Skocz do zawartości

Leszek to zdrobnienie od Lecha?


The Iceman

Leszek to zdrobnienie od Lecha?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Leszek to zdrobnienie od Lecha?

    • Tak
      0
    • Nie
    • Nie wiem


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak... Niektórzy być może już wiedzą, jak mam na imię. A imię moje to Leszek. Właśnie - i tu mam do Was pytanie. Czy jest to zdrobniała forma od imienia Lech? Przecież "sz" jest zmiękczeniem "ch". Nie mnie jednak, we wszystkich moich dokumentach itd. widnieje, klasyczne moim zdaniem zdrobnienie Leszek. Co sądzicie na ten temat? Proszę o wyczerpującą odpowiedź i oddanie głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja sądzę na ten temat... Wybacz, że to powiem, ale pisać takie "wyrażenia" (właściwie to jedno) w ankiecie, którą będzie tyle osób by czytało... Trochę nie kulturalnie... Bez obrazy... Do tematu wracając: Nie wiem. P.S Zauważyłem, że takie słowa stosujesz coraz częściej... Zarówno tu, jak i na GG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Leszek to chyba pewna "ewolucja" od Lecha i jego zdrobnienie. Tak mi się wydaje, no bo przecież nie mówimy Aleksandro tylko Olu http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/lightbulb.gif Albo jak jakas dziewczyna ma Olga to tez zwykle się mówi o Oli a nie o Oldze (choć ja znam taki przypadek który NAKAZUJE mówić na siebie OLGA :P )

Więc w ankiecie: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja teoria jest taka uwaga ludzie światowy mózg sie odzywa ;-) Leszek to zdrobnienie od Lecha tak samo jak Eugeniusz to Gienek czy Stasiek od Stanisław, moze i te imiona kiedys były inne, ale czasy sie zmieniaja tak samo nazewnictwo róznych rzeczy wiec mozna te dwa słowa połaczyc w jedno znaczenie tak więc Lechu, Leszku to jest to samo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.