był mąż piosenkarki Alicii Keys, raper i producent Swizz Beatz. Nie został on jednak aresztowany, uważa się, że pozycja jaką zajmował w firmie służyła tylko jej uwiarygodnieniu i poprawie wizerunku megapirata.

Anonymous w odpowiedzi na zamknięcie strony MegaUpload wyłączyli dwie poniższe witryny:

www.universalmusic.com

www.justice.gov

Oj ale sie porobilo Dołączona grafika

Oficjalna notka:

Réaction 15 minutes après l'annonce : Les célèbres hackers Anonymous font crasher les sites de la Justice Américaine et d'Universal Music International.Sites rendus innaccessibles à l'heure actuelle par les hackers :

www.universalmusic.com

www.justice.gov

Na Twitterze ciężko nadążyć za wpisami, po kilkaset a minutę. Tego się chyba ponowie w czerni z FBI nie spodziewali. Dołączona grafika

Źródło: gazeta.pl i TorrentInvite.pl

Nie działa żaden z serwisów MU: Megastuff.co, Megaworld.com, Megaclicks.co, Megastuff.info, Megaclicks.org, Megaworld.mobi, Megastuff.org, Megaclick.us, Mageclick.com, HDmegaporn.com, Megavkdeo.com, Megaupload.com, Megaupload.org, Megarotic.com, Megaclick.com, Megavideo.com, Megavideoclips.com i Megaporn.com

Oko Za oko i wszyscy ślepi :pinch:

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Rajd na dom właściciela Megaupload

Różowego Cadillaca, karabiny i miliony dolarów znaleźli nowozelandzcy policjanci w luksusowej rezydencji właściciela Megaupload. Jeden z największych na świecie serwisów pozwalających ściągać pliki został w czwartek zamknięty przez FBI.

Dołączona grafika

Serwis Megaupload zamknięty

Założycielem serwisu jest 37-letni Niemiec Kim Schmitz, znany jako Kim Dotcom albo Kimble. Piątkowy rajd na jego rezydencję "Dotcom Mansion" w Auckland policjanci opisują jako skomplikowaną operację. - To nie było zwykłe pukanie do drzwi. Pan Dotcom uciekł do środka i włączył różne elektroniczne systemy zabezpieczające - opowiada dowodzący akcją Grant Wormald. Kiedy policjanci po kolei wyłączali systemy, Dotcom schował się w opancerzonym pokoju. Udało się go wyciągnąć dopiero po wycięciu drzwi.

Po skończonej akcji policjanci wzięli się do przeszukiwania luksusowej posiadłości. Znaleźli i zabezpieczyli m.in. równowartość prawie 9 mln dolarów w gotówce. W momencie zatrzymania Niemiec miał przy sobie karabin - shotguna z obciętą lufą. A w garażu stała imponująca kolekcja samochodów wartych prawie 5 mln dol., wśród nich m.in. różowy Cadillac z 1959 r. czy Rolls Royce Phantom. Schmitz od dawna był znanym miłośnikiem samochodów. Kilka razy brał udział w słynnym nielegalnym wyścigu Gumball 3000, w którym uczestnicy ścigają się po zwykłych drogach, próbując nie dać się złapać policji.

Oprócz Schmitza policja aresztowała też Holendra Brama van der Kolka i Niemców Finna Batato i Mathiasa Ortmanna. Cała czwórka chciała wpłacić kaucję, ale sąd w Auckland się na to nie zgodził. W poniedziałek ma się odbyć pierwsze przesłuchanie.

Wiadomo, że amerykańskie organy ścigania będą się starały o ekstradycję zatrzymanych. W czwartek FBI oficjalnie zamknęło serwis Megaupload. Była to jedna z najpopularniejszych w internecie stron udostępniających filmy i muzykę. Serwis miał ponad 50 milionów odsłon dziennie i 150 milionów użytkowników. Mechanizm był prosty - internauci wrzucali pliki z muzyką, filmami lub programami na serwery Megaupload a inni mogli, zwykle za niewielką opłatą, je ściągać. Według szacunków założyciele serwisu zarobili na nim ponad 175 mln dol. A właściciele praw autorskich do piracko rozprowadzanych plików stracili co najmniej pół miliarda dol.

Założyciel serwisu Megaupload Kim Schimtz podczas wyścigu Gumball 300

W odwecie za zatrzymanie Dotcoma słynna grupa hakerów Anonymous zaatakowała w piątek strony internetowe FBI, amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości i wytwórni muzycznych, które wspierają walkę z nielegalnym obrotem plików.

Więcej... http://wyborcza.pl/1...l#ixzz1k0LmloxT

Źródło: Gazeta Wyborcza

Link to comment
Share on other sites

Dołączona grafika

The shit really hit the fan over at massively popular file hosting site MegaUpload. Yesterday, the United States Department of Justice seized and shut down the site and commenced criminal cases against its owners and others, sparking retaliatory actions from hacker collective Anonymous.

Yesterday, following the DoJ indictment, the Organised and Financial Crime Agency of New Zealand arrested MegaUpload founder Kim Schmitz (aka Kim Dotcom), CMO Finn Batato, co-founder and CTO Mathias Ortmann and others. Their subsequent bail request was denied in New Zealand court as it was opposed by US authorities on the case.

GigaOm has an excellent run-down of the indictment details if you’d like to learn more.

In the meantime, we got pinged by Elliott Kember, who was in New Zealand when the crackdown was in full effect. He traveled to Schmitz’ mansion and took a bunch of pictures of the property and the loads of expensive cars that were being seized. We got permission to embed some photos.

According to the Wall Street Journal, the US is looking to seize a great deal of property of the charged MegaUpload execs, including $175 million scattered across bank accounts worldwide, “a 2010 Maserati, a 2008 Rolls Royce, and a number of Mercedes Benzes”.

For a list of items seized, check out CNET’s article on the matter.

And now some photographic proof of the fact that the seized cars carried license plates that said things like ‘MAFIA’, ‘HACKER’, ‘STONED’, ‘V’ (for Vendetta?), ‘KIM COM’, ‘CEO’ and ‘POLICE’.

And check out that lovely pink Cadillac!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tags: megaupload, MegaUpload.com

http://techcrunch.com

>>>>>

Z tego co widzę z sieci poznikały kolejne hostingi plików...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.