Jump to content

smox

Doświadczony tłumacz
 • Content Count

  4087
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  156

smox last won the day on July 24

smox had the most liked content!

Community Reputation

3894 Przyjacielski

About smox

 • Rank
  Smok
 • Birthday 11/08/1961

Profile Information

 • Ruble
  90026
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Procesor
  Intel Core i3 - 8100 3,6GHz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Świętokrzyskie
 • Broń Główna
  Wintorez
 • RAM
  8 GB DDR4
 • Karta graficzna
  GTX 1070
 • System operacyjny
  Windows 10 64bit

Recent Profile Visitors

9692 profile views
 1. Wszystkiego najlepszego Mietku🙂
 2. Wszystkiego najlepszego solenizantom
 3. Faktycznie @Mnieciu sporo waży ta obudowa. Po wyglądzie (brak szyby, podświetlenia) wnioskuję, że nie będzie stała w eksponowanym miejscu, a raczej na podłodze lub w jakiejś wnęce. Jeżeli będziesz musiał ją wyciągać choćby do czyszczenia, to polecam taki wózeczek na kółeczkach jaki mam ja. Sprawdza się rewelacyjnie, wyciągam kompa jedną ręką, no i dostęp powietrza do zasilacza jest dużo lepszy. Można też skutecznie zmniejszyć wibracje dając pod stopki filcowe lub gumowe podkładki.
 4. Zerknij @kondotier tutaj - http://stalker-worlds.ru/forum/topic/4116-vylety-i-bagi-op-21/page-279
 5. Nie mam pojęcia @tom3kb jak daleko jestem w modzie. Dotarłem co prawda do Radaru, ale ginę dość szybko od Psi-promieniowania i pewnie muszę coś wcześniej zrobić. To samo z Teslą. To ogarnąłem, ale musiałem wrócić do Baru, a później na Kordon, by zdobyć potrzebne informacje. W tym modzie nie ma tak, że robisz zadania na Kordonie czy innej lokacji i spokój, idziesz dalej. Tu chcąc wykonać zadania poboczne, trzeba wracać na wcześniejsze lokacje i to nie jeden raz. Pewnych zadań nawet nie wiem jak ruszyć. Na Magazynach jest gość, który "spadł z nieba" i nic nie gada. Pewnie coś spartoliłem, albo ruszy to później. Drugi klient leży ranny i woła o apteczkę, ale nie mogę mu pomóc, bo dużo wcześnie pozabijałem bandytów i dupa. Jest tego więcej. Mam nadzieję, że jak @Anton Gorodecki wstawi spolszczenie i ludzie zaczną grać, to bystrzejsi ode mnie gracze poradzą sobie z tymi zadaniami i to opiszą.
 6. Gram w tego moda już chyba z miesiąc. Nastawiłem się na testowanie spolszczenia i to jest mój priorytet. Ułatwiłem sobie znacznie grę, by skupić się na zadaniach, a nie na przetrwaniu. Pomimo tego ginę dość często i zawaliłem, albo nie mogę zrobić kilku zadań. Pewnie też części zadań nawet nie wziąłem. Dotarłem jak na razie do Radaru i Tesli. Gdybym grał bez ułatwień (zbieranie amunicji, bandaży, apteczek, artefaktów, wódki, broni, pancerzy itd.), to pewnie nie byłbym nawet w połowie mojej rozgrywki. Trzeba bardzo uważać do kogo się strzela! Nie wszystkie postacie oznaczone na czerwono są wrogami. Niektóre są wręcz niezbędne do wykonania zadań jak choćby wojskowy handlarz na Agropromie. Tak samo Bandyci, jak nie strzelają, to warto porozmawiać, bo można uniemożliwić sobie wykonania zadań w dalszej części gry. Kilka słów o Mięsaczach - są dwa rodzaje. Z tych zielonych można pozyskać Skórę z mięsacza. Skóry te można wyprawić (sporo z tym roboty i zadań), ale warto. Można uszyć z nich płaszcz i są potrzebne do wykonania pewnego zadania.
 7. @cez137, patrzyłeś w Poradniku - https://stalkerteam.pl/topic/7469-człowieczy-los-dejavu-poradnik-przejścia/
 8. Lost Alpha, to pomimo różnych opinii, dość popularny mod. Gdyby zawierał błąd skutkujący wylotem jaki przedstawił @Reyes, to byłoby na forum wiele pytań o taki wylot, a takowych brak. Bez wątpienia jest to wina, tak jak napisał @Sierioża, złej instalacji, albo coś się źle pobrało. Radzę pobrać jeszcze raz i zainstalować zgodnie z Opisem Instalacji. Można też spróbować sposobu podanego przez @kondotiera, ale nie ma pewności, że nie pojawią się kolejne błędy. Jest też możliwość, że komputer jest za słaby do ustawień zastosowanych w modzie i wylatuje z przypadkowymi logami. Ja tak miałem na poprzednim kompie.
 9. NLC 7 - Przemierzałem Kordon wiele razy i tego koleżki nie było. Zrobiłem mu ostatnie zdjęcie, zanim zamieni się w proch.
 10. Nie miałem racji pisząc powyższy tekst. Problemem nie był Spawner, a zły dobór artefaktów. Szmaragdowe artefakty da się "ugotować" tylko z artów, które mają same zielone parametry. Dzięki @gawron za tę informację. 3 szmaragdowe artefakty (skrętak+meduza+kamienna krew) są potrzebne do teleportacji do labu na Jantarze. Jednak da się dostać laboratorium X-16 bez tych artów. Inne wejście jest w... Rudym lesie. Niesamowity mod. Wracam do gry Screen z Jelita -
 11. smox

  OP-2.1

  To nie pierwszy taki mod. W jakimś modzie była "pukawka" z której strzelało się każdą amunicją dostępną w grze
 12. smox

  OP-2.1

  Masz rację @A6AKAH z tą twardością. Płaszcz kuli zrobiony jest zwykle z miękkiego metalu i może się odkształcić. Nie zmienia to jednak faktu, że tarcie jest olbrzymie i lufa grzeje się niemiłosiernie. Pewnie po wystrzeleniu serią magazynka lufa jest czerwona, a kule z kolejnego magazynka można łapać w czapkę zaraz po opuszczeniu lufy
 13. smox

  OP-2.1

  Nie wiem co o tym sądzić. Jestem tokarzem i znam się trochę na średnicach. Tutaj różnica średnic pomiędzy tymi nabojami wynosi 0.3 (trzy dziesiąte milimetra). Laikowi wydaje się to niewiele, ale podam przykład - jak robię średnicę pod łożysko, to daję naddatek w otworze 0.03 - 0.04 (3-4 setne milimetra). Łożysko trzeba wcisnąć na prasie, albo wbić młotkiem. Gdybym dał naddatek 0.3 mm, łożyska nie dało by się wbić. Chyba, że mowa o jakichś starych AK kalibru 7.62x39 z których wystrzelono już mnóstwo pocisków i średnica lufy wskutek tarcia się zwiększyła.
 14. Grałem w wiele modów. Łatwiej byłoby mi wymienić te w które nie grałem niż te w które grałem. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że NLC 7 3.0, to najładniejszy graficznie mod Dolina mroku -
 15. Przeszedłem moda. Drugi raz grało mi się naprawdę rewelacyjnie. Po pierwsze mam dużo lepszego kompa, więc i graficznie było sporo lepiej. Po drugie pamiętałem fabułę (mniej więcej, bo lata lecą niestety) i nie miałem jakichś większych problemów z zadaniami.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.