Jump to content

Kursk


Yossarian
 Share

Recommended Posts

Katowickie studio Jujubee opublikowało nowy zwiastun „Kurska” - projektu, który jest określany mianem "pierwszej dokumentalnej przygodówki".

kursk.thumb.jpg.d9e6123e9eb26495bd9a9abb36fa267b.jpg

Materiał prezentuje scenę, w której kapitan okrętu podwodnego opowiada o znacznej roli załogi, zwracając uwagę, że podkomendni muszą "działać jak dobrze naoliwiona maszyna". Developerzy podkreślają, że ujęcie wygenerowano na silniku gry w czasie rzeczywistym. Twórcy zapewniają, że pokazanej sekwencji w żaden sposób nie udoskonalono. Nagranie przedstawia więc "obecną jakość produkcji". Autorzy jednocześnie obiecują, że zamierzają wprowadzać dodatkowe poprawki i szlify.

Gra koncentruje się na rosyjskim okręcie podwodnym Kursk, który w sierpniu 2000 roku zatonął na Morzu Barentsa w tajemniczych okolicznościach wraz z załogą liczącą 118 osób. Podczas zabawy gracze poznają przyczynę tragedii. Produkcja ukaże wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie rozgrywki zainteresowani swobodnie przemieszczą się po terenie statku. Warto jednak zaznaczyć, że trafią również do Moskwy oraz miasta Widiajewo.

Dokładna data premiery Kursk nie jest znana - Jujubee obiecuje, że termin debiutu ujawni podczas wydarzenia Pixel Heaven, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wspomniany zwiastun można obejrzeć poniżej:

 Źródło: http://gry.interia.pl/newsy/news-nowy-zwiastun-polskiej-gry-kursk-przedstawia-sceny-wygenerow,nId,2575813

  • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Gra KURSK dostępna już na Steam

KURSK to inspirowana faktami, przygodowo-dokumentalna gra wideo. W tytule wcielasz się w szpiega, który trafia na pokład rosyjskiego okrętu nuklearnego K-141 Kursk. Twoim zadaniem jest zdobycie tajnych informacji dotyczących rewolucyjnych torped superkawitacyjnych "Szkwał". Podczas realizowania swojej misji stajesz się świadkiem dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły ówczesnym światem.

k.jpg
Kursk

"Wierzymy, że nadszedł czas, aby opowiadać prawdziwe historie. W czasach, w których rywalizujemy o wolny czas konsumentów z całym przemysłem rozrywkowym, w tym z filmami i serialami telewizyjnymi, i kiedy ludzie mają mniejszą szansę na czytanie książek. To prawda, że gry stają się coraz bardziej złożone, oferując niesamowite wrażenia audiowizualne i pozwalając nam zagubić się w wirtualnym świecie, ale rzadko pomagają nam się rozwijać. Dlatego chcemy wyjść poza zamknięty świat gier wideo dla graczy, aby poszerzyli swoją wiedzę na temat historii lub świata rzeczywistego. Jesteśmy przekonani, że KURSK będzie bardzo atrakcyjnym tytułem dla każdego, kto szuka ambitnej i dojrzałej gry.

MICHAŁ STĘPIEŃ, PREZES JUJUBEE S.A.

 

Gra została wydana w 10 językach: angielskim, polskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, japońskim, chińskim, koreańskim i francuskim. Wersje na pozostałe platformy ukażą się w przyszłym roku.

 Źródło: https://gry.interia.pl/newsy/news-gra-kursk-dostepna-juz-na-steam,nId,2655366

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity