Jump to content

transadwens

Stalker
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About transadwens

 • Rank
  Gość w Zonie

Profile Information

 • Ruble
  43
 1. Mi mod bardzo się podoba, przechodziłem kilka razy, choćby dla samej fabuły i nowych, fajnych, choć czasami mocno niedopracowanych broni. Jedyne co mnie najbardziej wnerwiało od początku - puste mapy, praktycznie bez randomowych przeciwników. Raz wyczyszczona z kilku bandytów mapa czy lokacja na zawsze pozostaje pusta i nudna. W podstawce respawn grup przeciwników dawano frajdę z odwiedzania sektorów w nieskończoność. Tutaj mamy kilka kompletnie pustych lokacji (jak wysypisko, kordon, dolina śmierci itd), gdzie trzeba zrobić jakieś misje i może przy okazji ze scriptu do misji spotka się jakąś grupkę niemilców. Jest na to jakaś rada, żeby mapy ożyły i zaroiły się od różnych wrogich NPC?
 2. Pierwszy problem, to brak lecącego pocisku podczas strzelania - najbardziej przeszkadza podczas strzelania z VSS. W podstawce i np. Priboi Story kiedy strzelamy to widać zazwyczaj lecący pocisk ("tracer"), czasami odbija się gdzieś rykoszetem. W TŚ2 nie ma tego i mimo długiego grzebania w plikach, nie mogę tego włączyć (np. weapons.ltx -> tracer -> off -> on). Wielka szkoda, bo strzelanie "na oślep" z VSS jest dosyć słabe, tym bardziej, że ten efekt świetnie działał w podstawce (lecąca kula opada i uderza w cel :D). Ktoś wie gdzie lezy problem? Druga sprawa dotyczy celowników niektórych nowych broni (np. M4A1 z kolimatorem, Protecta, AUG-A3). Konkretnie chodzi o to, że miejsce w które celujemy za pomocą przyrządów nie pokrywa się z miejscem, w które uderza kula kiedy strzelamy. W przypadku AUGa pocisk uderza nieco poniżej i w prawo od "górnej czerwonej kropki", co powoduje, że broń jest bezużyteczna na większe dystanse, kiedy chcemy zdjąć wroga jednym strzałem. Szkoda, bo bardzo fajna giwera. Domyślam się, że trzeba jakoś tę broń "wycentrować", ale nie wiem gdzie lezy sekcja dotycząca pozycji trzymania broni. Oczywiście sam założyłem temat i sam sobie na niego odpowiem :D Starym zwyczajem nigdy się nie poddaję i ciągnę sprawę do końca. Jeżeli chodzi o "tracers" to sprawa jest trochę dziwna. W pliku "weapons.ltx" trzeba zmienić parametry dotyczące sekcji "bullet" na takie, które są oryginalne, więc zmiany są bardzo niewielkie, a lecące kule pojawiają się. Jeżeli chodzi o "niecelne bronie" - to część udało się naprawić, a część nie. W przypadku AUG A3 wystarczyło w pliku broni .ltx zmienić sekcję: use_aim_bullet = true na use_aim_bullet = false wtedy pocisk leci tam gdzie trzeba. Ale niestety nie działa to dla każdej nowej (dodanej w modzie) broni, warto jednak zmienić tę sekcję dla każdej, bo nie pamiętam dla których przyniosło to efekt. Ważne że działa AUG bo to bardzo fajna broń i szkoda mi było rezygnować z niej z powodu takiego gniota :P
 3. Rzeczywiście, podmieniłem pliki, żeby nie było autosave i wszystko pykło jak trzeba. Tylko nie wiem jak ostatnio mi się udało to naprawić i nadal mieć autosave. Nieważne, dzięki za pomoc ;)
 4. Ale to nie o to chyba chodzi, bo ja przeszedłem już kiedyś ten moment i miałem autosavy, raczej kwestia jest tego, że ten "rękopis" się nie spawnuje, jest jakiś kłopot z jego wygenerowaniem. Tylko nie pamiętam za Chiny co to był za problem, bo save się robi, tylko nie ma tam tego rękopisu, ale dalej wszystko niby działa, gra się toczy dalej.
 5. Miałem wrażenie, że ten temat gdzieś był, ale nie znalazłem go więc oto co mi dolega: Zadanie nr 5 od Merlina - teleportuje oboje na dach w Prypeci i Merlin każe skakać (jak w Matrixie) na sąsiedni dach po rękopis. Niestety, w momencie kiedy kończę rozmowę z "różowym", słychać standardowy dźwięk o pojawieniu się nowego zadania w PDA, autosave i gra się zacina, nie wywala, nie wykrzacza, trzeba ctrl+alt+delete. W logu nic się nie zapisuje, można wczytać autosave z tamtego momentu, ale niestety ów rękopis nie pojawia się na dachu i w tym problem. Kiedyś też mi to się przytrafiło, niestety, nie pamiętam już jak temu zaradziłem.
 6. Jeszcze nie ogarnąłem do końca wszystkiego, więc naprawy samodzielne to bardzo dobra wiadomość :D Chodzi mi o to, że skoro są różne nowe giwery, to warto by je chociaż wypróbować, a słyszałem, że często gęsto nie idzie na nie trafić przez całą grę. Po co w takim razie taka różnorodność skoro nie można tego wykorzystać? Ale powtarzam - nie ogarnąłem całości jeszcze, więc do końca nie wiem. A co do unique - u Muzykanta (Mozart) pojawią się wszystkie klamki, tylko po prostu jedynie 6-7 rodzajów. Ma jakiś limit ilości "slotów". Bo jak wpisywałem mu różne, to wszystkie się pojawiały jakie znalazłem w gamedata/config/weapons. Udało mi się dodać zestaw naprawczy (ten co używa Meduzy) i remkomplety 3 rodzajów. Zestaw naprawczy nie naprawia kombinezonów, tam gdzie powinien być przycisk "napraw kombinezon" pisze "made in China". Niby w pliku script dla zestawu naprawczego jest opcja naprawiania ubranek, ale w grze to nie działa. A z kolei remkompletów chyba się nie używa, bo chyba są to itemy questowe. Jak więc naprawić kombinezon, którego cenę ustawiłem powiedzmy na 250.000 RU?
 7. Grzebałem już tam, dodawałem do spisu dużo różnych przedmiotów, ale sprzedawał powiedzmy - z 30 wpisanych różnych broni, jedynie 5, losowo wybranych (chyba). Ten temat, który podałeś ogarnąłem, powpisywałem to co chciałem, ale tutaj chyba jest jakaś większa grzebanina, powiedziano mi, że niby są jakieś pliki, które "utrudniają" handlowanie. Szukałem ich, ale nie znalazłem nic takiego. Raz natknąłem się na linijkę w jakimś pliku, w której podana była wartość inv_weight = 1000 chyba dla Sidorowicza. Nie pamiętam jaki to był plik, szukałem ale nie znalazłem tego ponownie. Podejrzewam jednak, że to tam gdzieś powinny być linijki odpowiadające za ilość sprzedawanych przedmiotów czy coś takiego. Tak czy inaczej sposób z tamtego tematu chyba działa "częściowo" (chyba, że coś źle robię). I jeszcze. Który handlarz jaką ma nazwę w configach, bo ciężko to ogarnąć czasami :D
 8. Jak ominąć ograniczenie możliwości kupna broni itp u handlarzy? Kiedy grzebię w plikach supply, buy itp, handlarze sprzedają tylko niektóre rzeczy, jakie wpisałem na listę. Tak jakby mieli limit sprzedawania tylko 5 rodzajów broni i amunicji, a niektórzy w ogóle nie sprzedają broni. I jak zmodyfikować ceny, aby były trochę bardziej przystępne? Cieżko naprawić exo, którego cenę ustaliłem na 450.000 (żeby było realistycznie), kiedy za sprzedaż zniszczonego do połowy dostaję 4000, a broń skupują za pieniądze warte worek piasku. Które pliki odpowiadają za takie ograniczenia, których nie ma np. w Priboi Story?
 9. A propos, LordDino, czemu mnie pozdrawiasz? O ile to o mnie chodzi, ale ja mam taki nick to chyba jednak xD Mam pytanie z innej beczki. Zrobiłem sobie moda typu "gamedata" - configi itp w folderze gamedata wklejanym do folderu głównego S.T.A.L.K.E.R.a. Zmodyfikowałem m.in. to, że teraz u handlarzy można wszystko kupić. Fajnie, ale kłopot w tym, że mimo normalnych cen zakupu, kiedy sprzedaję broń, to nagle gościu mi chce dać parę tysięcy za pistolet itp. Kilkakrotnie więcej niż ta broń kosztuje, więc np. TRS 301 za 21.000 RU (cena zakupu 5000 RU). Nie wiem dlaczego takie rzeczy z tymi cenami się dzieją, raczej nie zmieniałem nic poza wiadomymi sobie linijkami. Teraz głupio, bo zamiast kilka dni zbierać kasę na jakiś garniturek ochronny (tak jak to miało miejsce bez moda), sprzedam 5x Pb 9mm i mam już 20.000 RU. Sorry za wtrącenie z innego tematu, ale żadnego takiego nie znalazłem. W razie czego - odeślijcie mnie do właściwego tematu [ Komentarz dodany przez: The Iceman: 2010-08-25, 22:33 ] To jest skrypt pozdrawiający każdego użytkownika. Tak najprościej mogę to wytłumaczyć.
 10. chodzi mi o te foldery, które trzeba stworzyć i tam wrzucić te zmienione pliki .ltx. W modyfikacjach w CC trzeba wrzucać to do "STALKER\gamedata\config\misc". Jeszcze raz dzięki za porady. Teraz jak pozmieniałem, to bugi już nie przeszkadzają tak bardzo. Udało mi się nawet nieźle zmodyfikować kombinezony :-D można teraz biegać w Exosceletonie
 11. Ciekawa sprawa. Nie wiem czy jest to zasługą tego, że źle pozmieniałem wartości czy nie, ale Skillflint trzyma w łapach teraz Dragunova, a nie tak jak zawsze TRs 301 czy GP 37. [ Dodano: 2009-01-04, 21:35 ] Elvis, jesteś mistrzem. Działa wszystko poprawnie, są giwery i naboje. Wystarczyło pogrzebać, okazało się, że jednak źle zmieniłem w .ltx, ale teraz już wiem co. Filippo23, nie wiem czy w CN rzeczywiście jest taka lokalizacja "Clear Sky\gamedata\configs\misc\trade ", ale w CC powinna być taka jak podał Elvis, czyli zamiast configs - config.
 12. Rzeczywiście, na podstawie trade_freedom.ltx mniejwięcej się to pokrywa, po wykonaniu misji zmieniają się pewne przedmioty. Czyli nie skopałem zmian w pliku. A zatem coś źle zrobiłem w kopiowaniu, tworzeniu folderów itp. Tylko, że nie wiem jak to ma wyglądać w Cieniu Czarnobyla.
 13. fajnie wiedzieć :-> Ale czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki dotyczące jak to wszystko sprawnie pozmieniać w Cieniu Czarnobyla? Bo jest tam kilka bugów (wkurzających) i może pewne modyfikacje sprostują niedokładności Gry ;-)
 14. OK. Wiem że to jest instrukcja do Czystego Nieba. Ale pytam jak się to robi w Cieniu, jak ktoś by wiedział. Foldery są podobne więc próbowałem tym samym sposobem.
 15. Próbowałem pozmieniać handlarzy w Cieniu Czarnobyla. Nie udało mi się to i niestety nie wiem czemu. Rozpakowałem plik gamedata.db0 do folderu. Następnie otworzyłem config\misc\trade_freedom. Zauważyłem, że są tam dość dziwne parametry rzeczy do kupienia (np. 1, 0,9) i taki parametr mają prawie wszystkie giwery. Może wlazłem w zły plik, nie wiem. Pozmieniałem więc kilka broni i naboi. Potem zapisałem i przeniosłem plik do nowo wytworzonego w S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl folderu gamedata\ configs\misc\trade. Zmieniłem też linijkę w fsgame.ltx tak jak trzeba. Uruchomiłem i klapa. Nie działa :-x Jakby ktoś mógł mi pomóc w tym, byłbym naprawdę wdzięczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity