Jump to content

FBI ujawnia teczkę Steve’a Jobsa


Recommended Posts

Federalne Biuro Śledcze właśnie opublikowało 191-stronicowe akta Steve’a Jobsa. To efekt śledztwa, jakie agenci przeprowadzili w 1991 roku, kiedy rozważano organizację spotkania Jobsa z Prezydencką Radą Handlową w Białym Domu, w którym rządził w tym czasie George H. W. Bush.

Oto najciekawsze fakty z podsumowania śledztwa:

  • Kilka osób opowiadało o narkotykowej przeszłości pana Jobsa.
  • Kilka osób podważało uczciwość pana Jobsa, stwierdzając, że przekręca prawdę i nagina rzeczywistość, aby osiągnąć swoje cele. Dodawali, że w przeszłości nie wspierał matki swojego nieślubnego dziecka oraz córki, jednak ostatnio zaczął wspierać.
  • [utajnione] stwierdził, że znał pana Jobsa od [utajnione]. Scharakteryzował go jako osobę zwodniczą, która nie jest szczera i uczciwa.
  • [utajnione] powiedział, że nie jest już zaprzyjaźniony z panem Jobsem. Ma do niego uraz powstały podczas relacji z panem Jobsem w ACI [Apple Computers Incorporated, przyp. red.]. Scharakteryzował Jobsa, jako uczciwą i godną zaufania osobę, jednak o wątpliwej moralności.
  • Stwierdzili, że pan Jobs postępuje etycznie do czasu, gdy rzeczy biegną po jego myśli.
  • Stwierdziła, że ma opory przeciwko rozmowie o Mianowanym, ponieważ ma wątpliwości co do jego moralności i etyki.
Czytałem wiele dokumentów z dochodzeń FBI i muszę przyznać: to bardzo rzadko spotykane, żeby zebrane w nich było tyle negatywnych informacji. Zwykle agenci przeprowadzają rozmowy tylko z "mianowanym" i osobami, które wskazuje. Jest bardzo niejasne, kim byli przesłuchiwani, ale jeśli były wśród nich osoby wskazane przez Jobsa, nie znał swoich przyjaciół.

Na korzyść Jobsa świadczą wypowiedzi, w których pytani podkreślają jego rzetelność i moralność. Nawet te, które znęcały się nad nim, nadal pozytywnie opiniowały go na spotkanie w Białym Domu, na które w końcu nie został zaproszony. Jeden z opiniujących Jobsa został tak opisany:

  • Wierzył, że Mianowany ma kwalifikacje do osiągnięcia wysokiego rządowego stanowiska, w jego opinii uczciwość i moralność nie są cechami potrzebnymi do osiągnięcia takiego stanowiska.
Inny ciekawy fakt ujawniony w aktach: Steve Jobs miał świadectwo bezpieczeństwa osobowego [potrzebne do wglądu do tajnych dokumentów, przyp. red.]. Otrzymał je w 1988 roku, ale wygasło w 1990. Nie wiadomo, do czego mógł je potrzebować, ale organizacją powiązaną ze świadectwem był Pixar.

Autor: John Cook

Źródło: GIZMODO.PL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.