Jump to content

Premiera karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060


Recommended Posts

Po tygodniach i miesiącach spekulacji Nvidia oficjalnie zaprezentowała kartę graficzną RTX 2060 na imprezie CES 2019 w Las Vegas. Tym samym firma uzupełnia nową rodzinę urządzeń, rozpoczętą w ubiegłym roku za sprawą znacznie droższych modeli RTX 2070, RTX 2080 oraz RTX 2080 Ti.

rtx.jpg

NVIDIA GeForce RTX 2060

Konferencja Nvidii na corocznych targach elektroniki w Las Vegas rozpoczęła się od imponującego pokazu Battlefield 5 z włączoną opcją ray tracingu. Po zakończeniu prezentacji obecny na scenie dyrektor generalny Jensen Huang zaskoczył wszystkich - całość działała właśnie na RTX 2060.

huang.jpg

"Dla milionów graczy na całym świecie gaming nowej generacji zaczyna się właśnie dziś. Gracze komputerowi są wymagający, a RTX 2060 wyznacza nowe standardy - bezkonkurencyjną cenę, wyjątkową wydajność oraz ray tracing w czasie rzeczywistym, który zaciera granice pomiędzy filmami a grami. To wspaniała chwila dla graczy i dla całej branży."

JENSEN HUANG, ZAŁOŻYCIEL I DYREKTOR GENERALNY FIRMY NVIDIA

Zaskoczenie było spore, ponieważ pokaz Battlefield 5 prezentował nie tylko świetną płynność zabawy, ale wcześniej spekulowano także, że RTX 2060 może całkowicie zrezygnować ze wsparcia dla ray-tracingu, w celu zaoferowania niższej ceny. Jak widać, tak się jednak nie stało. Cena nadal jest jednak niższa. Sugerowana cena detaliczna dla Stanów Zjednoczonych to 349 dolarów, dużo poniżej 599 dolarów za RTX 2070. Nie jest obecnie jasne, ile wyniesie kwota zakupu w Polsce, lecz warto ostrzec, że na pewno nie będzie to prosty przelicznik walutowy z dolarów. Nvidia twierdzi, że Battlefield 5 z włączonym ray tracingiem działał na wysokich detalach w rozdzielczości 1440p, osiągając przy tym płynność na poziomie 60 klatek na sekundę. To imponujący rezultat, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że firma najpewniej dodała do tego procesor klasy i9.

Premiera RTX 2060 już 15 stycznia. W odróżnieniu od pozostałych kart z rodziny, w dniu debiutu na rynku dostępne będą urządzenia od różnych producentów, nie tylko wydanie Founders Edition. Karty RTX 2060 będą dostępne w komputerach firm Acer, Alienware, Dell, HP i Lenovo, a także innych wiodących producentów. Karty autorskie, w tym modele ze standardowym taktowaniem rdzenia jak i fabrycznie podkręcone, będą również dostępne od 15 stycznia, a dostarczą je tacy światowi liderzy jak firmy ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac.
Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę NVIDIA standardowo taktowana karta GeForce RTX 2060 Founders Edition także będzie dostępna od tego dnia w sklepie na stronie www.nvidia.com w cenie 1619 zł.

 

games.jpg

Do wybranych kart GeForce RTX dodawane będą również gry Battlefield V oraz Anthem

 

Narzędzia do przechwytywania i udostępniania rozgrywki w aplikacji GeForce Experience

Karty RTX 2060 obsługują aplikację GeForce Experience, która usprawnia zabawę na pecetach i zapewnia unikalne, łatwe w użyciu funkcje w grach, takie jak:

NVIDIA Highlights - automatycznie rejestruje najciekawsze momenty w grze. Ostatnio wydane gry z obsługą Highlights to m.in.: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade oraz X-Morph: Defense.

NVIDIA Ansel - pozwala graczom robić wyjątkowe zdjęcia w trakcie rozgrywki. Ostatnio wydane gry z obsługą Ansel to m.in.: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 oraz Shadow of Tomb Raider. Gracze mogą dzielić się swoimi ulubionymi zdjęciami i brać udział w comiesięcznych konkursach na stronie Shot with GeForce.

NVIDIA Freestyle - pozwala graczom dostosować wygląd ich gier dzięki technice post-processingu. Najnowsze filtry mogą zamieniać rozgrywkę lub zdjęcia w obraz olejny lub akwarelę, bądź też nadawać im wygląd, który przypomina styl retro lat osiemdziesiątych.

Na zakończenie można dodać że Ci, którzy spodziewali się także zapowiedzi GeForce GTX 1160, niestety zostali przysłowiowo "odprawieni z kwitkiem" bowiem Jensen Huang nie zdecydował się na jakiekolwiek wspomnienie na temat owej karty.

 

Na podstawie:  https://gry.interia.pl/sprzet/news-premiera-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-2060,nId,2770700  

                      https://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_nvidia_geforce_rtx_2060_karty_w_sklepach_15_stycznia   

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

1070 na premierę też był wyceniony na 350 baksów. Przesunęli segment? Chyba trzeba poczekać na sensowniejsze testy po premierze.

A poza tym ciekawe jak tam GTX 11xx. Pojawią się, nie pojawią się? Bo jeśli tak i cena będzie sensowna, to mało kto rzuci się od razu na 20xx różniące się raptem wsparciem żarłocznego RT, które jak na razie nie zawojowało rynku.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Sierioża napisał:

1070 na premierę też był wyceniony na 350 baksów. Przesunęli segment? Chyba trzeba poczekać na sensowniejsze testy po premierze.

A poza tym ciekawe jak tam GTX 11xx. Pojawią się, nie pojawią się? Bo jeśli tak i cena będzie sensowna, to mało kto rzuci się od razu na 20xx różniące się raptem wsparciem żarłocznego RT, które jak na razie nie zawojowało rynku.

O GTX 11xx nie czytałem.
Natomiast co do serii RTX nie ma od niej odwrotu -  to jest po prostu przyszłość...
To takie MOJE zdanie :)  
Dodatkowo, jaki sens ma porównywanie kart z serii 10... z kartami RTX z serii 20...
Jak dla mnie to się mija z celem. W tych kartach chodzi o coś innego. 
Co do gier: 
Obecnie jedynymi grami które korzystają z RT (przynajmniej mi znanymi) są Wolfenstein II  i Battelfield V.
Nie wierzę w to, że taki koncern jak NVIDA się nie zabezpieczył i nie zbadał rynku i nie zapytał producentów gier 
czy w to wchodzą...
Grający w STALKERA ile chce mieć w nim klatek skoro seria 10xx już dawała nadwyżkę..     
Wystarczy trochę poczekać i okaże się kto miał rację ;) 

Co do wprowadzenia modelu RTX2060 myślę, że to dobry ruch NVIDIA.
I na koniec proszę szanownych kolegów pamiętajcie, że karty GPU nie służą tylko do grania i seria RTX
bije na głowę serię GTX10xx jeśli chodzi np. o rendering.         
  

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, OldMan napisał:

O GTX 11xx nie czytałem.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-1160-zapowiedz-karty-graficznej-turing-bez-ray.html 

1 minutę temu, OldMan napisał:

 Natomiast co do serii RTX nie ma od niej odwrotu -  to jest po prostu przyszłość...

No jasne, że to przyszłość - pytanie tylko brzmi jak daleka? ;) Bo wiesz, część osób się skusi od razu, albo już to zrobiło - za miedzą chociażby premiera nowego Metra, które RT wspiera i wygląda na to, że chyba pierwsza gra, dla której faktycznie warto mieć RTXa. Przeciętny użytkownik mając te 1060 raczej nie będzie rzucał od razu kasą w Nvidię, bo to mu się nie kalkuluje.

7 minut temu, OldMan napisał:

GPU nie służą tylko do grania i seria RTX
bije na głowę serię GTX10xx jeśli chodzi np. o rendering.         

To akurat święta prawda. Co nie zmienia faktu, że największym targetem na rynku są gracze i to oni będą chwalić lub krytykować, a węższy segment "pro" i tak będzie się kierować tym, co dobrze wiedzą :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity