Jump to content
GhoulVampire

Zachowania towarzyszy [CoC]

Recommended Posts

Widziałem na filmiku jak gracz kazał swojemu towarzyszowi zakraść się do przeciwnika obróconego tyłem i zabić go z odległości paru metrów. Spróbowałem (przypadkowo) tego w swojej grze i efekty były... krótko mówiąc marne. Zabrałem 3 kolegów z bazy monolitu i poszliśmy odbić posterunek, na którym stacjonował oddział wroga składający się z dwóch stalkerów. Kazałem im wejść w tryb pasywny i wydałem komendę "zakaz używania broni". Rozkazałem im się skradać i podejść jak najbliżej przeciwników, którzy byli plecami do mnie i mojej drużyny. Gdy tylko moi dzielni wojacy wychylili się zza winkla rozpoczęli ostrzał, mimo że przeciwnik ich nie widział. Drugi raz próbowałem na trybie defensywnym, efekt był taki sam. Za każdym razem gdy przemierzamy Zonę i w pobliżu pojawi się jakiś przeciwnik to moja wesoła kompania od razu do niego biegnie i próbuje zastrzelić... nawet gdy wydaję im komendę, aby podążali za mną i żeby nie angażowali się w żadne starcia. Czy tak powinno być czy po prostu ja zawsze mam problemy?

https://www.youtube.com/watch?v=n9tKl7OWxQc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GhoulVampire

Zrób sobie hotkey zmiany taktyki, a potem sobie przyłączaj w grze. Ja tak zrobiłem i czasami mam jak ty, wtedy po prostu klikam ten klawisz dopóki nie wyświetli się na środku ekranu napis "Passive Mode". Czasami się sam zmienia (po wczytaniu) ale jest ponoć "Passive Mode".

Edited by EGZOdaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

A myślisz, że tam nie szperałem? Nie chodzi mi o bindowanie komend na klawisze... tylko o to, że mimo trybu pasywnego/defensywnego oni i tak strzelają do wszystkiego co się rusza. Potrafią dostrzec przeciwnika nawet gdy jest oddalony o kilkaset metrów w jakichś krzakach czy budynku i wbrew moim rozkazom zawsze, podkreślam ZAWSZE (niezależnie od wydanych komend i rozkazów) biegną i zaczynają rozwałkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz, GhoulVampire napisał:

wbrew moim rozkazom zawsze, podkreślam ZAWSZE (niezależnie od wydanych komend i rozkazów) biegną i zaczynają rozwałkę.

To ciekawe, spróbuj sposób co podałem wyżej bo właśnie zrobiłem edycję posta. (Napisałem odpowiedź zanim skończyłem czytać :facepalm:)

Może podaj wersję CoCa (ale to raczej nie ma znaczenia, chyba że instalowałeś mody nie do końca działające z tą wersją) i mody/addony. Oczywiście nie podawaj tych graficznych ani dźwiękowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, EGZOdaw napisał:

Może podaj wersję CoCa (ale to raczej nie ma znaczenia, chyba że instalowałeś mody nie do końca działające z tą wersją) i mody/addony.

Zmianę taktyki mam przypisaną pod "NUMPAD1" i korzystam z tego binda cały czas. Opcji dialogowej użyłem może ze dwa razy. Czy bind czy dialog, towarzysze zachowują się tak samo.

Denerwowało mnie ciągłe umieranie towarzyszy, więc zainstalowałem moda "Immortal Companions". Może to jego wina? Wersja gry to 1.4.22 i wszystkie moje mody pobrałem pod tę wersję.

Cytat

5ab8fa38f2d50_modenabler.png.594fe1294c17f9f659ba703fb4dbc59e.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, GhoulVampire napisał:

Denerwowało mnie ciągłe umieranie towarzyszy, więc zainstalowałem moda "Immortal Companions". Może to jego wina?

Bardzo możliwe, chociaż może to powodować również śmieciowy "Faction overhaul". A może to Warfare które w wersji dla 1.4.22 jest dosyć zbugowane.

Sprawdź bez tych modów (wszystkich 3), potem jak będzie działać dodawaj kolejne i napisz który powoduje problem.

I na twoim miejscu bym nie korzystał z JSGAME, lepiej robić to "manualnie" (nie ma żadnej różnicy. Z JSGAME czasami łatwiej odinstalować problematyczny mod jeśli mocno ingeruje w pełno configów i skryptów, a komuś się pomieszało albo nie może znaleźć podstawowego moda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity