Jump to content

Pliki odpowiedzialne za rozdzielczość gry.


Recommended Posts

Mam taką sprawę. Grałem sobie w TŚ2 z fixem 0.2 (bez update final) i zauważyłem, że nie działa mi kilka skryptów misji związanych z fabryką kryjącą labo w DM. Przykłądowo jak miałem wybić wszystkie mutanty o okolicach labo, dla Woronina i mając nawet BIO-radar (100% pewność, że wybiłem wszystkie stwory), to po wybiciu stworów nie dostałem uaktualnienia w dzienniku. Drugi przykład, to zlikwidowanie docenta Dorodina, wchodzę na dach, tam gdzie mam pokazany znacznik na mapie i... nic! Skrypt nie zaskakuje. Próbowałem brać te questy po raz wtóry i kolejny i nic.  Pomyślałem, że jest coś z wersją moda, którą ściągnąłem, skoro kilka różnych skryptów nie zadziałało w tym samym miejscu, więc zechciało mi się ściągnąć najnowszą wersję moda jaką znajdę w necie i wpadłem na Final update, więc skopiowałem tą starą wersję gry i zainstalowałem wszystko od początku z nowego źródła z Update Final. Na razie mam problem z niektórymi przedmiotami, które miałem w inv, a widocznie Final Update ich już nie ma, więc mam wylotki, ale pracuję nad tym. To tyle tytułem wstępu (może ktoś przy okazji znajdzie odpowiedź na któryś  tych problemów). Teraz przechodzę do sedna. Jak grałem w poprzednią wersję to miałem spoko rozdzielczość, nie pamiętam jaką, ale nie większą niż 1680x1050px, ponieważ mój monitor nie obsługuje większej. A teraz, po wgraniu nowej wersji gry i moda mam maksymalną rozdziałkę do wyboru 1152x648px! Jak wracam do starej wersji gry (ze zrobionego backupa plików gry) to mam to samo, bardzo niska rozdziałka. Czy ktoś ma pomysł na to jak zwiększyć rozdziałkę? Myślę, że nie jest to kwestia tekstur, tylko braku jakiegoś wpisu w jakimś ltx'ie czy coś.

Link to comment
Share on other sites

Katalog z grą > otwierasz fsgame.ltx i pierwsza linijka (przykładowo) "$app_data_root$=true|false|E:S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost 2010SAVE" kopiujesz "E:S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost 2010SAVE" i wkleisz w belce adresu explorera windows i enter, w katalogu do którego cię przeniesie masz user.ltx > edytujesz go notatnikiem i na samym dole masz (przykładowo) "vid_mode 1920x1080" zmieniasz 1920x1080 na 1680x1050 > zapisz i graj.

 

Jak nie wiesz jaką masz natywną monitora to wklep model w google i sprawdź parametry. Można też ppm > (w7) rozdzielczość ekranu ale zdarza się że przekłamuje.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.