Skocz do zawartości

Popularność Windowsa XP poszła... w górę!


Rekomendowane odpowiedzi

Popularność Windowsa XP poszła... w górę!

Dołączona grafika

"XP" po prostu nie chce odejść? Wyjątkowo zaskakujące dane z rynku systemów operacyjnych przynosi firma Net Applications. Z jej najnowszych statystyk wynika to, że mający już ponad 10 lat system operacyjny Microsoft Windows XP w styczniu bieżącego roku zwiększył swój udział w rynku.

W grudniu Windows XP stanowił 46,52% rynku systemów operacyjnych. W styczniu zanotowano wzrost jego popularności i wynik wynoszący 47,19%. W tym samym okresie, co jeszcze ciekawsze, spadł udział systemu Windows 7 - z 36,99% do 36,4%.

Analitycy Net Applications zaznaczają, że najnowsze statystyki oparte są na wstępnych wyliczeniach. Jednakże już sam fakt odwrócenia tendencji, w przypadku Windowsa XP i Windowsa 7, jest wybitnie ciekawym zjawiskiem.

Z tych samych danych wynika to, że Windows Vista stale, aczkolwiek bardzo powoli traci popularność. W styczniu jego udział w rynku wyniósł zaledwie (albo aż - zależnie od punktu widzenia) 8,22%. Mac OS X 10.7 zajął 2,18% rynku, a jego poprzednik - Mac OS X 10.6 - 2,95%.

Obecnie trudno wytłumaczyć taki obrót spraw. Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Mogło wydawać się, że to wynik błędu w obliczeniach lub po prostu przypadek. Drugie takie zdarzenie, w nie tak długim odstępie czasu, może jednak dawać już do myślenia. Microsoft robi co tylko może, aby sprzedać jak najwięcej licencji na system Windows 7, praktycznie zniechęcając klientów do używania Windowsa XP.

Źródło: Net Applications

Jak dla mnie, to po prostu ludzie mają słaby sprzęt i niema sensu instalować mułowatych kolejnych systemów ... Sam na lapku miałem viste i nie dało sie grać nawet na minimalnych detalach a na XP śmigają mi gierki na średnich detalach. Linux jako drugi system do internetu i pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Windows Xp może dalej sobie spokojnie funkcjonować , ale pozostanę przy W 7 , dlatego że jego funkcjonalność i szybkość działania jest dla mnie niezastąpiona :) Dopiero na tym systemie , komputer mój pokazał na co go naprawdę stać , a większość gier , w które gram nie odpalają się na Windowsie Xp :( Posiadam także PS3 i utworzyłem sobie miłe centrum multimedialne poprzez sieć WiFi :) , nie wiem czy to możliwe jest na Xp ale jeśli tak to sobie kupię starego kompa i będzie służył za serwer multimedialny :) ze swoim W Xp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.