Jump to content

Recommended Posts

Amerykańscy urzędnicy po raz pierwszy w historii potwierdzili istnienie broni znanej jako "bomba ninja", zdolnej do likwidacji dowolnego celu terrorystycznego bez choćby jednej eksplozji.

555.jpg

Nie upubliczniono zdjęć "bomby ninja". Na zdjęciu widać obsługę montującą bomby wykorzystywane przez bombowiec B-52

Dziennik "The Wall Street Journal" dotarł do informacji, które potwierdzają istnienie tak zaawansowanej technologii. R9X, nazywana także bombą ninja, jest zmodyfikowaną wersją sterowanego pocisku powietrze-ziemia AGM-114 Hellfire. Nie ma ładunku wybuchowego, co zmniejsza ryzyko wystąpienia postronnych ofiar podczas zwalczania terrorystów. 
Bomba ninja nie eksploduje, ale działa jakby "z dużej wysokości zostało zrzucone 45-kilogramowe kowadło". Głowica jest w stanie przebić dachy samochodów i stropy budynków, precyzyjnie namierzając terrorystów. Ma ponadto sześć ostrzy przez co nazywana jest "latającym Ginsu", które są wysuwane tuż przed kontaktem głowicy z celem. To oznacza, że wszystko w najbliższym otoczeniu celu zostaje dosłownie rozczłonkowane. 
Bomba ninja była już używana kilka razy podczas misji w krajach Bliskiego Wschodu, jednak jej istnienie było trzymane w tajemnicy od 2011 r. Dziennikarze spekulowali że R9X została wykorzystana m.in. do zabójstwa Abu Khayra al-Masria w Syrii w 2017 r. Zdjęcia samochodu, którym jechał Marsi ujawniły, że nie doznał on żadnych uszkodzeń w wyniku wybuchu, ale pocisk uderzył bezpośrednio w dach. 

666.png

Lockheed Martin Longbow Hellfire - model z 2006 roku

R9X nie jest często używana i rząd amerykański stosuje ją tylko w określonych sytuacjach - gdy zabicie terrorysty naraża niewinnych przechodniów. Tak było w 2011 r., kiedy Barack Obama rozpoczął kampanię na rzecz zabicia przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena w Pakistanie. Mimo iż to komandosom udało się wyeliminować bin Ladena, bomba ninja była "planem B".
Broń została użyta w Libii, Syrii, Iraku, Jemenie i Somalii, ale "The Wall Street Journal" potwierdza tylko dwie misje z jej użyciem. Jest ona szczególnie przydatna w ostatnich latach, gdy grupy terrorystyczne często przygotowują się do nalotów używając kobiet i dzieci jako "żywych tarcz".Źródło: https://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-amerykanie-przyznaja-sie-do-posiadania-bomby-ninja,nId,2988118

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.