Skocz do zawartości

EGZOdaw

Mechanik
 • Zawartość

  127
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana EGZOdaw w dniu 20 Kwiecień

Użytkownicy przyznają EGZOdaw punkty reputacji!

Reputacja

189 Przyjacielski

O EGZOdaw

 • Tytuł
  Wędrowiec
 • Urodziny 2000.04.11

Informacje

 • Ruble
  378
 • Frakcja
  Powinność
 • Procesor
  Intel Core i5-3570
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Agroprom
 • Broń Główna
  PKP Pieczenieg, Barrett M107 i wszystkie bronie kalibru 9x39mm
 • RAM
  GOODRAM 32 GB DDR 3 1600MHz
 • Karta graficzna
  GeForce GTX 1060 Windforce 6GB
 • System operacyjny
  Windows 10 Pro 64bit
 • O mnie
  Twóca mniejszych i nieco większych modów oraz wielkich modpacków do stalkera.
  Specjalizacje: Edycja parametrów broni, postaci (i ich ekwipunku), tłumaczenie (tekst jak i audio), edycja systemu obrażeń i ochrony, edycja pancerzy, edycja ikon, edycja spawnu, pisanie prostszych skryptów, łączenie kilkudziesięciu modów w spójną całość.
  Nie potrafię: tworzyć poziomów/lokacji od podstaw, robić tekstur i map wypukłości, tworzyć obiektów 3D, robić animacji, (te z uwagi na brak odpowiednich programów) pisać bardziej zaawansowanych skryptów, edytować silnika.
  Fan serii Metro, Battlefield, Mass Effect, Star Wars Battlefront (nowego). Lubię także Survarium, Sleeping Dogs oraz kilka innych gierek, głównie FPS.
  Stalkera to taka gra w którą muszę czasami zagrać. Przynajmniej raz na 2 lata. Chociaż ostatnio bardziej się wkręciłem i zacząłem pisać i łączyć mody. Oryginalnie jest to gra średnia, ale mody zmieniają ją w całkiem dobrą grę, nawet jak na rok 2016.

Ostatnie wizyty

1 261 wyświetleń profilu
 1. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  @suchyyy1 masz i nie grzesz więcej: actor.ltx Nieskończony udźwig włączasz komendą g_god 1. Anatol już napisał co to Discord, ja tylko dodam że aby do niego wejść (na serwer o tematyce Stalkera "Rubież Zony") klikasz na "Stalkerski serwer Discorda" który jest pod każdym moim postem lub w ogłoszeniach.
 2. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  @_KieŁ_ kolega wyżej podesłał ci link do moich poprawek, który już był w temacie. Poza tym Junx go przypiął do pierwszego posta, więc nie wiem jak ty szukasz. Powinno? Ona pomaga w 100% przypadków, nie ma innej możliwości. @suchyyy1 a do czego ci plik actor.ltx? Nieśmiertelność, nieskończoną masę ekwipunku, niewidzialność i nieskończoną amunicję, debugujący hud działający jak ESP, wyświetlanie oddziałów, statystyki stalkerów, spawner i wszystko inne masz wbudowane, więc w czym problem? Jak to włączyć pisałem niejednokrotnie na Discordzie.
 3. ReduxR7 wersja pierwsza. Ponad 9gb tekstur a gra wczytuje się na najwyższych (dodatkowo ulepszonych w user.ltx) na DX9 Enhanced (r2.5) w kilkanaście sekund (!). Nowy ulepszony silnik R7 działa cuda. Ciekawe co będzie jak spakuje te tekstury, może dobiję do kilku sekund Grafika i dźwięki to tylko dodatek do Reduxa jakby ktoś pytał. Fabuła i gameplay są na najwyższym poziomie.
 4. EGZOdaw

  LA 1.4005 DLC - brak user.ltx

  @Lutter user.ltx tworzy się automatycznie w folderze LA/appdata/ Jeśli go tam nie ma to oznacza że albo nie uruchamiałeś jeszcze gry, albo ścieżka do tego pliku jest zmieniona w fsgame.ltx. W pierwszej linijce tego pliku powinien być taki plik: $app_data_root$ = true| false| $fs_root$| appdata\ Oznacza on, że zapisy, zrzuty ekranu, ustawienia i cache shaderów będą się zapisywać w folderze .../S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC/appdata Jeśli i tak to nie pomoże, masz tutaj mój plik user.ltx. Rozdzielczość zmieniasz w linijce vid_mode. user.ltx Następnie zapisujesz plik i blokujesz dostęp do niego/blokujesz zapisywanie. Wszystkie opcje zmieniaj w tym pliku.
 5. EGZOdaw

  Problem z uruchomieniem

  Dokładnie. Z tego loga dowiedziałem się między innymi że kolega @marek1230 gra na RenderzeR1 (DirectX8/oświetlenie statyczne) dodatkowo na niskich ustawieniach (podczas tej sesji je zmienił na niskie z maksymalnych [granie na maksymalnych na DX8... Lepiej grać na najgorszym DX9 na minimalnych]). Ścieżka do folderu głównego jego gry (SoC 1.0004) to: c:\program files (x86)\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl. Czyli gra jest tam gdzie być nie powinna, bowiem stalker nie ma maksymalnych uprawnień w folderze Program Files. Trzeba nadać te uprawnienia folderowi gry ręcznie w zakładce zabezpieczenia albo zainstalować gdzie indziej. Jego karta graficzna należy do rodziny kart Intel HD, a procesor to GenuineIntel Pentium-II, F6/M5/S1, 2296.00 mhz. Co do tego błędu, to nie wiem dokładnie ale wygląda na to że mapy ai oraz mapy spawnu lub plik all.spawn są nieprawidłowe. Rozpakuj archiwum z modem WinRar'em jeśli jest w formacie .rar lub 7zip'em jeśli jest w formacie 7z, bo być może źle (złym programem) rozpakowałeś te pliki.
 6. EGZOdaw

  Ulepszone spolszczone LA 1.4005 DLC

  W żadnym wypadku nowa gra nie jest wymagana. Gdyby była, napisałbym w temacie Wymagane jest to, bez czego dodatek/mod/gra nie działa albo crashuje, więc angielskie nazwy postaci to nic. Jeśli grałeś na samym DLC bez żadnego spolszczenia (wszystko po angielsku), to jest wskazana z tego względu iż oficjalna polonizacja nie nadpisuje "imion i nazwisk/ksywek" istniejących postaci, tylko tych co powstały po instalacji spolszczenia. Ulepszony Gameplay nie wymaga nowej gry, a z tą pogodą nie jest inaczej. Spolszczenie samego DLC również jej nie wymaga, więc nie ma problemu.
 7. Lost Alpha Spolszczenie 1.4005 + Ulepszony Gameplay 1.1 + Spolszczenie 1.4005 DLC v1.3 Linki do pobrania: Ulepszone spolszczone LA DC DLC Ulepszone spolszczone LA DC DLC (link z MEGA) Wymaga: -Lost Alpha v1.4005 DC (Autorzy: dez0wave) [http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads] -Extended pack for LostAlpha DC [1.4005] v1.3 (Autorzy: RastaMichael, phobos2077, Artem_killer) [http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/extended-pack-for-lostalpha-dc-14005] Zawiera: -Oficjalne spolszczenie LA 1.4005 DC (Autor: @Trikster) [https://stalkerteam.pl/topic/11092-oficjalna-polonizacja-lost-alpha-dc-pod-patch-14005/] -Spolszczenie DLC do LA 1.4005 DC (Autor: @EGZOdaw) [Ekskluzywne] -Ulepszony Gameplay 1.1 (Autor: @EGZOdaw) [https://stalkerteam.pl/topic/10906-ulepszony-gameplay/] -Ulepszoną pogodę (Autor: @EGZOdaw) [Ekskluzywne] Instalacja: skopiuj folder gamedata do głównego folderu Lost Alphy ze zgodą na nadpisanie folderu. Przed instalacją instalujemy "Extended pack for LostAlpha DC [1.4005] v1.3" (z PRM Weapons DLC). Jeśli zainstalowaliśmy spolszczenie lub/i Ulepszony Gameplay nic się nie stało. Nadpisujemy pliki i gramy.
 8. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  Znany problem w CoCu 1.5. Jeśli widzisz że w schowku jest więcej lub mniej niż 2 przedmioty, nigdy klikaj "Weź wszystko" ani jego skrótu. Pojedynczo przenoś przedmioty ze schowka do swojego ekwipunku dwuklikiem albo manualnie Jest też problem w 1.5 kiedy slot na nóż jest pusty, a pozostałe są pełne. Wtedy gdy dodamy kolejną dwuręczną broń do jakiegokolwiek slota ona wchodzi do tego na nóż/pistolet. Wtedy zostało nam natychmiast kilknąć F9 zanim wyjdziemy z ekwipunku, to jedyny ratunek przed crashem. Inaczej gdy zamkniemy ekwipunek i wtedy zrobimy wczytanie gry nas wywali. Tak samo zresztą gdy ponownie otworzymy ekwipunek. To są dwa bugi/problemy w CoC'u 1.5r4+ które da się uniknąć, aczkolwiek (w moim wypdaku) są bardzo częste i czasami się zapomni *denerwujący dźwięk z windowsa*
 9. EGZOdaw

  [Screeny miesiąca] MAJ 2018

 10. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  Naturalnie. Oto "poprawka" która zwiększa ilość amunicji 12gauge w ciałach stalkerów którzy nosili ze sobą strzelby. Zmieniłem ich ilości następująco: Śrutowe z maksymalnie 5 do 15; Kulowe z 5 do 15; Strzałkowe z 5 do 10. Więcej12gauge.7z
 11. EGZOdaw

  Ulepszony Gameplay

  Wczoraj zrobiłem małą aktualizację moda. Skupiłem się na zbalansowaniu granatów. Ręczne granaty (F1 i RGD-5) są całkowicie zmienione, a ich statystyki bardzo się różnią. Oba są potężne, ale przydają się w innych sytuacjach. Granaty do granatników podlufowych oraz głowica OG-7B są nieznacznie zmienione i ulepszone. Wszystkie granaty są lżejsze i potężniejsze, a przez to droższe. Pełna lista zmian w wersji 1.1 (28.04.2018): @kondotier popieram. Jako jeden z trzech najbardziej znanych modów do Stalkera zasługuje on na osobny dział przy CoC'u.
 12. EGZOdaw

  Rubież Zony

  Także zapraszam. Jest miła atmosfera i zapewniamy pomoc przy wylotach. Taka lepsza alternatywa TS'a Kanały dla Tłumaczy, Modderów i innych Stalkerów dla wygodnej komunikacji też są Głosowe jak i te tekstowe. No i można załączać pliki w wiadomościach Polecam i zapraszam. Tutaj wchodzimy
 13. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  Tak, na wszystkie ulepszenia pancerza (kuloodporności, która tak naprawdę jest nieco pomieszana w CoC'ach) do wszystkich kombinezonów, nie tylko egzoszkieletów. Zaraz wstawię @komaro94 Do Reduxa da się dodać Warfare i nie ma wylotów. Możliwe że w Hybridze też będzie działać, sprawdź. Pobierz tylko wersję pod 1.5r6 z Bitbucket. @smox @Junx i wszyscy inni grający w Hybrida, oto obowiązkowy fix jeśli macie w planach ulepszanie swoich pancerzy FixPancerzy.7z @Junx tutaj masz wszystkie moje fixy połączone w jeden patch. Dodaj do pierwszego postu i oszczędź innym szukania i nerwów Hybrid TemPatch.7z
 14. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  Panie, ta poprawka to tylko na stalowy hełm Tam zmieniłem tylko plik z ulepszeniami tego właśnie hełmu. @smox zaraz naprawię
 15. EGZOdaw

  Hybrid 1.5 - Alfa

  @Junx ale plik z ikonami jest poprawny. Kolega @michu123 ma za mało ramu/vramu, dlatego w logu jest napisane "W magazynie brak miejsca dla wykonania tej operacji" Rozwiązanie: @michu123, zmniejsz jakość tekstur. Wchodzisz w menu gry -> Wideo/Grafika -> Zaawansowane i tam przesuwasz suwak jakości tekstur w lewą stronę. Wymaga restartu gry. Ewentualnie możesz wejść w e:\stalker 1.55555555555555555555555555555\appdata, otworzyć plik user.ltx notatnikiem, wyszukać frazy "texture_lod" i zwiększyć jej wartość. 0 - najwyższa jakość tekstur, 4 - najniższa. A, no i przywróć plik ikon, bo bez niego sporo rzeczy (wszystkie bronie, nowe przedmioty, nowe artefakty, niektóre dodatki i amunicje) będzie się wyświetlać niepoprawnie.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.