Jump to content

40 internautów trafi przed sąd za wymianę plików


Recommended Posts

Zabezpieczono laptopy i komputery 40 internautów zamieszkałych na terenie powiatu otwockiego. Policja twierdzi, że choć w większości przypadków złamanie prawa odbyło się nieświadomie, to odpowiedzialność karna nadal istnieje - do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze, wykonując polecenie białostockiej prokuratury, wkroczyli do kilkudziesięciu mieszkań i zabezpieczyli u wskazanych osób komputery i laptopy. Według policji powodem przeprowadzonej akcji było popełnienie przestępstwa przez użytkowników zabezpieczonych komputerów, wynikające z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Użytkownicy w ostatnim czasie mieli korzystać z programów do wymiany plików (P2P).

To nie pierwsza taka akcja opisywana w Dzienniku Internautów. W 2009 roku policja we Wrocławiu zatrzymała mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie bez uprawnienia cudzych utworów w internecie przez sieci P2P.

Przeprowadzona przez otwockich policjantów akcja miała też za zadanie uświadomić i przestrzec wszystkich użytkowników internetu przed odpowiedzialnością karną wynikająca z artykułu 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Po przesłuchaniu wszystkich wskazanych osób sprawa trafi do sądu.

Jak twierdzi policja, choć w większości przypadków złamanie prawa odbyło się tu nieświadomie, to odpowiedzialność karna dla osoby łamiącej przepis zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://di.com.pl/new....ne_plikow.html

Propaganda, jak nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.