Skocz do zawartości

Zasady klanu.


oloo

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż. Dopóki było nas niewielu - nie było potrzeby pisać o zasadach, regulaminach etc. Ale...jest nas już ponad 100 osób. O ile się nie mylę - 116.

Trudno czasem wytłumaczyć wszystkim, w czym rzecz i na co należy uważać.

Stąd też pomysł, by spisać kilka prostych reguł, jakie obowiązują w naszym klanie.

Niżej przedstawiam szkielet czegoś w rodzaju regulaminu (tak...wiem, to paskudne słowo Dołączona grafika)

1. Nie strzelamy do innych. Pierwsi. Nigdy. Nieważne, czy to klanowi, czy bezklanowi. Nie uznajemy "strefy wolnego ognia" np. na Wezuwiuszu, czy przy zbieraniu Guide.

SoA nie jest klanem bandytów.

2. Jeśli ktoś z nas ma kłopoty - strzela do niego inny klan, z którym mamy wojnę - a prosi o pomoc - bezwzględnym obowiązkiem każdego członka klanu, który jest w pobliżu, jest udzielenie pomocy. Tylko pomagając sobie nawzajem i łamiąc każdego przeciwnika, będziemy silni i jako tacy odbierani przez innych.

Nie ma znaczenia, czy ktoś jest na artach, handluje, czy drapie się po dupie. Ma iść pomóc koledze z klanu i koniec.

3. Klan ma potrzeby finansowe. Wyposażamy każdego nowego członka klanu w podstawowy sprzęt. To koszt rzędu często kilkudziesięciu i więcej tysięcy.Nie może być tak, że tylko kilka osób wciąż ponosi te koszty. W związku z tym w każdy piątek wieczór/sobotę rano będzie zbiórka pieniędzy od każdego członka klanu. Wysokość składki, to 150000.

Nowi gracze, do chwili gdy sami nie wprawią się w zbieraniu artefaktów i zarabianiu, będą od tego zwolnieni.

Pieniądze wpłacamy postaci o nicku Skarbnik_SoA. Hasło do tego konta będą miały wyłącznie osoby ze statusem SoA Elite.

3a. Każdy zbędny sprzęt/armor też należy przekazywać skarbnikowi. Zostanie wykorzystany do wyposażenia nowych graczy.

4. Obrona bazy w każdą sobotę - obecność obowiązkowa. Rzecz jasna, często sprawy życiowe są ważniejsze i kogos z nas nie będzie. W tym przypadku nikt nie będzie miał pretensji, proszę jednak o poinformowanie o nieobecności przed datą obrony.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off top ale mam dwie sprawy. 1. 150000 gdzie można taki majątek zdobyć bo ja to mam problem żeby do 1000 dojść :biggrin: 2. Chciałbym do was dołączyć jeśli mogę oczywiście. Powinienem wykonać jakieś zlecenia dla klanu żeby pokazać żeby dojść czy co ogólnie powinienem zrobić? Aktualnie jestem na Lubeczy przy samym starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie masz sie na razie czym martwić bo wyraźnie napisane jest:

Nowi gracze, do chwili gdy sami nie wprawią się w zbieraniu artefaktów i zarabianiu, będą od tego zwolnieni.

Zresztą150k w mieście jest może i majątkiem ale na pozostałych mapach to najwyżej 30 min. zbierania artefaktów. Co do dołączenia to wystarczy zagadać do dowolnie spotkanego członka klanu SoA którzy często bywają w mieście lub napisać PM np. do Oloo. Piszesz na czacie "@oloo twój tekst"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten "fundusz" to dobry pomysł. Jeśli przyjmiemy ,że przynajmniej 90 osób to wpłaci co tydzień to na nowych członków tygodniowo będzie 1.350.000 rubli. PS: Ja jeszcze się zaliczam do nowych czy nie? :).

A nie wiem, zaliczasz się? To zależy od twojego uznania. Jeżeli jesteś w stanie zarobić i wpłacić - to wpłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.