Jump to content

GeForce RTX 3090 będzie kosztować 1,4 tys. $


Pancerniak
 Share

Recommended Posts

182462_O.jpg

Flagowy produkt nowej linii kart graficznych NVIDIA - GeForce RTX 3090 - będzie kosztował 1,4 tysiąca dolarów (około 5240 złotych), podał Wccftech, powołując się na własne źródła.

Znawcy podali również ceny innych kart graficznych nowej generacji. Najtańszy RTX 3060 będzie kosztował 400 dolarów (około 1686 złotych), RTX 3070 - 600 dolarów (około 2529 złotych), a RTX 3080 będzie dostępny za 800 dolarów (około 3372 złotych). Ceny te odpowiadają referencyjnym wariantom. Wersje innych firm prawdopodobnie będą tańsze.

Nie ma jeszcze oficjalnych danych na temat wydajności nowych kart graficznych. Podobno RTX 3080 jest o 20% mocniejszy niż obecny flagowy konsumencki model NVIDIA 2080 Ti. Źródła podały również, że procesor graficzny będzie produkowany w fabrykach Samsunga w technologii procesowej 8 nm. Prezentacja flagowych modeli spodziewana jest wczesną jesienią, a opcje budżetowe zostaną przedstawione pod koniec roku.

Nvidia GeForce RTX 3090 z pamięciami GDDR6X

W biuletynie technologicznym Microna możemy znaleźć informacje o nowych chipach GDDR6X, o których do tej pory było mówione w kontekście plotek na temat nowych kart z architektury Ampere. Jak się okazało, przedsiębiorstwo samo potwierdziło, że współpracuje z Nvidią i jej chipy na pewno trafią do nowych kart. Jako przykład podawany jest flagowy model GeForce RTX 3090, na którego pokładzie znaleźć ma się 12 GB pamięci GDDR6X.

Co istotne, mają być to kości o bardzo wysokiej szybkości, wynoszącej już w standardzie 21 Gb/s. Firma przyznała też, że przepustowość ma być na poziomie 1 TB/s, co potwierdza 384-bitową szynę danych. Trudno zresztą byłoby zastosować inną w karcie z wyższej półki, która na laminacie ma 12 kości pamięci.

 

Źródła:

 AP-PRO.RU | Новости Stalker | Скачать моды Stalker | S.T.A.L.K.E.R. 2 | Сталкер моды Komputer Świat

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, kamil190 napisał:

Flagowy produkt nowej linii kart graficznych NVIDIA - GeForce RTX 3090 - będzie kosztował 1,4 tysiąca dolarów (około 5240 złotych)

Być może gdzieś tyle będzie ta karta kosztowała. U nas będzie z pewnością dużo droższa. 

Zwróćcie uwagę, że obecny flagowy konsumencki model NVIDIA 2080 Ti kosztuje (według ceneo) od około 5 tyś. do ponad 8 tyś. zależnie od wersji i sklepu.

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, smox napisał:

Być może gdzieś tyle będzie ta karta kosztowała. U nas będzie z pewnością dużo droższa. 

Zwróćcie uwagę, że obecny flagowy konsumencki model NVIDIA 2080 Ti kosztuje (według ceneo) od około 5 tyś. do ponad 8 tyś. zależnie od wersji i sklepu.

Tylko ta Karta zastępuje RTX Titana a nie 2080Ti :). W sumie jest tańsza o około 600 $ od Titana RTX. Pamięci bedzie mieć 12GB ale tyl;ko w wersji Nvidii. Niereferenty będą miec 24 gb

https://www.x-kom.pl/p/498258-karta-graficzna-nvidia-nvidia-titan-rtx.html?gclid=CjwKCAjwkJj6BRA-EiwA0ZVPVqo-OYIz4Gk9E8ncvxXs5iltMohC0sSdAB07rzAW6AYrOXbbInznsxoC764QAvD_BwE

Edited by bloodrise
  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity