Skocz do zawartości

ZapomnialemLoginu

Weteran
 • Zawartość

  259
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana ZapomnialemLoginu w dniu 4 Sierpień

Użytkownicy przyznają ZapomnialemLoginu punkty reputacji!

Reputacja

170 Przyjacielski

O ZapomnialemLoginu

 • Tytuł
  Twardziel
 • Urodziny 1988.12.08

Informacje

 • Ruble
  383
 • Frakcja
  Monolit
 • Procesor
  Intel i7 4790 3.6GHz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  Colt M1911
 • RAM
  12 GB
 • Karta graficzna
  GeForce 650 GTX
 • System operacyjny
  Windows 7 64bit

Ostatnie wizyty

922 wyświetleń profilu
 1. ZapomnialemLoginu

  GeForce RTX 2070 jest niewiele szybszy od GTX 1080

  Jak ma być skok technologiczny skoro te nowe karty dławią się przy tej nowej technologii - ray tracing, który jak na ironię jest promowany przez samą Nvidię.
 2. ZapomnialemLoginu

  Film zablokowany w tym kraju.

  U mnie działa bez problemu - przeglądarka Opera.
 3. ZapomnialemLoginu

  Najlepsze gry

  Najpierw lista: -Deus Ex -Fallout 1-2-Tactics-New Vegas -Dungeon Keeper 2 -Diablo (nadal pogrywam z modem The Hell) -Arx Fatalis -Severance - Blade of Darkness -Jagged Alliance 2 -Temple of Elemental Evil -Icewind Dale -Wizardry 8 -Warioland 2 -WH40k - Dawn of War -Incubation ostatnio przekonuję się do strategi, z RPGów kończą mi się powoli tytuły do ogrania a te głośne, znane czy gorące okazują się nudne. Przed pecetem miałem może trzy inne maszyny ale dopiero na GameBoya trafiło się coś świetnego, niestety na pececie platformówki w ogóle mi nie leżą.
 4. Czyli jeszcze bardziej jarmarczny wygląd? Tęsknię za tymi nudnymi, szarymi obudowami. Bez dziur, światełek... przez to człowiek przy komputerze wygląda mniej poważnie jak tak światełka migają.
 5. ZapomnialemLoginu

  Stalker News 26.09.2018r.

  Wspomnieli o Ostatnim Dniu (Last Day), że projekt zakończony. Tylko szkoda że sam projekt nie jest tak stabilny, nawet niektóre megaprojekty w wersji beta były stabilniejsze. I te inne projekty pewnie zaważyły na tym by porzucić projekt. Skoro inni dłubią i robią lepsze rzeczy to szkoda czasu na coś niewiele różniącego się. Cieszy informacja o postępach z Powrotem Legendy, co jakiś czas nachodzi mnie by ruszyć ten mod ale czekam na wersję 1.0. I tylko gdzieś tam daleko zagubił się SGM 3.0 o którym nic nie wiadomo...
 6. ZapomnialemLoginu

  Powrót Athlona

  Ciekawe czy ta zwiększona wydajność graficzna będzie dotyczyła też renderowania w programach graficznych. Jeśli tak to byłoby super.
 7. ZapomnialemLoginu

  Mod podobny do AA 2.1

  Z modów tego typu do Czystego Nieba jest Mystery. Pamięć mi zawodzi ale ten projekt nie bardzo się rozwinął na CzN ale na Zewie Prypeci było wręcz przeciwnie. Najpierw "I Work Alone" a potem już historię Mizerii znamy... Mystery jest przede wszystkim modem graficznym, zmian w rozgrywce jest naprawdę niewiele (jedynie drobnica jak np. śpiwór). Jest też połączenie Mystery+OGSE, a nawet to +Yoctosfera. Jest jeszcze MIRE https://www.moddb.com/mods/mire gdzie prócz wyglądu jest też sporo zmian w rozgrywce, bardziej jak po grudzie się teraz gra.
 8. ZapomnialemLoginu

  Spolszczenie do Lost fallout

  Nie. I nie będzie, jest to kolejna kompilacja mniejszych modów jakieś wyszło trochę, nawet do Czystego Nieba...
 9. ZapomnialemLoginu

  Transmutacja artefaktów - problemy

  Bez transmutatora otrzymanego od majora będzie trudniej. Z nim jest tak - podchodzisz do anomali, sprawdzasz w transmutatorze czy pojawia się nazwa anomali i zaczynasz proces.
 10. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne

  Przepraszam, zapomniałem wspomnieć że kod znalazłem tutaj, na tym forum, załączyłeś w tamtym temacie zrzut ekranu który powinienem mieć w katalogu „screenshots" gry ale go nie miałem. Wiem że to PDA Szarego jest częścią jednej z nowych serii zadań w Solance, chodzi tu o poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji. Sacharov wysyła mnie do X-10 bym tam poszukał ocalałych, Duch posłał po dokumenty Zwierza a Kieł naprowadził mnie na Warlab na Radarze. Także postaram się zakończyć tą gałąź i zobaczę czy zadanie z PDA zniknie z mojego dziennika. edytka: Zainstalowałem moda ponownie, tym razem używając instalatora z GOGa, wrzuciłem łatkę 1.0004. Dobra wiadomość jest taka, że nie wywala się we Wschodniej Prypeci, zarówno po wejściu jak przy wczytywaniu gry. Zła jest taka że są nowe problemy. Z tych mniejszych bubli - cała mapa ma żółte zabarwienie. Z tych gorszych - co jakiś czas zdarza mi się wpaść pod mapę. Szturm na Jubilat z Powinnościowcami powtarzałem kilka razy, jak nie ostrzał Monolitu to zapadanie się pod ziemię Striełoka. Co do zadania z PDA - nie zniknęło. Gałąź zadań o nazwie Poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji zakończyła się ale zadanie na poszukiwanie PDA żołnierza nadal wisi, PDA Szarego nie ląduje w plecaku. Medalion Bagiennego Doktora zaniosłem do Górnika, on nie bardzo się tym przejął ale zabrał medalion i oddał Serce Poltergeista. Zadanie z Medalionem nadal wisi. Poszedłem do Bagiennego, użyłem spawnera na medalion ale go nie przyjmuje. Cóż, było miło i zrobiłem w tej Solance więcej niż poprzednich próbowanych przeze mnie razem wziętych. Ważne że Kieł i Duch są cali a artefakt wrócił do mnie. Ale chyba zrobię sobie dłuższą/definitywną przerwę od moda i zajmę się OGSE0693. Za pomoc i tłumaczenie dziękuję, to była świetna przygoda.
 11. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne

  Co do tego nieszczęsnego PDA - próbowałem podmienić obiekty w spawnerze na jego PDA, próbowałem wrzucić to w asortyment Barmana. Bez efektu, a nic nie wskazuje w plikach .ltx na jakiekolwiek nieprawidłowości. Dziwne. I to wszystko bez żadnego przedmiotu w ekwipunku, ale tylko takich co można przerzucić do innego plecaka. W swoim plecaku mam transmutator artów od majora, Strelokowe notatki i fleszka oraz notatki Charona. Miałeś rację, Górnik potrzebował dowodu i ten medalion za niego posłuży. Podobnie detektor - tu zwany detektorem Izoslomów czy coś w ten deseń. Podobnie jak w starej Solance pokazuje pozycję artefaktów na (mini)mapie choć ma krótszy zasięg, tam w starej pokazywało od razu położenie na całej lokalizacji, nic tylko przeczesywać kursorem... Niby trzaskam klawisz zrzutu ekranu i staram się uważniej niż zazwyczaj czytać dialogi ale to mi umknęło. To i kod z popsutego przez speców PDA z ostatnią, trzecią częścią kodu do X-8.
 12. ZapomnialemLoginu

  Problemy fabularne

  Witam Przeglądałem poradniki ale nie pomogły. Chodzi mi o zadanie z PDA żołnierza, zaczynając na Kordonie (w tunelu?), potem w Dolinie Mroku a teraz utknąłem na punkcie trzecim. Z tego co czytałem powinienem ubić najemnego w Magazynach Wojskowych, z którymi pracował Pawlik z wolnościowców. Mam jego PDA. Pojawia się jednak problem - PDA Szarego nie ma w moim ekwipunku. Znalazłem Szarego w Dziczy, zabrałem jego PDA, zaglądam do swojego plecaka i nie ma go. Użyłem spawnera i też nie pojawia się. To chyba nie problem z obciążeniem (mam SKATa, miałem 120/160kg gdy zabierałem PDA). Nie mogę więc iść z nim do Chudego/Docenta. Spawnera mam dodanego bo w zadaniu z radiostacją dla Wilka Tolik nie chciał rozmawiać ze mną na ten temat. Obecnie skończyłem linię fabularną Cienia Czarnobyla, z NPCów pojawił się Duch, Kieł oraz Arahna między innymi. Nie mogę też oddać Medalionu Doktora, zadanie dostałem, Kopalnię zwiedziłem. Myślałem o zrobieniu pozostałych zadań ale czy na pewno ta „blokada" na postęp w modzie (w przypadku utknięcia - rób inne zadania) nie obejmowała otrzymywania zadań a nie - jak u mnie - ich kończenia? Ostanie pytanie - czy w NS2016 znajdziemy detektor do artefaktów, który jak w starszych wersjach Solanek, pokazuje ich położenie na (mini)mapie? Mam jedynie ten podstawowy który dostałem w ramach pocieszenia od Sidorowicza.
 13. ZapomnialemLoginu

  Problemy techniczne

  Chyba kolejna solanka do kosza, ech. Tym razem problemem są bezlogowe wyloty we Wschodniej Prypeci. Po ukończeniu wątku głównego i otrzymaniu SMSa od Woronina wyruszyłem by wspomóc jego ekipę. Następnie w Jubilacie dostałem SMSa od Kulinara by mu pomóc niedaleko poskręcanego drzewa. Zapisałem grę siedząc przy nim i wyłączyłem grę. Następnego dnia niespodzianka - żaden zapis ze Wschodniej Prypeci nie działa. Próbowałem obniżyć ustawienia do minimum oraz Oświetlenie Statyczne. Pousuwałem zapisy prócz tego z WschPrypeci oraz Baru po powrocie z CEA. Przeinstalowywałem moda (gram na repacku z linka na tym forum) w wersji 1.0004 z łatką z 23.02.18 i spolszczeniem na tą wersję. Żadnych innych dodatków. Po zrobieniu tego wszystkiego teraz w ogóle nie da się przejść na WschPrypeć bo od razu wylot. Spróbuję jeszcze ściągnąć instalator z GOGa ale nie wiem czy to coś zdziała. W załączniku przesyłam zapisy, C1.sav to zapis obok Kulinara a C2 to ostatni działający zapis w Barze, przed udaniem się do Prypeci. W ekwipunku znajduje się teleporter bo z jakiegoś powody były wyloty (też bez loga) w Prypeci, do której wróciłem po ukończeniu maratonu przez teleporty (po pokazaniu figi Świadomości i ich projektowi) i musiałem jakość stamtąd prysnąć, a gdzie bym nie wyruszył to po chwili wylot. savedgames.7z edycja: spróbowałem odpalić na wersji 1.0006, tym razem jest log. Na 1.0004 ten sam problem z tym plikiem.
 14. ZapomnialemLoginu

  Dyskusja Ogólna - NS2016

  Wróciłem do moda, dotarłem do momentu gdzie mam wybrać się na Radar. Mniej więcej do tego momentu gdzie porzuciłem jedną z wcześniejszych „solanek", nie mogę sobie przypomnieć co to za konkretna wersja była, więcej jak 7 lat wstecz ale nie tak trudna jak OP2... Do rzeczy - pamiętam że w Solance dostawaliśmy/kupowaliśmy od Sacharowa detektor artefaktów który pokazywał ich pozycję na mapie i PDA. Czy podobne urządzenie jest w NS2016? Jeśli tak - jakie warunki należy spełnić by takie urządzenie dostać w nasze łapy?
 15. ZapomnialemLoginu

  Nowości ze świata modów (03.08.2018r.)

  Jeszcze grzebią przy StalCry? A jednak ktoś kontynuuje projekt „Stalkera na CryEngine" Fabuła dla wszystkich w Powrocie Legendy brzmi bardzo ambitnie, te wszystkie mutacje CoCh były dobre ale brak własnej linii fabularnej części frakcji mógł być dla wielu dokuczliwy...
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord