Skocz do zawartości

Grzejniczek Mniecia


Mnieciu

Rekomendowane odpowiedzi

CPU: i7-6700k 4,00Ghz (OC do 4,6Ghz)

GPU:GTX 1080 MSI X

Zasilacz: Tacens Radix VII 700W

Chodzenie CPU:  Noctua NH-D15S

Pamięć:  HyperX 4x4 GB DDR4 2333 MHz

Płyta główna: MSI Z170-A Pro

Obudowa: Silentium Pc Gladius X60

Monitory: Lg Flatron W1952TQ (poboczny) i główny iiyama Prolite X2481HS-B1

Dysk:  Seagate 1TB, WD Blue 500GB 

Dysk SSD: Kingston HyperX 240GB

Dysk SSD M.2: Samsung EVO 960 500GB

Klawiatura: Bloody A4tech B740A  

Mysz:  A4tech V-track f3

 

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nastąpiła mała zmiana:

Screenshot 2017-02-06 16-27-20.jpg

GPU: GTX 750 Ti Gigabyte  2GB (jakieś jaja bo raz mam 2GB a raz 3GB, zależy od sytuacji !??) GTX 1080 MSI X 8GB

Zasilacz: Tacens Radix VII 700W

Chodzenie CPU: Tacens Gelus Lite 3+

Pamięć: HyperX 2x4 GB DDR4 2333 MHz

Płyta główna: MSI Z170-A Pro

Obudowa: Silentium Pc Gladius X60

Monitory: Lg Flatron W1952TQ (poboczny) i główny iiyama Prolite X2481HS-B1

Dysk:  Seagate 1TB, WD Blue 500GB 

Dysk SSD: Kingston HyperX 240GB

Klawiatura: Stary, nieśmiertelny A4tech

Mysz:  A4tech V-track f3

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny update. Mały acz znaczący. Przy nowszych tytułach (tak jak @kazik pisał) pojawia się problem z RAM-em, stąd ten upgrade. Objawy braku pamięci to przycinanie gry pomimo względnej płynności ~100klatek i zamrożenia ekranu na 0,1-1s. Z czasem następuje eskalacja problemu. Po 2h gry w cokolwiek (GTA 5, Wiedźmin 3) trzeba restartować grę.

Pamięć: HyperX 2x4 GB DDR4 2333 MHz   HyperX 4x4 GB DDR4 2333 MHz

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już jakiś czas temu nowa klawiaturę, bo w starej przestała działać spacja. 

https://www.bloody.com/en/product.php?pid=11&id=112

Producent chwali się przełącznikami optycznymi i rzeczywiście nie klikają jak mechaniki, tyle że sprężyny są tak mocne, że głośno odbijają do góry. Na razie jestem zadowolony. Co jedyne mnie denerwuje to mały enter. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mały update zestawu:

Samsung 960 Evo M.2 500GB dołączył do kolekcji. Do niego dosztukowałem radiator od pamięci ze starej karty graficznej. Temperatura przy pracy zapis/odczyt i graniu oscyluje przy 40*C.

Nowy SSD:

image.png

Dla porównania Kingston SHFS37A240G (240GB):

image.png

 

Jak widać. Różnica między Sata 3, a M.2 NVME jest kolosalna.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tym razem solidny update stanowiska. Piszę stanowiska, bo trochę sprzętu przybyło :) .
W pierwszym rzucie 
Tacens Radix VII 700W  został zasilaczem serwisowym. Nie trzyma napięć przy 70% obciążenia. Ale nadal nadaje się do testowania mniej wymagających zestawów komputerowych.

Na jego miejsce wchodzi SeaSonic Prime Ultra Platinum 750W. Ktoś powie. Zaraz zaraz czy ty wywaliłeś ponad 600zł na zasilacz? I tak i nie. Marka dość dobrze mi znana, a producent chwali się pełną 12-letnią gwarancją. Kolejna rzecz to design tego zasilacza. Do ~40% obciążenia pracuje pasywnie czyli przez większość czasu nie zżera kurzu.

Znalezione obrazy dla zapytania seasonic prime ultra 750 platinum

Kolejny "gadżet", który zawitał u mnie na stanowisko. Bardziej z potrzeby studiów, ale też nie do końca. 
Jest to laptop Dream Machines z i5-8300H z uwaga zegarem bazowym nie 2,3GHZ, a aż 4GHz (sprawdzone, to nie Turbo Boost, bo pracuje tak samo przy Prime95) i GTX 1050Ti na pokładzie. Matowa matryca LED IPS FHD, dodatkowe złącze SATA i M.2. Laptop kupiony za 3300. Do pracy typowo biurowej "w terenie" i tak samo do grania kiedy nie mam dostępu do stacjonarki (tj. jak wracam ze studiów do domu). Bateria na graniu trzyma do 2h. Przy pracy biurowej 5-6h. Ładuje się ok 1-1,5h. Kolejna rzecz to niezbyt agresywna stylistyka, która mi odpowiada.

41922875_243780049665633_338131915389272

 

41861682_306640736789232_303625797234379

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Od tygodnia czaję się na kartę dźwiękową. Po podłączeniu moich słuchawek do SoundBlaster 5 Cinema z laptopa laczki wysłałem na lot orbitalny. Wiem, że @OldMan bawiłeś się w te klocki. Może coś ci zostało :) . Jak ktoś ma dobrą kartę do polecenia to chętnie się przyjrzę. Cena ~500zł + max 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie są dwie szkoły czyli Creative i ASUS. 
https://www.morele.net/porownaj/ids=1129814,1769117,780340,792125,545431,978090,534168%26cat=11

Zmieniłem wiele kart obecnie mam ASUS STRIX SOAR i będę sprzedawał ją przed gwiazdką.
Bo chcę zrobić sobie prezent i jeśli dostanę premię świąteczną w pracy kupię Creative Sound Blaster X AE-5.
Nie narzekam na mojego ASUS ale chce mi się jakiejś zmiany w kompie a dodatkowo jestem ciekawy co Creative wymyślił żeby 
uczcić swoje urodziny. Chociaż już czytałem o problemach ze sterownikami....
Z polecaniem kart dźwiękowych jest niełatwo ponieważ ocena dźwięku dla jednego będzie za mało basu dla drugiego środka 
dla trzeciego wysokich a dla czwartego dźwięk będzie za płaski :) 
Tak samo współpraca ze słuchawkami czy mikrofonem.

 

 

   

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję już podjąłem i odezwę się :) 

Co ciekawe teraz przeczytałem jedną z opinii na temat nowego Creative na morele:
Edit 2: Ku... ludzie nie kupujcie tego gówna. Ustawienia resetują się ciągle. Spędzam średnio 30-40 min dziennie ustawiając to ścierwo od nowa.

i.... jakoś to mnie nie zniechęciło. Liczę się z tym, że trzeba po prostu poczekać na nową wersję oprogramowania no ale takie opinie 
tworzą legendy ;) 

  

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żadnych szumów i jak widzisz ludzie dziwne rzeczy wypisują. 
Karta jest zasilana przez wtyczkę a nie z szyny dodatkowo ma ekranowaną obudowę co zabezpiecza kartę.
Więc może to kwestia zasilacza kabli lub czegoś innego.
Jeśli się dogadamy będziesz mógł kartę spokojnie przetestować ale o tym potem ;) 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan też obejrzałem SB X AE-5 i powiem szczerze wydaje się równie interesująca. No to czekać na świętego mikołaja :) . Najgorsze, że rzadko jest możliwość przetestowania takiej karty. A jak ma się to z opóźnieniami dźwięku, bo też jedni płaczą drudzy chwalą? Jak ci Creative nie podejdzie to się jescze powymieniamy :P . A przedtem jaką miałeś? 

@edit

sprawdziłem: AIM SC808.

 

Tak z innej beczki. Producent na moich słuchawkach chwali się pasmem przenoszenia 5Hz-30kHz. Z moich odczuć grają dość równo, ale wystarczy lekkie podbicie bassu(ciut ciut), a cały odbiór się zmienia . Jak na tanie słuchawki (dużej wiedzy nie posiadam) grają mięsiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mnieciu napisał:

A jak ma się to z opóźnieniami dźwięku, bo też jedni płaczą drudzy chwalą?

Jedyna karta jaką miałem i radziła sobie spokojnie z latencją to była Audigy 2 ZS. Niestety jest na złączu PCI i jej czasy minęły.

Od czasów Audigy 2 ZS Gold pojawiły się u mnie: 

Creative X-Fi Fatal1ty
Creative  Z
CReative Audigy RX

ASUS Xonar DG
ASUS Xonar DX/XD

AiM SC808

Obecnie mam ASUS Strix SOAR -> planowana zamiana Creative SB X AE-5.
Cały czas szukałem karty która dobrze radzi sobie z latencją i nie znalazłem.
Od razu napiszę, że mój obecny SOAR też nie wyróżnia się znacząco w tym zakresie.
Opóźnienie jest i nic się nie da z tym zrobić (przynajmniej przy nagrywaniu po linii a nie wiem jak jest z mikrofonem).
Podejrzewam, że z SB X AE-5 będzie tak samo czyli kiepsko. Stara karta Audigy 2 ZS obsługiwała nagrywanie sprzętowo teraz wszystkie karty obsługują to programowo i producenci nie przywiązują do tego uwagi.

Jest za to inne rewelacyjne rozwiązanie spraw nagrywania 

Jeśli nagrywasz dźwięk kup mojego ASUS`a (lub nowego ze sklepu) + Interfejs AUDIO Focusrite  z serii Scarlett 
(koniecznie drugiej generacji !!!) i jesteś MEGA zadowolony :)

 

 

https://allegro.pl/listing?string=focusrite scarlett&order=d&bmatch=baseline-ele-1-0-0725 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie wiem o co kaman ... 

Opóźnienie w jakiej sytuacji. Ja gram na głośnikach i nigdy nie słyszałem opóźnienia na żadnej karcie.
Może chodzi Ci o dźwięk z mikrofonu? Jeśli tak to będziesz musiał sam przetestować bo nigdy nie używałem mikrofonu nha tej karcie.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.