Jump to content

Leszek to zdrobnienie od Lecha?


The Iceman
 Share

Leszek to zdrobnienie od Lecha?  

12 members have voted

 1. 1. Leszek to zdrobnienie od Lecha?

  • Tak
   0
  • Nie
  • Nie wiem


Recommended Posts

A więc tak... Niektórzy być może już wiedzą, jak mam na imię. A imię moje to Leszek. Właśnie - i tu mam do Was pytanie. Czy jest to zdrobniała forma od imienia Lech? Przecież "sz" jest zmiękczeniem "ch". Nie mnie jednak, we wszystkich moich dokumentach itd. widnieje, klasyczne moim zdaniem zdrobnienie Leszek. Co sądzicie na ten temat? Proszę o wyczerpującą odpowiedź i oddanie głosu.

Link to comment
Share on other sites

Co ja sądzę na ten temat... Wybacz, że to powiem, ale pisać takie "wyrażenia" (właściwie to jedno) w ankiecie, którą będzie tyle osób by czytało... Trochę nie kulturalnie... Bez obrazy... Do tematu wracając: Nie wiem. P.S Zauważyłem, że takie słowa stosujesz coraz częściej... Zarówno tu, jak i na GG...

Link to comment
Share on other sites

Mój pierwszy post :-) Btw...Lech i Leszek? Lech to imie dla starszych panów a Leszek to dla młodszych, lub poprostu zdrobnienie :-P P.S. Fajne masz imie Elvis :-D

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Leszek to chyba pewna "ewolucja" od Lecha i jego zdrobnienie. Tak mi się wydaje, no bo przecież nie mówimy Aleksandro tylko Olu http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/lightbulb.gif Albo jak jakas dziewczyna ma Olga to tez zwykle się mówi o Oli a nie o Oldze (choć ja znam taki przypadek który NAKAZUJE mówić na siebie OLGA :P )

Więc w ankiecie: tak

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Moja teoria jest taka uwaga ludzie światowy mózg sie odzywa ;-) Leszek to zdrobnienie od Lecha tak samo jak Eugeniusz to Gienek czy Stasiek od Stanisław, moze i te imiona kiedys były inne, ale czasy sie zmieniaja tak samo nazewnictwo róznych rzeczy wiec mozna te dwa słowa połaczyc w jedno znaczenie tak więc Lechu, Leszku to jest to samo ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity