Skocz do zawartości

EGZOdaw

Stalker
 • Zawartość

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana EGZOdaw w dniu 19 Marzec

Użytkownicy przyznają EGZOdaw punkty reputacji!

Reputacja

139 Przyjacielski

O EGZOdaw

 • Tytuł
  Kot
 • Urodziny 2000.04.11

Informacje

 • Ruble
  278
 • Frakcja
  Powinność
 • Procesor
  Intel Core i5-3570
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Agroprom
 • Broń Główna
  PKP Pieczenieg, Barrett M107 i wszystkie bronie kalibru 9x39mm
 • RAM
  GOODRAM 32 GB DDR 3 1600MHz
 • Karta graficzna
  GeForce GTX 1060 Windforce 6GB
 • System operacyjny
  Windows 10 Pro 64bit
 • O mnie
  Twóca mniejszych i nieco większych modów oraz wielkich modpacków do stalkera.
  Specjalizacje: Edycja parametrów broni, postaci (i ich ekwipunku), tłumaczenie (tekst jak i audio), edycja systemu obrażeń i ochrony, edycja pancerzy, edycja ikon, edycja spawnu, pisanie prostszych skryptów, łączenie kilkudziesięciu modów w spójną całość.
  Nie potrafię: tworzyć poziomów/lokacji od podstaw, robić tekstur i map wypukłości, tworzyć obiektów 3D, robić animacji, (te z uwagi na brak odpowiednich programów) pisać bardziej zaawansowanych skryptów, edytować silnika.
  Fan serii Metro, Battlefield, Mass Effect, Star Wars Battlefront (nowego). Lubię także Survarium, Sleeping Dogs oraz kilka innych gierek, głównie FPS.
  Stalkera to taka gra w którą muszę czasami zagrać. Przynajmniej raz na 2 lata. Chociaż ostatnio bardziej się wkręciłem i zacząłem pisać i łączyć mody. Oryginalnie jest to gra średnia, ale mody zmieniają ją w całkiem dobrą grę, nawet jak na rok 2016.

Ostatnie wizyty

857 wyświetleń profilu
 1. Hybrid 1.5 - do jakiej wagi lecimy?

  Wszystko zależy jaki. Większość dodaje ten gó*niany niebieski filtr rodem z BF'a 3, na przykład to clickbaitowe śc***wo. Nie będę dawał nazwy, ale chyba każdy zrozumie o jaki chodzi. A jak nie, to gdy zobaczy tą nazwę to się domyśli. Też prawda. Sporo zabiera dużo klatek, więc nie dla ludzi ze słabszym sprzętem Ja używam reshade wyciętego z Autumn Aurora. Wydaje mi się, że to bardzo dobry reshade:
 2. Hybrid 1.5 - do jakiej wagi lecimy?

  Czas najwyższy W końcu zobaczysz najwyższe ustawienia, mogę przesłać nawet swój user.ltx gdzie są te ustawienia o których mówiłem. Napisałem przecież że trzeba ustawić jakość słońca na ekstremalną, inaczej nie pokazują się. "Cień słońca" czyli globalna illuminacja to ustawienie bez którego gra wygląda co najwyżej fatalnie. To ustawienie powinno się nazywać słońce, bo to w końcu włącznik słońca. Z tym czymś wyłączonym (r2_sun off) nie da się grać przecież. Wtedy samo słońce w grze nie daje światła, dosłownie. Nie ma czegoś takiego, ale 20gb to przesada. Tyle ma Redux (jeszcze 452mb, paczka broni zapakowana w osobnym folderze) Mam nadzieję że więcej nie będzie ważył. Im więcej tym gorzej. Już teraz gra na ogromnych lokacjach na totalnie wymaksowanych ustawieniach na DX10 z ulepszonymi shaderami i reshadem jest niemożliwa. Nie z powodu liczby FPS których jest sporo powyżej 60, a z powodu OOM. Myślę że właśnie dobiłem do górnej granicy. Jeszcze mam nadzieję zmniejszyć trochę rozmiar przed premierą, bo to jest za dużo.
 3. Hybrid 1.5 - do jakiej wagi lecimy?

  I to wszystko wyjaśnia. DX11 to niepełny render, brakuje w nim wielu funkcji a te które są najczęściej są albo niepełne albo zbugowane. A tekstury są wyświetlane w niższej jakości niż te na DX9 Enhanced (R2.5) oraz DX10 (R3). I do wiadomości tych, co myślą że sunshafts (promienie słońca) nie działają na DX11. Działają, tylko trzeba ustawić maksymalną jakość słońca. Nikt tego nie powiedział. Ale jeśli Junx dobije Hybrida do 20gb, to bardzo możliwe.
 4. Hybrid 1.5 - do jakiej wagi lecimy?

  No to dobrze, ale wtedy co z nowymi funkcjami? Fabuła wymaga wielu nowych funkcji i zaskryptowanych misji. Pamiętaj że pakowanie do .db jeszcze powiększy domyślną wagę, ale za to przyśpieszy czas ładowania. Rozumiem że grasz (grałeś) na xrRender_R3 (DX10) z ustawioną maksymalną jakością ogólną w ustawieniach grafiki + zwiększona gęstość i zasięg trawy oraz zwiększony zasięg wyświetlania tekstur wysokiej jakości z mapami wypukłości. Innaczej OOM graniczy z cudem. Ja nigdy nie miałem OOM z 9,29gb modem graficznym (+ wysokiej jakości modele broni i NPC), a wszystkie ustawienia są takie jak napisałem z tym że jakość tekstur jest prawie maksymalna w opcjach. Czasami mam OOM jak wchodzę na lokacje które przekraczają rozmiar 180mb, ale tylko i wyłącznie z tymi ustawieniami co napisałem wyżej i maksymalną jakość wszystkiego w opcjach.
 5. Hybrid 1.5 - do jakiej wagi lecimy?

  Waga nie będzie stanowić problemu dla nas, ale dla gry już tak. Jak wciśniesz tam za dużo skryptów, a wychodzi na to że tak zrobisz to może być tragedia. Czasy ładowania na takim średnim HDD będzie zajmować jakoś 5-10 minut - kombinacja szczegółowych modeli broni i NPC z masą skryptów. A, no i nawet jak ktoś ma 32 gb RAM'u i 6 gb VRAM'u (tyle mam ja, a OOM się zdarzają tak często [w danych sytuacjach] jakbym miał 8gb RAM'u i 2gb VRAM'u) będzie mógł najwyżej grać na średniej jakości tekstur. Na większych mapach będzie wywalać crash "Out of memory". Zresztą co ja będę ci mówił, sam się przekonasz jak dobijesz Hybrid'a do takiego rozmiaru Chyba że to zapakujesz do bazy danych, to wtedy trochę lepiej z wczytywaniem.
 6. Pripyat Reborn 1.14.8 - szukam tłumaczy

  @Marcus_Polonus mam wielkie pojęcie o configach, znam zawartość każdego pliku na pamięć i wiem za co odpowiadają wszystkie wartości oraz jak je poprawnie ustawić. Znam też formułki na przeliczanie obrażeń z uwzględnieniem wszystkich innych składników (typu pancerze, leki przeciwbólowe, rodzaj amunicji, kondycja pancerza, poziom trudności). 2 lata dłubania w plikach, testowania, przeglądania for dla modderów, rozmów z Balathruinem, Alunem i innymi modderami się opłaciła Angielski rozumiem doskonale, ale tłumaczenie choćby jednej takiej opowiastki zajmuje niewyobrażalnie długo. Tą co podałeś za przykład - rozumiem wszystko, ale tłumaczenie tego jest nieprawdopodobnie czasochłonne. Mogę spróbować, zajmie pewnie jakieś 10-25 minut. Mógłbym pomóc, ale jak na razie mam bardzo mało czasu i kończę swój projekt, w którym także przerobiłem gameplay. W sumie nadal przerabiam. Ciekawe kiedy skończę, myślę że jestem tak w 3/4 a robię to już od roku i dwóch miesięcy. Mod o którym mówisz zdaje się być CoP'em ze skryptami z CoC'a. Czyli poprawkami i nowymi funkcjami z MSO + dodatki od Aluna. Wszystko co wymieniłeś jest w CoC'u. Bardzo mi się podoba że zmieniasz odrzut broni. Mam nadzieję że to ci wyjdzie. Bo to największy minus każdej paczki broni. Na balans Sztucznej inteligencji, symulacji, "consumables", wyposażenia, dropu, broni i pancerzy mam opracowany idealny wzór, który zawsze przenoszę, bo bez niego nie da się grać. Co do STCoP? Dlaczego to wybrałeś? Jest w nim dużo niedoróbek a sporo broni nie pasuje i psuje balans. No i jest miliard kałachów, aż rzygać się chce. Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: stawiasz na realizm (żeby rozgrywka była bardzo frustrująca i tylko dla masochistów) czy przyjemność z gry? Mam dzisiaj trochę czasu więc mała propozycja. Mógłbym sprawdzić system obrażeń i medykamentów: Możesz podesłać pliki damages.ltx, immunities.ltx, m_stalker.ltx, actor.ltx, outfit.ltx, weapons.ltx, items.ltx (jak podzieliłeś to daj tylko te z medykamentami) i folder z ulepszeniami pancerza? Chcę zobaczyć jak ci to wyszło. A, no i folder z configami broni. No chyba że nie zmieniałeś hit_power, a dla wszystkich ustawiłeś jednakową. Jak tak to daj pliki odpowiedzialne za granaty, czyli zapewne w_f1.ltx i w_rgd5.ltx Jak ci się nie chce, wyślij foldery creatures, misc i weapons, no chyba że zmieniałeś standardową lokację tych plików w system.ltx.
 7. Call of Chernobyl 1.5b R6 - DYSKUSJA OGÓLNA

  A po co te pliki są w spolszczeniu? Tam nie ma nic do spolszczania. A te pliki są w wielu modach, przez co pojawiają się problemy jak ktoś zainstaluje spolszczenie ze zgodą na zmianę plików. @bolo te pliki trzeba wypakować. Tutaj masz link do pobrania unpackera, który wypakuje te pliki: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads/cop-coc-db-converter
 8. Problem z grą Stalker Zew Czarnobyla

  Ja też miałem problem jakoś 1,5 roku temu jak instalowałem CoC'a. Wtedy jeszcze dużo nie wiedziałem, ale nigdy przez myśl mi nie przeszło żeby robić reinstalację. Pomyślałem co może być nie tak, poczytałem internety i zainstalowałem patch. I wszystko było dobrze. Jak zainstalowali CoC'a i jakieś dodatki, to muszą coś wiedzieć. Zresztą, co mogą sknocić jak usuną tylko te (tymczasowe) pliki z ustawieniami w grze. Leniwi - jak robią reinstal to zajmie im 5012525920582 razy dłużej zależnie od internetu. Jak usuną te pliki to zajmie im 15 sekund i po sprawie. Boją się - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Wiesz jak odświeżyć CoC'a? Tak totalnie, jakbyś go dopiero zainstalował. Usuwasz 2 (3) foldery: "gamedata" i "appdata", potem wchodzisz w database i usuwasz folder "addons", jeśli go masz. Dobrze by było też jakbyś zrobił kopię folderu bin. Wtedy jak mod ingeruje w ten folder, usuwasz go i kopiujesz. Z taką wiedzą nigdy nie będziesz musiał robić reinstalacji.
 9. Call of Chernobyl 1.5b R6 - DYSKUSJA OGÓLNA

  Potrzebne ci będą 2 pliki. gamedata/configs "system.ltx", gamedata/configs/creatures "actor.ltx" W pliku system.ltx zmieniasz jedną wartość: max_weight. Ustaw na powiedzmy 5000. Taka "bezpieczna" wartość. Nie powoduje crashy a ty jej nigdy nie przekroczysz. W pliku actor.ltx zmieniasz 3 wartości: jump_speed. Ustaw na np. 30. Będziesz skakał dosyć (bardzo) wysoko. max_item_mass. Wartość ustaw też na 5000. To jest ta wartość od której dużo szybciej się męczysz. max_walk_weight. Wartość ustaw też na 5000. To jest wartość po której przekroczeniu nie możesz chodzić.
 10. Problem z grą Stalker Zew Czarnobyla

  No to wystarczy wywalić foldery z plikami database CoP'a. Czyli levels, localization, mp, patches i resources. CoP ma to wszystko rozpierdzielone w głównym folderze z grą, łatwo odróżnić. CoC ma jeden ładny folder database w którym są podfoldery z dobrze nazwanymi plikami db. Wtedy będzie śmigać na pewno. Powrót do ustawień początkowych w CoC'u to: -Usunięcie plików "axr_options", "localization", "atmosfear_options" z gamedata/configs -Usunięcie plików user.ltx i tmp.ltx z appdata/ Gra będzie jak nowa. Te pliki można śmiało usuwać. Ja też o tym nie słyszałem. Słyszałem za to, że znacznie przyśpiesza wczytywanie i poprawia wydajność w grze. Miło z twojej strony. Ale czy sam kiedyś robiłeś taką reinstalację i czy pomogła? Najczęstszą przyczyną takich bugów jest niepoprawna instalacja (niewiarygodnie często), wypakowywanie .7z WinRaR'em (czasami), błąd przy pobieraniu (niewiarygodnie rzadko). Chociaż w tym przypadku to był brak jednego (albo i nie) pliku dźwiękowego, więc stawiałbym na złe wypakowanie albo pobieranie. Wystarczyłoby zainstalować (nałożyć) Hybrida jeszcze raz.
 11. Problem z grą Stalker Zew Czarnobyla

  A pozwól że się zapytam: Po co? Przecież nawet jak zainstalował CoC'a na CoP'ie to nic się nie stało. CoC nadpisał wszystko co było w CoP'ie i powinno śmigać normalnie. Ja nigdy w życiu nie reinstalowałem żadnego stalkera. Zawsze robię backup wszystkiego co nadpisuje mod. Potem usuwam gamedatę i appdata/savegames. Następnie przywracam user.ltx i to co nadpisał mod - najczęściej bin, czasami xpatch_02. Nie wiem o co chodzi tym wszystkim który piszą że należy robić reinstale i inne pierdoły typu defragmentacja. Nigdy nie robiłem defragmentacji a CoC 1.5r6 z modem ważącym 10,5gb wczytuje mi się 30-40 sekund ( 2 letni stosunkowo wolny ale pojemny SSD, DX10, maksymalne, gęstsza i dalsza trawa, wyższy zasięg tekstur w oryginalnej jakości) i to tworząć nową grę. Na ultra wolnym 500gb HDD który ma 12 lat wczytuje się około 2 minuty. A to ciekawe. Pewnie nie wiedziałeś też że A do CoC'a 1.5 w ogóle nie trzeba nic robić. Mogłeś nigdy nie mieć CoP'a a i tak uruchomisz bez tych sztuczek które napisałem. Takie porady jak chcecie zainstalować tego moda komuś kto nie miał CoP'a. Mi się przydały, i to nie raz. Sami tego nie zrobią, nie łudźcie się Nawet TeamViewer nie pomoże.
 12. Hybrid Final (1.4.22)

  Naprawa nowego patcha: gamedata.7z Zawiera tylko potrzebne pliki, tzn.: maingame_16.xml oraz ui_custom_msgs.xml, w których były braki w sekcjach. Wrzucamy do gamedaty i nadpisujemy. @anatol zobacz czy wszystko będzie teraz działać.
 13. Hybrid Final (1.4.22)

  Nie będzie działać normalnie bo ten plik jest odpowiedzialny za współrzędne ikon amunicji, granatów i innych rzeczy na hudzie. Nie będzie crashowało. Tutaj masz link do poprawionego pliku: maingame_16.xml
 14. Hybrid Final (1.4.22)

  @anatol dopisz to do pliku gamedata/configs/ui/maingame_16.xml: <static_third_ammo x="985" y="725" width="26" height="15"> <text align="c" complex_mode="0" font="letterica16" r="238" g="155" b="23" a="150">third</text> </static_third_ammo> Wpisz tak aby to czytało, to znaczy gdzieś między dwoma sekcjami. Nie na końcu ani na początku. Nie będzie buga, ale ikonka 3 rodzaju amunicji będzie w złym miejscu. Użyj wartości (liczb) z innych sekcji, to będzie poprawnie. Powinno pomóc. Ewentualnie jak nie będzie dalej działać to daj loga, to może nie wszystkie błędy. Jak nie dasz rady to wyślij mi ten pliczek to zaraz naprawię.
 15. Ulepszenia do broni

  Bo musisz ją najpierw wypakować. Sprawdź to: http://www.metacognix.com/files/stlkrsoc/#SoCPUP Jak nie będzie działać napisz, zrobię temat w którym podzielę się unpackerem który sam zrobiłem. Szybszy, zoptymalizowany, kompatybilny z plikami każdej gry. Wypakowuje bez problemu wszystkie pliki z rozszerzeniem zaczynającym się na .db oraz .dbx.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność