Jump to content

Allegiance - hybryda kosmicznej strzelanki i RTS-a dostępna za darmo w Steam


Yossarian
 Share

Recommended Posts

Allegiance, czyli klasyczna hybryda RTS-a i kosmicznego symulatora, doczekała się debiutu w serwisie Steam. Jest to produkcja stuprocentowo darmowa. Jej pobranie nic nie kosztuje i nie uświadczymy w niej żadnych mikropłatności.

 

Allegiance to przykład gry, która wyprzedzała swoje czasy. Ta wydana w 2000 roku produkcja oferowała sieciowe bitwy stanowiące nietypową mieszankę kosmicznej strzelanki i RTS-a, oferując, zwłaszcza w tamtych czasach, prawdziwie unikalne doznania. Jeśli nie mieliście do tej pory okazji sprawdzić tego tytułu, to nadarza się ku temu wyśmienita okazja. Projekt zadebiutował bowiem właśnie na Steam. Co ciekawe, gra udostępniona została jako produkcja całkowicie darmowa. Jej pobranie nie kosztuje nic i nie ma w niej żadnych mikropłatności.
W Allegiance cała zabawa sprowadza się do gwiezdnych bitew między dwiema dużymi grupami graczy. W każdej z drużyn jedna osoba wciela się w dowódcę, którego obowiązki są analogiczne do tych z klasycznych RTS-ów, a reszta uczestników zabawy kontroluje pilotów w statkach kosmicznych. Allegiance pierwotnie trafiło do sprzedaży w 2000 roku, wyłącznie na PC. Pomimo dobrych recenzji gra okazała się klapą finansową i w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy sprzedano niecałe 30 tysięcy egzemplarzy. Dużą rolę w tej porażce odegrał fakt, że zabawa wymagała opłacania miesięcznego abonamentu. Możliwa była rozgrywka za darmo, ale wtedy gracze uzyskiwali dostęp do ograniczonych opcji. Odpowiedzialna za ten projekt firma Microsoft szybko go porzuciła i oficjalne serwery zostały zamknięte w 2002 roku. Allegiance miało jednak wyjątkowo upartych fanów. Opracowali oni nieoficjalne rozwiązania, które pozwoliły im na kontynuowanie zabawy. W 2004 roku Microsoft udostępnił kod gry w formie open source, co pozwoliło społeczności na poważnie zająć się rozwojem produkcji. To właśnie owoc tych kilkunastu lat prac można teraz pobrać ze Steam. Obecnie gra jest znacznie bardziej dopracowana i rozbudowana niż to, co trafiło na półki sklepów w 2000 roku. Poprzez umieszczenie tytułu w serwisie firmy Valve twórcy mają nadzieję na zastrzyk świeżej krwi, który pozwoli Allegiance przetrwać kolejne lata.

Oficjalna strona gry: https://www.freeallegiance.org/

Allegiance w Steam: http://store.steampowered.com/app/700480/Microsoft_Allegiance/

 

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=105917

 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity