Jump to content

MDK za darmo na GOG

Guest
 Share

Recommended Posts

Stare, ale zadziwiająco jare :) Do tej pory każdy, kto w latach '90 nie wchodził na stojąco pod łóżko zna tę grę, ale jeśli się mylę - korzystajcie. Przez 48 godzin ten klasyk (wraz z jakimiś gratisami) jest do pobrania za darmo.

MDK to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, w której jako Max wciśnięty w ciasnawe, futurystyczne wdzianko, mamy rozprawić się z atakującymi Ziemię kosmitami. W czasach swojej świetności produkcja zachwycała fotorealistyczną grafiką i ogromnym światem. Obecnie choć wizualnie odstaje od jakichkolwiek standardów, to broni się długością rozgrywki, świetnym poczuciem humoru i niezłym gameplayem.

Gra została stworzona przez nieodżałowane Shiny Entertainment (Sacrifice, Earthworm Jim, Messiah).

https://www.gog.com/game/mdk?pp=ba5bfc9d29e57bda5c45cf82d9fff043329f313a

Parę dni temu udało mi się ją przejść, prawie 10 lat po przejściu drugiej cześci (tak wyszło że grałem w odwrotnej kolejności)

Swoją przygodę zaczynałem dopiero od cześci drugiej którą i tak musiałem odpuścić na później (nie miałem akceleratora 3D). I ludzie mieli rację, część pierwsza jest lepsza od kontynuacji, z której dobrze wspominam jedynie etapy z 6-łapym psem (któremu zmienili imię, nie wiem czemu, na Max) i muzykę towarzyszącą grze. Etapy z Kurtem (poza możliwością używania myszki w pionie, nareszcie) były takie se a już etapy z doktorkiem do dzisiaj odbijają mi się czkawką. Na papierze może dobre ale w grze to koszmar.

PS. teledysk na końcu i pościg z muzyką a'la filmy z Bondem były świetne.