Jump to content

Problem z odpaleniem gry

Recommended Posts

Laptop Asus GL502VSK, Windows 10 Pro.

Problem zaczął się wczoraj, wcześniej wszystko działało. Grałem w Specnaz Mod 2. Wczoraj chciałem odpalić moda i nie odpala się, to samo z podstawką. Inne mody działają tylko ten + podstawa.

Jeśli wgrywałeś mody na podstawkę i teraz gra wcale się nie odpala a w menadżerze zadań  jest proces a gra nie rusza  ( miałem tak samo wiele razy)  to spróbuj całkowicie usunąć grę ( odinstalować).  W folderze gdzie GOG instaluję gry sprawdź czy po usunięciu gry nie został po niej żaden ślad typu jakieś podmieniony pliki lub folder z grą. Jeśli został to usunąć ręcznie. Jak już to zrobiłeś to od nowa zainstaluj grę.  Najczęściej  taki problem pojawia się przy instalacji moda który jest niestabilny/jest w fazie testów itp.

Robiłem tak. Po odinstalowaniu kasowałem pozostały folder. Potem instalowałem z gog podstawę - odpalam i nic. Robiłem kopie czystej podstawy zmieniam jej nazwę na nazwę moda i kopiuje moda - i nic.

Nie mam już pomysłów.

Kupiłem na Allegro wersje PL na platformę Steam - po instalacji działa.

Edited by prozmus84
edycja
  • 6 months later...

Zdecydowałem się odkopać temat tylko po to, że może komuś pomogę.

Mam Windowsa 10, i-5 6600K, 16GB RAM, GTX1070

Też mam problem z odpaleniem CoP z gog'a oraz z wersji premierowej na płycie.  Klikasz w ikonę i nic, czasami jednak potrafiła zaskoczyć za 5, 10 razem, ale jest to strasznie irytujące klikanie w nieskończoność i czekanie czy zaskoczy.

Więc co zrobiłem, że zadziałało?

Uruchomiłem grę w trybie zgodności z Windowsem 95.

Kuriozalne, ale działa i może u kogoś też zadziała.

Edited by exar
  • Dodatnia 2
  • Dzięki ! 1