Jump to content

AMD wycofało procesory 20rdzeniowe


Recommended Posts

Dołączona grafika

eszcze w tym roku firma AMD miała wprowadzić na rynek 10- i 20-rdzeniowe procesory Opteron, o nazwach kodowych Sepang oraz Terramar. Okazuje się, że w najnowszym rozkładzie jazdy producenta tych układów nie ma. Oznacza to, że firma anulowała dotychczasowe plany i postanowiła zachować obecne platformy procesorowe, które zamierza odświeżać do przyszłego roku.

Według dotychczasowych planów AMD, w roku bieżącym pojawić się miały produkowane w wymiarze technologicznym 32 nm (SOI) procesory Sepang i Terramar, przeznaczone dla serwerowych platform G2012 oraz C2012. Oba układy miały być oparte na ulepszonej architekturze Bulldozer i oferować między innymi natywną obsługę interfejsu PCI Express 3.0 oraz trójkanałowe kontrolery pamięci RAM. Te plany trafiły jednak do kosza.

Firma nie chciała udzielić odpowiedzi na pytania o powody tych zmian. Stwierdzono jedynie to, że nowa oferta ma zapewniać lepszą wydajność - i tyle. Nie można wykluczyć tego, że 10- i 20-rdzeniowe procesory zostały skasowane ze względu na to, że ich produkcja w wymiarze technologicznym 32 nanometrów (SOI) mogłaby być bardzo problematyczna. Uzysk z krzemowych wafli mógłby być zbyt niski, jak na wymogi związane z układami przeznaczonymi na rynek serwerowy.

Źródło: Fudzilla

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity