Jump to content

Downhill


Radioaktywny
 Share

Recommended Posts

Witam! Założyłem ten temat, bo może na forum jest ktoś kto również interesuje się downhillem (ekstremalne kolarstwo górskie). Jeśli jest ktoś taki chciałbym, żeby powiedział o sobie parę słów przedstawił swój kit i inne rzeczy. Ja zacznę pierwszy: Obecnie jeżdże na ns core z bomberem rc3, ponieważ glorkę sprzedałem. W sierpniu/wrześniu (po sezonie) będę kupował prawdopodobnie glorkę/demo lub treka, ew. konę (choć geometria mi w niej nie pasuje) - w każdym bądź razie fulla. Składać raczej nie będę z powodu braku wolnego czasu po wakacjach. Jeżdżę po Krakowie w Lasku Wolskim i po Wilczych Dołach, ale czasem odwiedzam Koninki albo inne atrakcje dla ekstremalnych riderów. Posiadam kask sixsixone, zbroję, ochraniacze thora, drugi kask (worker) oraz rękawiczki z sixsixone. Lubię jeździć hard lub extreme freeride bądź hard DH. Najlepiej czuję się na trasach ziemnych, gorzej jest na kamienistych... Ulubiona przeszkoda? hopki i mocno wyprofilowane zakręty. Zachęcam ewentualnych riderów do pisania o sobie ;-0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powiem Ci, że już kiedyś słyszałem o downhillu, ale jakoś nie specjalnie mnie zainteresował. Luźno przeglądając forum natknąłem się na ten wątek i stwierdziłem że wpiszę na youtubie "downhill freeride". To co zobaczyłem zaprało mi dech. Zaraziłeś mnie tym, w wakacje muszę tego spróbować (może nie w tak ekstremalnej formie, bo wiadomo, zero doświadczenia i brak profesjonalnego sprzętu). Problem w tym, że tam gdzie mieszkam jest płasko, pochyłości terenu można ze świecą szukać. Ale niedaleko mam stary, nieużywany poligon, gdzie motocrossowcy zrobili sobie tor, może na nim rozpocznę swoją przygodę z downhillem ;) Jeszcze gdybyś mógł opisać czym różnią się te style (hard/extreme freeride i hard DH).

Edited by Lonely Mercenary
Link to comment
Share on other sites

Moja przygoda z downhillem to świetna jak na tamte czasy gra "no fear downhill mountain biking", w którą grałem dawno temu na PSone. Przejrzałem kilka filmów i szczególnie wymiata ten, jak jeden zawodnik zjeżdża ze swoim psem: http://www.youtube.com/watch?v=5uslwIp48Bw&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Film widziałem kilkakrotnie, ten użytkownik ma mnóstwo fajnych filmików ze zjazdów. Hard/extreme freeride - to jazda po zwykłym lesie (bez zbudowanych skoczni, hopek, wiraży) na bardzo trudnych ścieżkach (np. o pochyłości 40*, kamienistej, bardzo wyboistej). Natomiast hard DH to dosłownie katowanie rowera, czyli skoki ponad wąwozami, na dużych hopach. Jest to jedna z najbardziej hardcorowych i niebezpiecznych odmian kolarstwa ekstrealnogórskiego. Jeżeli masz płaski teren i coś a'la zjazd motocrossowy to rower do dirtu. Wpisz w YT dirt biking (albo coś takiego) - w tej dyscyplinie rowery są sztywne, lekkie i mniej amortyzowane a i cena jest niższa, bo za dobry rower do DH trzeba dać 4-7 tysięcy, a do dirtu trafi się coś za 2 - 2,5 kafla. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

No ja swoją wątrobę lubię nerki też, ale żeby ktoś inny je miał mnie nie cieszy :tongue:. Ja jednak zostanę przy okazyjnej(jak mi coś do głowy strzeli) casualowej jeździe. Uzbieram kasę kupuję/odkupuję od braciaka 4x4 i w las :) to mnie kręci na tym się wychowałem, downhill? Świetna sprawa ale nie dziś nie jutro , kiedyś. Jak mówiłem gratuluję cojones dużych cojones i zazdroszczę adrenaliny.

Edited by Ganges
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity