Jump to content

Popularność Windowsa XP poszła... w górę!


Recommended Posts

Popularność Windowsa XP poszła... w górę!

Dołączona grafika

"XP" po prostu nie chce odejść? Wyjątkowo zaskakujące dane z rynku systemów operacyjnych przynosi firma Net Applications. Z jej najnowszych statystyk wynika to, że mający już ponad 10 lat system operacyjny Microsoft Windows XP w styczniu bieżącego roku zwiększył swój udział w rynku.

W grudniu Windows XP stanowił 46,52% rynku systemów operacyjnych. W styczniu zanotowano wzrost jego popularności i wynik wynoszący 47,19%. W tym samym okresie, co jeszcze ciekawsze, spadł udział systemu Windows 7 - z 36,99% do 36,4%.

Analitycy Net Applications zaznaczają, że najnowsze statystyki oparte są na wstępnych wyliczeniach. Jednakże już sam fakt odwrócenia tendencji, w przypadku Windowsa XP i Windowsa 7, jest wybitnie ciekawym zjawiskiem.

Z tych samych danych wynika to, że Windows Vista stale, aczkolwiek bardzo powoli traci popularność. W styczniu jego udział w rynku wyniósł zaledwie (albo aż - zależnie od punktu widzenia) 8,22%. Mac OS X 10.7 zajął 2,18% rynku, a jego poprzednik - Mac OS X 10.6 - 2,95%.

Obecnie trudno wytłumaczyć taki obrót spraw. Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Mogło wydawać się, że to wynik błędu w obliczeniach lub po prostu przypadek. Drugie takie zdarzenie, w nie tak długim odstępie czasu, może jednak dawać już do myślenia. Microsoft robi co tylko może, aby sprzedać jak najwięcej licencji na system Windows 7, praktycznie zniechęcając klientów do używania Windowsa XP.

Źródło: Net Applications

Jak dla mnie, to po prostu ludzie mają słaby sprzęt i niema sensu instalować mułowatych kolejnych systemów ... Sam na lapku miałem viste i nie dało sie grać nawet na minimalnych detalach a na XP śmigają mi gierki na średnich detalach. Linux jako drugi system do internetu i pracy :)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to Windows Xp może dalej sobie spokojnie funkcjonować , ale pozostanę przy W 7 , dlatego że jego funkcjonalność i szybkość działania jest dla mnie niezastąpiona :) Dopiero na tym systemie , komputer mój pokazał na co go naprawdę stać , a większość gier , w które gram nie odpalają się na Windowsie Xp :( Posiadam także PS3 i utworzyłem sobie miłe centrum multimedialne poprzez sieć WiFi :) , nie wiem czy to możliwe jest na Xp ale jeśli tak to sobie kupię starego kompa i będzie służył za serwer multimedialny :) ze swoim W Xp .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.