Jump to content

Anton Gorodecki

Elitarni
 • Content Count

  2550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  152

Anton Gorodecki last won the day on January 10

Anton Gorodecki had the most liked content!

Community Reputation

4171 Przyjacielski

11 Followers

About Anton Gorodecki

 • Rank
  Barman
 • Birthday 12/13/1983

Profile Information

 • Ruble
  67465
 • Frakcja
  Stalkerzy
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Toruń
 • Broń Główna
  Wintorez Ekstremała (Alternatywa 1.3)
 • System operacyjny
  Windows 10 64-bit

Recent Profile Visitors

9382 profile views
 1. Czy hybrdi działa w COC 15.6R ?

   

   

 2. Wybacz, @tom3kb, ale tak jak nie tłumaczę się z dodatniej reputacji, którą ci daje, tak samo nie zamierzam tłumaczyć się z ujemnej. Zgodnie z definicją modyfikacji Call of Chernobyl JEST jak najbardziej modyfikacją. Znam zarówno plusy i minusy CoCa (nie mam klapek na oczach), i nie zamierzam go tutaj zażarcie bronić. Zastanawia mnie jedna kwestia. Nie wiem dlaczego uparliście się twierdzić, że jest to jedynie baza dla modów (co jest oczywiście zgodne z prawdą). Idąc waszym tokiem rozumowania ani paczki broni, ani wszelkiego rodzaju inne "mniejsze" dodatki też nie są modami, tak? Bo modami są tylko modyfikacje fabularne, tak? Spójrzcie na całą sprawę w szerszym kontekście. Zauważcie, że społeczność Stalkera (ta, nazwijmy to "wschodnia i zachodnia") pokochała CoCa, z wszelkimi jego niedoróbkami i mankamentami. Co z tego, że nie ma fabuły? Jest wielu ludzi na całym świecie, którym to w ogóle nie przeszkadza. Powiem więcej, świetnie bawią się w tej małej stalkerskiej piaskownicy. Wielu ludzi rozpoczęło przygodę ze Stalkerem właśnie od CoCa (aby później spróbować swych sił w "poważniejszych". bardziej ambitnych modyfikacjach), wielu wróciło do naszej ulubionej serii, ponieważ ukazał się Zew Czarnobyla. W końcu CoC stał się zalążkiem innych, może nie świetnych, ale dobrych/b.dobrych modów. Nie każdy szuka w Stalkerze epickich historii, hardkorowych akcji czy strzelanin rodem z CoDa/BF. Dla niektórych bezcelowa włóczęga po Zonie, chomikowanie wszystkiego i ciułanie na lepszy kombinezon/broń jest wszystkim czego właśnie potrzebują. To jest ICH Zona, i mogą ją eksplorować w sposób jaki im się podoba. Stalker bardzo długo czekał na taki projekt. Szkoda, że (jak na razie) nie został należycie wykorzystany jego potencjał. Jest na tym Forum co najmniej kilka modów, których piewcy zajebiaszczości będą chwalić po wsze czasy. Mnie po prostu nie podeszły, z tych czy innych względów. Nie jest to jednak powód, dla którego miałbym być przeciwko tym modyfikacjom i je negować w jakikolwiek sposób. Po prostu mody te różnią się z MOJĄ wizją Strefy. Coś, co nie posiada fabuły, ale daje wiele frajdy za darmo, choćby na te kilka, kilkanaście godzin nie zasługuje na wasze pejoratywne zaklinanie rzeczywistości. Chcecie odebrać pasję do Stalkera ludziom grającym w CoCa? P.S - @tom3kb za czym w przypływie kolejnej butelki piwa lub butelki domowego wina zaczniesz uzewnętrzniać się w stosunku do tego co napisałem, przeczytaj sobie kilka razy moją wypowiedź i dobrze ją przeanalizuj.
 3. Żaden w wymienionych w tym wideo modów nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ podsumowanie jest żywcem wyjęte z https://ap-pro.ru/index/stalker_top_mod_all/0-144. Trochę dziwi mnie brak NLC7 (choćby z powodu ciekawej mechaniki rozgrywki), ale w sumie OP-2 też nie ma, więc myślę, że chodzi tutaj o "kontrowersje" związane z tymi modami (m. in. poziom trudności). Powiem tak, postawiono na miejsca rankingowe, czyli modyfikacje lekkie, łatwe i przyjemne: wyważony poziom trudności, fabuła nowa albo jej brak (nie wiem skąd ta twoja awersja @tom3kb do CoCa???), przeróbki kompilacyjnych klimatów lub zupełnie nowe twory. @tom3kb muszę jednak przyznać rację w jednym (dwóch) aspektach: choć pewnie każdy z nas dodałby tutaj swoje propozycje. A że Polacy nie gęsi... Może czas na polski ranking "TOP 10 najlepszych modów w historii"?
 4. "Ta broń jest w zupełnym porządku" zmieniłbym na przykład na: "Ta broń nie wymaga naprawy" (o ile oczywiście dobrze zrozumiałem kontekst zdania). "No to popatrzmy, co tam u ciebie" zmieniłbym na coś w stylu: "Niech no spojrzę na uszkodzenia..." @kobal jeśli możesz, to podrzuć mi proszę na PW rozpakowany folder pol i rus (nie posiadam moda na dysku).
 5. Pasjonatom muzyki filmowej polecam ścieżkę dźwiękową z serialu autorstwa Hildura Guðnadóttira. Do odsłuchania na spotify (darmowa rejestracja).
 6. @Ignachinio może to wideo ci pomoże:
 7. @kondotier nie widzę przeszkód, abyś umieszczał wszystkie zrzuty ekranu w "Klimatycznych...". Raz, że nikt tego nie sprawdza, a po drugie dla każdego jednego użytkownika termin "klimatyczne" oznacza co innego... Nie krępuj się i wrzucaj tutaj co chcesz, tak jak czynią to wszyscy.
 8. Dowcipniś z ciebie, @kobal @Pure wczytaj zapis i nie dopuść do wyzerowania licznika "zabójczej" Emisji. Potem może się okazać, że będziesz musiał wejść po coś na CEA i będą kłopociki. Tu masz temat pokrewny:
 9. @Ignachinio nikt tutaj nie krytykuje używania spawnera lub edycji plików, nazwijmy to "pod siebie". A kto nie używa "ułatwień" (choćby wspomnianego przez ciebie zwiększonego udźwigu, niech pierwszy rzuci kamieniem). Każdy gra tak jak chce, a jako że jesteśmy na Forum publicznym, to każdy może napisać o swoich przemyśleniach w tej czy innej kwestii. Najbardziej rozbudowanym na pewno tak (moim zdaniem, oczywiście). Czy najlepszym, to już kwestia mocno dyskusyjna. Moim zdaniem najtrudniejsze jest NLC7, ale od razu zaznaczę, że poziom trudności w obydwu modach opiera się o zdecydowanie inne elementy rozgrywki. "Kameralna", żmudna wędrówka przez Zonę w NLC7 kontrastuje mocno z hardkorową jatką w dosłownie każdym elemencie rozgrywki na jakiej opiera się OP. DODANO: @tom3kb a od kiedy ty nie korzystasz z czitów?
 10. Chłopaki w Barze żartowali, że nie zrobi sobie foty z kontrolerem
 11. Można i tak. Szczerze powiedziawszy, to zapomniałem o tym sposobie (ostatni raz stosowałem go w czasie gry w OP-2). Najważniejsze, że sam sobie poradziłeś stary lisie, a dodatkowo będzie to cenna wskazówka dla innych Graczy, mających ten sam problem.
 12. Wszyscy doskonale wiemy, że to drugie forum nie jest poświęcone Stalkerowi, a "prawie wszystkiemu" (lub też "prawie o wszystkim") oprócz Stalkera.
 13. Na powyższym zrzucie coś by się jeszcze znalazło... (przyciemniłem trochę tło, aby lepiej widać było tekst).
 14. Najbardziej znanemu i "niesławnemu" bandycie w naszej części Zony dużo zdrowia i pomyślności oraz spełnienia marzeń. Najlepszego, @Agrael!
 15. @Hobby niestety wrogich NPC-ów nie można leczyć w OP 2.1. Tak przynajmniej napisano na stronie twórców moda:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity