Jump to content

Przenośna konsola do gier oparta na Linux


Recommended Posts

Dołączona grafika

Co z tego wyjdzie? Ruszyła przedsprzedaż zapowiadanej od paru lat przenośnej konsoli go gier, opartej na Linuksie. Urządzenie o nazwie Open Pandora przeznaczone jest chyba przede wszystkim dla linuksowych maniaków. Pozwala nie tylko grać, ale jak twierdzą twórcy, także przeglądać internet, pracować, programować, kompilować, zarządzać zdalnie, odtwarzać muzykę, emulować, itd.

Konsola Open Pandora wyposażona jest w procesor Texas Instruments OMAP 3530 (600 MHz), procesor grafiki PowerVR SGX 530, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci flash, dwa sloty na karty SDHC (maks. 64 GB), kontroler sieci bezprzewodowych, Bluetooth, kontroler USB 2.0, wyjście telewizyjne, dwa analogowe kontrolery gier, 43-klawiszową klawiaturę QWERTY, klawiaturę numeryczną oraz akumulator mający zapewniać zasilanie przez "około ponad" 10 godzin.

Urządzenie ma też ekran dotykowy (oporowy) o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Maksymalna jasność wynosi 300 nitów, a współczynnik kontrastu to 450:1. W zestawie znajduje sie rysik.

Całość waży 335 g - z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Obecnie cena tego urządzenia wynosi 445 euro za sztukę (dla obywateli krajów Unii Europejskiej). Dostawy mają ruszyć najpóźniej w lutym.

Dołączona grafika

Źródło: OpenPandora

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to takie cóś to by się przydało dla np. dyspozytorów na stacjach gazowych w terenie , żeby sprawdzać różne parametry ( ciśnienie i takie tam ) , usterki lub po prostu dowiedzieć się z dala od głównej dyspozytorni czy coś nie szwankuje z przepływem na linii pomiędzy np . 2 stacjami w terenie :D Pewnie powstałoby mnóstwo programów jakby to urządzenie stało by się dość popularne , ja takie coś widzę też u gości , którzy sprawdzają stan produktów w wielkich SuperMarketach , ale co ja tam bidny stalker wiem , mam tylko 32 Rub :D

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to takie cóś to by się przydało dla np. dyspozytorów na stacjach gazowych w terenie , żeby sprawdzać różne parametry ( ciśnienie i takie tam ) , usterki lub po prostu dowiedzieć się z dala od głównej dyspozytorni czy coś nie szwankuje z przepływem na linii pomiędzy np . 2 stacjami w terenie :D

Pewnie powstałoby mnóstwo programów jakby to urządzenie stało by się dość popularne , ja takie coś widzę też u gości , którzy sprawdzają stan produktów w wielkich SuperMarketach , ale co ja tam bidny stalker wiem , mam tylko 32 Rub :D

Są już takie urządzenia, nazywają się terminalami / PDA / PCC / tabletam

Link to comment
Share on other sites

Ta tyle że jak jeżdżę z moim Ojcem ( tak się składa że wykonuje taką robotę bo pracuje w dyspozytorni i w terenie :) , to widzę że oni nie używają czegoś takiego , tylko telefon i usiłują się dodzwonić ale na zadupiu zasięgu nie ma i kicha , czasem trzeba jeździć 2 - 3 razy bo to nie była ta usterka co się myślało i dupa zbita :( , a że takie urządzenia istnieją to oczywiste :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.