Jump to content

Niemcy pobierali, teraz muszą płacić


Recommended Posts

Udowodnienie swojej niewinności może być trudne - dlatego też Niemcy, do których trafiają pisma, w których oferuje im się ugodę finansową zamiast procesu, raczej płacą.

Wytwórnie muzyczne skończyły ze ściganiem pojedynczych internautów w Stanach Zjednoczonych już jakiś czas temu - na celowniku znalazły się tam serwisy umożliwiające wymianę plików. Pokłosiem tych działań są jednak wciąż sprawy przeciwko Jammie Thomas czy Joelowi Tenenbaumowi. W centrum zainteresowania jest także Waszyngton, gdzie lobbuje się za korzystnymi rozwiązaniami prawnymi. Praktyka oferowania ugody finansowej w zamian za rezygnację z procesu sądowego jest jednak wciąż aktywna w Europie, o czym informuje serwis TorrentFreak.

Universal, Sony, EMI oraz Warner wraz z głównymi producentami gier komputerowych są bardzo aktywni zwłaszcza w Niemczech. Ugoda kosztuje najczęściej do 1200 euro, jedynie Sony żąda opłaty w wysokości do 950 euro. Żeby jednak nie oskarżać największych graczy o tego typu praktyki, wspomnieć należy, że mniejsze wytwórnie - jak RoadRunner Records, Ministry of Sound czy Pink Floyd Music - czynią podobnie.

Dla Niemców nie są to dobre wiadomości. Problemem jest bowiem dla nich obowiązujące prawo. Zgodnie z nim to na oskarżonym o naruszenie praw autorskich ciąży obowiązek udowodnienia swojej niewinności (a nie na posiadaczu tychże udowodnienie winy). Oprócz tego posiadacz łącza internetowego jest odpowiedzialny za to, jak się go wykorzystuje. Innymi słowy - Niemcy mają małe pole do manewru, udowodnienie bowiem, że to nie oni pobrali dany film czy utwór muzyczny, może być trudne.

Źródło: di.com

'' Problemem jest bowiem dla nich obowiązujące prawo. Zgodnie z nim to na oskarżonym o naruszenie praw autorskich ciąży obowiązek udowodnienia swojej niewinności (a nie na posiadaczu tychże udowodnienie winy).''

Je pierniczę, ktoś namaluje sobie jakieś statystyki z naszym IP i płac i płacz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.