Skocz do zawartości

ZapomnialemLoginu

Weteran
 • Zawartość

  254
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana ZapomnialemLoginu w dniu 4 Sierpień

Użytkownicy przyznają ZapomnialemLoginu punkty reputacji!

Reputacja

168 Przyjacielski

O ZapomnialemLoginu

 • Tytuł
  Twardziel
 • Urodziny 1988.12.08

Informacje

 • Ruble
  383
 • Frakcja
  Monolit
 • Procesor
  Intel i7 4790 3.6GHz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  Colt M1911
 • RAM
  12 GB
 • Karta graficzna
  GeForce 650 GTX
 • System operacyjny
  Windows 7 64bit

Ostatnie wizyty

879 wyświetleń profilu
 1. ZapomnialemLoginu

  Powrót Athlona

  Ciekawe czy ta zwiększona wydajność graficzna będzie dotyczyła też renderowania w programach graficznych. Jeśli tak to byłoby super.
 2. ZapomnialemLoginu

  Mod podobny do AA 2.1

  Z modów tego typu do Czystego Nieba jest Mystery. Pamięć mi zawodzi ale ten projekt nie bardzo się rozwinął na CzN ale na Zewie Prypeci było wręcz przeciwnie. Najpierw "I Work Alone" a potem już historię Mizerii znamy... Mystery jest przede wszystkim modem graficznym, zmian w rozgrywce jest naprawdę niewiele (jedynie drobnica jak np. śpiwór). Jest też połączenie Mystery+OGSE, a nawet to +Yoctosfera. Jest jeszcze MIRE https://www.moddb.com/mods/mire gdzie prócz wyglądu jest też sporo zmian w rozgrywce, bardziej jak po grudzie się teraz gra.
 3. ZapomnialemLoginu

  Spolszczenie do Lost fallout

  Nie. I nie będzie, jest to kolejna kompilacja mniejszych modów jakieś wyszło trochę, nawet do Czystego Nieba...
 4. ZapomnialemLoginu

  Transmutacja artefaktów - problemy

  Bez transmutatora otrzymanego od majora będzie trudniej. Z nim jest tak - podchodzisz do anomali, sprawdzasz w transmutatorze czy pojawia się nazwa anomali i zaczynasz proces.
 5. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne w NS 2016

  Przepraszam, zapomniałem wspomnieć że kod znalazłem tutaj, na tym forum, załączyłeś w tamtym temacie zrzut ekranu który powinienem mieć w katalogu „screenshots" gry ale go nie miałem. Wiem że to PDA Szarego jest częścią jednej z nowych serii zadań w Solance, chodzi tu o poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji. Sacharov wysyła mnie do X-10 bym tam poszukał ocalałych, Duch posłał po dokumenty Zwierza a Kieł naprowadził mnie na Warlab na Radarze. Także postaram się zakończyć tą gałąź i zobaczę czy zadanie z PDA zniknie z mojego dziennika. edytka: Zainstalowałem moda ponownie, tym razem używając instalatora z GOGa, wrzuciłem łatkę 1.0004. Dobra wiadomość jest taka, że nie wywala się we Wschodniej Prypeci, zarówno po wejściu jak przy wczytywaniu gry. Zła jest taka że są nowe problemy. Z tych mniejszych bubli - cała mapa ma żółte zabarwienie. Z tych gorszych - co jakiś czas zdarza mi się wpaść pod mapę. Szturm na Jubilat z Powinnościowcami powtarzałem kilka razy, jak nie ostrzał Monolitu to zapadanie się pod ziemię Striełoka. Co do zadania z PDA - nie zniknęło. Gałąź zadań o nazwie Poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji zakończyła się ale zadanie na poszukiwanie PDA żołnierza nadal wisi, PDA Szarego nie ląduje w plecaku. Medalion Bagiennego Doktora zaniosłem do Górnika, on nie bardzo się tym przejął ale zabrał medalion i oddał Serce Poltergeista. Zadanie z Medalionem nadal wisi. Poszedłem do Bagiennego, użyłem spawnera na medalion ale go nie przyjmuje. Cóż, było miło i zrobiłem w tej Solance więcej niż poprzednich próbowanych przeze mnie razem wziętych. Ważne że Kieł i Duch są cali a artefakt wrócił do mnie. Ale chyba zrobię sobie dłuższą/definitywną przerwę od moda i zajmę się OGSE0693. Za pomoc i tłumaczenie dziękuję, to była świetna przygoda.
 6. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne w NS 2016

  Co do tego nieszczęsnego PDA - próbowałem podmienić obiekty w spawnerze na jego PDA, próbowałem wrzucić to w asortyment Barmana. Bez efektu, a nic nie wskazuje w plikach .ltx na jakiekolwiek nieprawidłowości. Dziwne. I to wszystko bez żadnego przedmiotu w ekwipunku, ale tylko takich co można przerzucić do innego plecaka. W swoim plecaku mam transmutator artów od majora, Strelokowe notatki i fleszka oraz notatki Charona. Miałeś rację, Górnik potrzebował dowodu i ten medalion za niego posłuży. Podobnie detektor - tu zwany detektorem Izoslomów czy coś w ten deseń. Podobnie jak w starej Solance pokazuje pozycję artefaktów na (mini)mapie choć ma krótszy zasięg, tam w starej pokazywało od razu położenie na całej lokalizacji, nic tylko przeczesywać kursorem... Niby trzaskam klawisz zrzutu ekranu i staram się uważniej niż zazwyczaj czytać dialogi ale to mi umknęło. To i kod z popsutego przez speców PDA z ostatnią, trzecią częścią kodu do X-8.
 7. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne w NS 2016

  Witam Przeglądałem poradniki ale nie pomogły. Chodzi mi o zadanie z PDA żołnierza, zaczynając na Kordonie (w tunelu?), potem w Dolinie Mroku a teraz utknąłem na punkcie trzecim. Z tego co czytałem powinienem ubić najemnego w Magazynach Wojskowych, z którymi pracował Pawlik z wolnościowców. Mam jego PDA. Pojawia się jednak problem - PDA Szarego nie ma w moim ekwipunku. Znalazłem Szarego w Dziczy, zabrałem jego PDA, zaglądam do swojego plecaka i nie ma go. Użyłem spawnera i też nie pojawia się. To chyba nie problem z obciążeniem (mam SKATa, miałem 120/160kg gdy zabierałem PDA). Nie mogę więc iść z nim do Chudego/Docenta. Spawnera mam dodanego bo w zadaniu z radiostacją dla Wilka Tolik nie chciał rozmawiać ze mną na ten temat. Obecnie skończyłem linię fabularną Cienia Czarnobyla, z NPCów pojawił się Duch, Kieł oraz Arahna między innymi. Nie mogę też oddać Medalionu Doktora, zadanie dostałem, Kopalnię zwiedziłem. Myślałem o zrobieniu pozostałych zadań ale czy na pewno ta „blokada" na postęp w modzie (w przypadku utknięcia - rób inne zadania) nie obejmowała otrzymywania zadań a nie - jak u mnie - ich kończenia? Ostanie pytanie - czy w NS2016 znajdziemy detektor do artefaktów, który jak w starszych wersjach Solanek, pokazuje ich położenie na (mini)mapie? Mam jedynie ten podstawowy który dostałem w ramach pocieszenia od Sidorowicza.
 8. ZapomnialemLoginu

  Problemy techniczne

  Chyba kolejna solanka do kosza, ech. Tym razem problemem są bezlogowe wyloty we Wschodniej Prypeci. Po ukończeniu wątku głównego i otrzymaniu SMSa od Woronina wyruszyłem by wspomóc jego ekipę. Następnie w Jubilacie dostałem SMSa od Kulinara by mu pomóc niedaleko poskręcanego drzewa. Zapisałem grę siedząc przy nim i wyłączyłem grę. Następnego dnia niespodzianka - żaden zapis ze Wschodniej Prypeci nie działa. Próbowałem obniżyć ustawienia do minimum oraz Oświetlenie Statyczne. Pousuwałem zapisy prócz tego z WschPrypeci oraz Baru po powrocie z CEA. Przeinstalowywałem moda (gram na repacku z linka na tym forum) w wersji 1.0004 z łatką z 23.02.18 i spolszczeniem na tą wersję. Żadnych innych dodatków. Po zrobieniu tego wszystkiego teraz w ogóle nie da się przejść na WschPrypeć bo od razu wylot. Spróbuję jeszcze ściągnąć instalator z GOGa ale nie wiem czy to coś zdziała. W załączniku przesyłam zapisy, C1.sav to zapis obok Kulinara a C2 to ostatni działający zapis w Barze, przed udaniem się do Prypeci. W ekwipunku znajduje się teleporter bo z jakiegoś powody były wyloty (też bez loga) w Prypeci, do której wróciłem po ukończeniu maratonu przez teleporty (po pokazaniu figi Świadomości i ich projektowi) i musiałem jakość stamtąd prysnąć, a gdzie bym nie wyruszył to po chwili wylot. savedgames.7z edycja: spróbowałem odpalić na wersji 1.0006, tym razem jest log. Na 1.0004 ten sam problem z tym plikiem.
 9. ZapomnialemLoginu

  Dyskusja Ogólna - NS2016

  Wróciłem do moda, dotarłem do momentu gdzie mam wybrać się na Radar. Mniej więcej do tego momentu gdzie porzuciłem jedną z wcześniejszych „solanek", nie mogę sobie przypomnieć co to za konkretna wersja była, więcej jak 7 lat wstecz ale nie tak trudna jak OP2... Do rzeczy - pamiętam że w Solance dostawaliśmy/kupowaliśmy od Sacharowa detektor artefaktów który pokazywał ich pozycję na mapie i PDA. Czy podobne urządzenie jest w NS2016? Jeśli tak - jakie warunki należy spełnić by takie urządzenie dostać w nasze łapy?
 10. ZapomnialemLoginu

  Nowości ze świata modów (03.08.2018r.)

  Jeszcze grzebią przy StalCry? A jednak ktoś kontynuuje projekt „Stalkera na CryEngine" Fabuła dla wszystkich w Powrocie Legendy brzmi bardzo ambitnie, te wszystkie mutacje CoCh były dobre ale brak własnej linii fabularnej części frakcji mógł być dla wielu dokuczliwy...
 11. ZapomnialemLoginu

  MISERY 2.2

  Pojawiła się wersja 2.2.1 moda. https://www.moddb.com/mods/stalker-misery/downloads/misery-v221-full Zawiera poprawki od czasu wydania wersji 2.2 ale też usuwa trochę plików z Gamedata. Nie wiem ile dokładnie, sam mod ma niemały śmietnik w tym folderze... - ulepszone niemieckie tłumaczenie- dodane tłumaczenie francuskie- poprawiony system naprawy- usprawniony debug tool- poprawione efekty anomalii- usprawniona sztuczna inteligencja istot w miejscu odrodzenia- ulepszona muzyka w radiu- poprawki w cenach (dla uniknięcia kombinatorstwa)- poprawiona pozycja słońca (prawie jak w Boiling Point )- wyloty do pulpitu spowodowane przez błędy z zombiakami usunięte- sztuczna inteligencja zombie poprawiona- ulepszone wyposażenie postaci niezależnych- poprawione celowniki dla ekranów w proporcji 4:3- korekta tekstu w opisie przedmiotów- poprawione napisy końcowe
 12. ZapomnialemLoginu

  Fallout Nevada

  https://fallout-corner.pl/2018/08/04/spolszczenie-fallout-nevada-premiera/ Z radością informuję że zostało udostępnione spolszczenie do Fallout Nevada. Pozostaje mi życzyć dobrej zabawy wszystkim spragnionym przygody na pustkowiach z domieszką retro. edytka: gdyby ktoś chciał poczekać na poprawki do spolszczenia to może spróbować innej wersji moda zwanej Crazy Edition. Użytkownik z NMA przekonwertował zangielszczenie z wersji podstawowej 1.02HD do CE (bodajże 3.3.2). https://yadi.sk/d/xwnnO1nJ3QnvSR Zapomniałem jeszcze jednego - poradnik do gry w naszym języku https://fallout-corner.pl/download/fallout_2/solucje/poradnik-fallout-nevada.pdf
 13. ZapomnialemLoginu

  Western Digital zamyka jedną ze swoich fabryk.

  Szkoda bo to jedna z niewielu firm która miała solidne produkty i wciskając ich sprzęt do mojej maszyny miałem pewność że będzie on ostatnim w kolejności do sprawiania problemów. O ile wcześniej nie wymienię komputera czy bebechów... Brak zainteresowania nośnikami HDD? Może dlatego że są tak wielkie że jak kupi się jedną to nie chce się kupować więcej?
 14. ZapomnialemLoginu

  Przez Przypadek (Волей случая)

  Jak dotąd mod sprawuje się znakomicie, niestety natrafiłem na przeszkodę. Nie otwierają się te drzwi w laboratorium które jest w bąblu. Kod prosty do odgadnięcia, sprawdziłem nawet materiał video i się zgadzał z tym co odgadłem, ale po wpisaniu nie kręci się koło a drzwi stoją niewzruszone. Sam bąbęl choć prostą lokacją jest i małą to upchaną niebezpieczeństwami co krok. Zabrałem apteczki i naboje ale nie wziąłem najważniejszego - granatów by odrzucić te najlepsze arty od bąbli teleportacyjnych. edytka: dziwne, oglądałem różne videoporadniki i w jednym kod był taki a w drugim inny. Nic to, drzwi otwarte i mam nadzieję że już nic mnie nie spotka przykrego. edytka2: mod ukończony, autorom spolszczenia podziękowania bo mod dobry, z pomysłami. Walk mało i całe szczęście, do postrzelania są inne mody, głównie te na bazie Zewu Czarnobyla (bo nikt się nie kwapi robić skryptów czy dodatkowych bajerów do niego, tylko grafika).
 15. ZapomnialemLoginu

  Relaksacyjne Wdzianko

  Widzę że nie tylko mnie pierwsze zdjęcie przypomina przebarwiony kaftan, do tego nakrycie jakby dokleili/przyszyli nakrycie twarzy szczypiornisty. Dla mnie lepszym sposobem jest wciśnięcie przycisku na routerze odpowiedzialnego za zasilanie. A pieniądze zostają w kieszeni (o ile się je ma oczywiście).
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord