Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, to znów ja szukający pomocy w doborze odpowiedniego podzespołu. ^^

Jak sam tytuł mówi, tym razem chodzi o grafikę, gdyż moja dwuletnia GTX650 Ti nie dorównuje teraz procesorowi (i5-6600) i są straszne spadki wydajności, dlatego proszę Was o dobór rozwiązania, które będzie spełniało takie warunki:

- cena +/- 2000 zł

- producent: w sumie dowolny

- nie stawiam na NVidię czy AMD, jednak taki MSi Radeon R9 390 ciągnie 275W i nie wiem czy przy zasilaczu 550W będzie możliwe zamontowanie takiej karty (CrossFire już na pewno odpada)

- chyba najtrudniejsze: rozmiar karty - w obudowie nie mam zbyt wiele miejsca, producent podaje 305mm, ale do tego mam jeszcze wiatrak na przodzie co odejmuje kilka milimetrów, no i są jeszcze kable. Zmierzę jeszcze moją kartę i dam znać, ale myślę że DO 27/8 cm powinna jeszcze wejść.

Z góry dziękuję za pomoc!

PS: karta będzie kupowana dopiero w przyszłym roku, więc sporo się może zmienić (typu kolejna generacja Radeonów), ale pytam orientacyjnie gdyż w kartach jestem średnio obeznany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Tak właśnie myślałem że z czasem będziesz chciał wymienić kartę graficzną....

Na dzień dzisiejszy i w/g podanych kryteriów (szczególnie długość karty graficznej) proponuje MSI GTX 970 GAMING 4G (26.9 cm długości) lub Asus Strix GeForce GTX 970 (28 cm długości).

Obie karty zdobyły już zasłużone miejsce w sercach (i portfelach) graczy, z ciekawszych opcji wypada wymienić pół pasywny system chłodzenia w Asusie. TUTAJ znajdziesz zestawienie kart (benchmarki, podkręcanie, temperatury pracy).

Nowe GeForcy z serii Pascal zapowiedziane są na pierwszy kwartał 2016 (najmocniejsze wersje) i później dopiero wydane zostaną inne wersje wydajnościowe. Zapowiedzi co do Pascali są szumne i buńczuczne i jeśli się sprawdzą to celowałbym właśnie w nie.  

As always - the choice is yours;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił tą kartę: http://uk.hardware.info/productinfo/254035/gigabyte-geforce-gtx-980-g1-gaming-4gb

sam ją posiadam i sobie chwalę jest bardzo dobra w miarę cicha, dopiero robi się głośna gdy jej temperatura przekracza 80 stopni, ale to się bardzo rzadko zdarza a prędkość wentylatorów można samemu dopasować w/g potrzeb.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się do poczekania na Pascala tak jak powiedział @Anton Gorodecki. Obecne karty z serii maxwell są dobre pod względem wydajność/cena natomiast nie obsługują w pełni DX12. Jeśli chcesz cieszyć się bajerami graficznymi przez lata i kupić kartę raz a porządnie to polecam poczekać do czasu premiery Pascala, która już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.