Jump to content

Eksperymentuj z Chrome’em!, Sprawdź ukryte, testowe funkcje przeglądarki [TOP 9]


Recommended Posts

Dołączona grafika

1 Wstępnie wczytuj dane wyszukiwania dynamicznego.

Dostęp do Eksperymentów można uzyskać wpisują w pasku adresu about:flags. Pojawi się wówczas ostrzeżenie, wynikające z ciągle trwających prac rozwojowych oraz lista domyślnie wyłączonych, eksperymentalnych funkcji, które możesz włączyć samodzielnie.Funkcja wstępnego wczytywania danych, podobnie jak Instant Pages, ma za zadanie przyspieszyć otwieranie stron. Wstępne wczytywanie danych oznacza, że gdy wpiszemy w pasku adresu np. http://vbet, Chrome rozpocznie ładowanie w tle strony, odpowiadającej podpowiedzi, która rozwinie się pod omniboksem.

2 Przejście do istniejącej karty przy otwieraniu strony

Jeśli podczas pracy z przeglądarką masz zazwyczaj otwartych wiele kart, może się zdarzyć, że otworzysz wielokrotnie tę samą stronę. Włączenie tej funkcji pozwala na uniknięcie takiej sytuacji. Po wpisaniu adresu otwartej strony, Chrome przekieruje Cię do odpowiedniej karty.

3 Karty boczne

Dołączona grafika

Funkcję tę z pewnością docenią posiadacze netbooków. Wyświetlanie paska kart z boku strony zamiast – jak dotychczas – na górze, pozwoli zyskać nieco więcej miejsca w pionie. Włączenie tej funkcji spowoduje, że w menu kontekstowym paska kart pojawi się opcja Użyj kart bocznych.

4 Nawigacja kompaktowa

Dołączona grafika

Kolejną funkcją, minimalizującą pionowy rozmiar interfejsu, jest Nawigacja kompaktowa. Po jej uruchomieniu w menu kontekstowym paska kart pojawi się opcja Ukryj pasek narzędzi. Kliknięcie jej spowoduje ukrycie m.in. omniboksa. Pasek kart znajdzie się bezpośrednio nad otwartą stroną.

5 Wiele profili

Dołączona grafika

Chcesz korzystać z dwóch skrzynek na Gmailu jednocześnie? Ta funkcja pozwala tworzyć i przełączać w zależności od potrzeb profile, dzięki którym korzystanie z sieciowych usług stanie się jeszcze prostsze. Wśród komentarzy dotyczących tej funkcji pojawiają się opinie, że jest to przymiarka do integracji Chrome’a z Google+.

6 Dodaj do menu kontekstowego karty opcję grupowania

Funkcja, znana z konkurencyjnych przeglądarek, jest w aplikacji Google’a nadal w fazie testów. Docenisz ją zwłaszcza wówczas, gdy korzystasz jednocześnie z kilkunastu lub kilkudziesięciu stron. Niestety, podczas testów nie udało mi się zmusić mojego Chrome’a do poprawnego działania z tą funkcją.

7 Eksperymentalna strona Nowa karta

Dołączona grafika

Funkcja ta rozbudowuje możliwości, jakie pojawiają się po otworzeniu nowej karty. Użytkownik ma wówczas do dyspozycji m.in. listę ostatnio zamkniętych stron.

8 Kliknij, aby odtworzyć

Dołączona grafika

Ta przydatna funkcja uchroni Cię przed automatycznym odtwarzaniem treści obsługiwanych przez wtyczki. W praktyce oznacza to, że strona nie uruchomi np. reklamy flash bez Twojej zgody. Aby uruchomić animację trzeba kliknąć szare okno, widniejące w jej miejscu.

Po włączeniu tej funkcji w Eksperymentach, odpowiednia opcja pojawi się w ustawieniach wtyczek. Aby wyłączyć automatyczne uruchamianie obiektów, należy w ustawieniach przeglądarki – chrome://settings – wybrać opcję Dla zaawansowanych, a następnie Ustawienia treści (na górze strony w sekcji Prywatność).

9 Kanwy 2D przyspieszane z użyciem procesora GPU

Dołączona grafika

Sprzętowe wsparcie dla renderowania grafiki w przeglądarce jest ciągle rozwijane. Obok pomyślnie wdrożonej funkcji Komponowanie przyspieszane z użyciem procesora GPU, znanej ze starszych wersji Chrome’a, warto włączyć również tę opcję.

źródło: http://vbeta.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.