Jump to content

DirectX 11.1 wyłącznie dla Windowsa 8


Recommended Posts

System Windows 8 trafił na rynek z DirectX 11.1 na pokładzie i nic nie wskazuje na to, aby najnowsza wersja bibliotek miała zostać udostępniona starszym „okienkom”. Oczywiście taki ruch nie jest zupełnie wykluczony, bo o ile dawno zapomniany, lecz wciąż popularny Windows XP pozostał przy DX 9, Vista w końcu dostała aktualizację z DX 10 do DX 11. Na chwilę obecną Microsoft nie ma jednak planów usprawniania nawet Windowsa 7.

Dołączona grafika Jeden z pracowników giganta z Redmond na forum dla programistów stawia sprawę bardzo jasno: DirectX 11.1 jest częścią Windowsa 8, tak jak DirectX 11 był Windowsa 7. O ile DirectX 11 udostępniono w końcu dla Visty [...], tak na razie nie ma planów co do DirectX 11.1 na Windowsa 7. Lista zmian w nowych bibliotekach nie jest długa (podkreśla się głownie wyświetlanie grafiki w stereoskopowym 3D), więc strata na pierwszy rzut oka mała, ale pojawia się też chyba niepokój, co będzie z nieuchronnym DirectX 12. Nie wszyscy gracze z otwartymi ramionami powitali Windows 8. Czy zmuszeni do zmiany systemu w imię lepszej oprawy w ulubionych tytułach ugną się pod presją?

Stara metoda, wcisnąć ludziom że się nie da czegoś wdrożyć na starszym systemie. No bez ściemy, rozumiem dx9 a dx11 ale dx11 a dx11.1 LOL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity