Skocz do zawartości

Aliens: Colonial Marines


Rekomendowane odpowiedzi

Trailer-http://www.eurogamer.pl/videos/aliens-colonial-marines-zwiastun-premierowy

Gra rozjechana przez recenzentów-http://www.cdaction.pl/artykul-31026/aliens-colonial-marines--recenzja.html http://www.gram.pl/artykul/2013/02/12/aliens-colonial-marines-recenzja.shtml i na forach,mimo to(a może właśnie dlatego)-zacząłem grać(powoli,na razie rozpoczynam misję nr.4).

I tak:

Fabuła-jeszcze nie mogę jej ocenić,za wcześnie-chociaż mam wrażenie że po 40 megatonowym wybuchu,powinien zostać z kolonii Headle`s Hope,dymiący krater(ale może się mylę)

Grafika-kiepska(delikatnie mówiąc)

AI-Obcy potrafią zaskoczyć,okrążają biegnąc po ścianach,suficie-ogólnie jak są w grupie robi się ciekawie.Problemów z towarzyszami nie stwierdzam(nie blokują się,nie biegają bez sensu itd.)

Problemy techniczne-nie stwierdzam(gra stabilna,bez wylotów)

 

Ciekawe że  tuż po premierze wyszedł patch(wygląda że naprawił większość bugów),co oznacza że wiedziano o problemach wcześniej a mimo to nie przesunięto premiery.

 

Ciekaw jestem waszych opinii,może ktoś przeszedł całą grę.

 

P.S. - K...A-DLACZEGO W GRZE O OBCYCH,STRZELAM DO LUDZI-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem, lipa straszna. Jedyna gra z Obcymi warta zagrania to AvP i AvP2. Fabuła w A:CM jest okrojona na maksa, są nawiązania do Alien 2 ale nie do końca wyjaśnione. Przeciwnicy nawet biegnąc albo będąc za osłoną szczelają do nas celnie. No i jeszce Obcy co to podbiegają do nas albo stoją w miejscu nic nie robiąc. Grafika jak w grach sprzed kilku lat, do tego gra strasznie krótka 3-4h. Przejść możesz ale na pewno do niej nie wrócisz. Do ludzi szcelamy bo są do źli ludzie z korporacji Weyland, która experymentowała na Obcych. Jeżeli szukasz czegoś z nowszych tytułów to Crysis 3 daje rade, fabularnie lekko zagmatwany ale oprawa graficzna piękna, po najnowszym sterowniku nVidii chodzi mi na ful więc się cieszę.

Edytowane przez sedoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w AvP2 10 lat temu i co 30 min zmieniałem pieluchę, Colonial Marines to jest Call of Duty w świecie obcych i do tego tępych. Wymyślone stwory, postacie które umarły w filmie żyją, hadley's hope nie zniszczone, do tego upgrade broni (do przeżycia) i levelovanie postaci. Dla mnie jako fana serii Alien który widział wszystkie 4 części po 20 razy ta gra ssie i to nie tylko dlatego, że nie zgadza się z fabułą filmu, czy ma słabą grafikę ale dlatego że robili ją 5 czy 6 lat, i wyszła słaba jak Duke Nukem Forever. Do tego odnoszę wrażenie, że Gearbox położył laskę na tą produkcję i ekipa nawet nie obejrzała uważnie sagi. Brakuje w tej grze gęstego klimatu, który pozwala wracać do produkcji nawet sprzed 15 lat (choćby Fallout 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naczytałem się wielu różnych opinii o Aliens: Colonial Marines - w tym komentarzy, wszystkie - łącznie tymi z niniejszego tematu skreślają tytuł, albo raczej kwitują stwierdzeniem: żałosny i pozbawiony klimatu, który stanowił podstawę samego gatunku poprzez budowanie poczucia strachu, elementu który b. cenię w grach. Jestem fanem serii AvP, grałem w Aliens vs Predator (edycja z 1999 r.), AvP 2 i AvP 2: Primal Hunt, Predator: Concrete Jungle (xbox) AvP (edycja 2010 r Rebelion/Sega.) - zmierzam do tego, iż pomimo krytycznych opinii zagram w tytułowy gatunek, bez względu na poziom zawziętości recenzentów czy starających "ją wygwizdać" komentarzy. Jako fan serii - czuję się zobowiązany. Nie kwestionuję jednak zdania przedmówców, ale pamiętam że krytycznie wypowiadano się o AvP 2010, który oceniłem b. dobrze. Każda opinia jest subiektywna - trzeba o tym pamiętać. Gdybym sugerował się opiniotwórczymi portalami?, wiele gier pozostałoby na etapie rozważań. Do czego zmierzam w poście? - otóż niedawno wyszedł patch 4 GB: link do art. zawierający następujące poprawki:

  • [*]podwyższenie rozdzielczości tekstur i lekkie usprawnienie oprawy graficznej, [*]poprawienie animacji Xenomorfów, [*]wyeliminowanie błędu, przez który można było wypaść z niektórych map, [*]usprawnienie interfejsu gracza, [*]
ulepszenie sztucznej inteligencji zarówno wrogów, jak i sojuszników, którzy powinni być teraz bardziej agresywni, [*]usprawniona detekcja kolizji, [*]prawidłowe balansowanie drużyn w przerwach między meczami multiplayer, [*]wyeliminowanie błędu, powodującego wyświetlanie nieprawidłowych statystyk i wyników.

Pytanie do grających - czy patch stanął na wysokości zadania? W grę nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale mam zasadę, nowe produkcje testuję dopiero po upływie średnio 6 m-cy, wtedy już pojawiają się potrzebne patche i spada cena produktu. Powyższe komentarze napisano jeszcze przed terminem wydania patcha, dlatego mam nadzieję na przywrócenie klimatu, który gra utraciła zanim jeszcze powstała. Analogiczna sytuacja z patchem miała miejsce do Stalker CS, gdzie dopiero patch 1.5.10 pozwolił na stabilną grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.