Skocz do zawartości

Sunrise: Survival


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

header.jpg

W mało znanym zakamarku Steama zwanym Early Access, pojawiła się ostatnio nowa gra, która już od pierwszego screena wzbudziła moje zainteresowanie, przywodząc na myśl Stalkera. Nie tylko mnie, bo trafiłem na nią dzięki @blablabla, który dał mi cynk :)

Mamy na tapecie Sunrise, który według opisu na Steamie jest wieloosobową strzelanką z elementami surwiwalu i widokiem pierwszoosobowym. Może być coś bardziej typowego?

A teraz wyobraźcie sobie gówno tysiąclecia; takie, które śmierdzi na cały Wszechświat i zalewa widnokrąg aż po horyzont, przesłaniając słońce i zatapiając całą planetę w produkcie ubocznym trawienia. Macie to? No, to Sunrise takie nie jest :P

To znaczy niezupełnie, bo ustalmy sobie, że to gra zrobiona przez dwójkę naszych wschodnich przyjaciół. Z tego co się orientuję, żadnej zbiórki na serwisach crowdfundingowych nie było, a więc dysponowali (dysponują?) zerowym budżetem, co bezpośrednio przekłada się na jakość ich debiutanckiej produkcji. Przy czym nie oznacza to, że odradzam sięgnięcie po nią. Wręcz przeciwnie - ze zwiastuna można wywnioskować, że grać się da, a jeśli projekt faktycznie będzie dalej rozwijany, to może być z tego całkiem strawna produkcja.

Co znajdziemy w Sunrise?
- dostosowywanie postaci oraz ekwipunku;
- crafting broni i amunicji, naturalnie;
- wszechobecne niebezpieczeństwo - anomalie, mutanty, inni gracze;
- możliwość interakcji z otoczeniem;
- realistyczną symulację naturalnych warunków (?)

Nie jest to oczywiście wszystko, co obiecują autorzy, ale ogólnie oddaje istotę gry. Z czasem stoję na bakier, a fanem sieciowych strzelanek nie jestem, więc zaszczyt testowania przypada Wam - chętnie poczytam o Waszych przygodach w świecie Sunrise, a jeśli wszystko będzie się faktycznie rozwijać, to może skuszę się na wspólny, forumowy mecz, bo duch Stalkera (przynajmniej w warstwie wizualnej) jest w tej grze faktycznie silny.

Kosztuje grosze, a obecnie jest jeszcze na przecenie -20% do 10 sierpnia.

Link: http://store.steampowered.com/app/663110/Sunrise_survival/

Zwiastun:

Screeny: 

Spoiler

ss_c8be317dfc2d4d4f9d8a6e70f47b8f03409aca90.1920x1080.jpgss_57a6c7ef5a70e6cd0e1f27eb623ac19f1a99ae0e.1920x1080.jpgss_5049c89750fe0da16fbf4f3588bd60aff76de795.1920x1080.jpgss_be130771cf8eabdd5040282f031362af5aff7530.1920x1080.jpgss_bf3f1fbad5334a085817319c15624c6a362105dc.1920x1080.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko dobrze pójdzie, to może uda się wynegocjować reformy, dzięki którym nic już forum nie ominie :P

A gierka prezentuje się naprawdę nieźle jak na produkt dwóch osób. Tylko umówmy się, że lwią część graczy stanowią nasi wschodni sąsiedzi a wiecie, co to oznacza :D

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfidna zżyna ze Stalkera :D Ale nie w złym sensie, jak kopiować to od najlepszych!

Jednak strasznie odpycha mnie to że jest to gra robiona czysto pod multiplayer, zwłaszcza na Rosyjski rynek, gdzie granie na multi wygląda jak granie w StarCrafta na Koreańskich serwerach.... nie masz co tam zaglądać.

Za trzy euraki sprawdził bym gdyby to była normalna gra... Ale multi.... jeszcze w fazie testowej.... Nope.

Testowanie modów i gier free jest ok(od graczy dla graczy za free), ale płacenie za to powinno być karane obcinaniem jaj, nieważne czy to gra niezależna czy wysokobudżetowa gra AA.  

Kiedyś nie było problemów z otwartymi testami za free, gracze co testowali mieli zniżki i bonusy gdy gra była już dostępna, można też zamknięte testy na wyselekcjonowanej grupie robić. ale płacić za to nie jest dobre. Testy powinny być darmowe, na bazie rejestracji, a gdy gra wychodzi testerzy dostają wielkie zniżki albo bonusy. Inaczej to ja się nie będę bawił :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.