Jump to content

Fakty o legendarnym stalkerze - Szramie


Pancerniak
 Share

Recommended Posts

Fakty o legendarnym stalkerze - Szramie
Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Szrama ma zadziwiające szaro-białe oczy, krótki biały zarost i długą twarz. Brak barwiącego pigmentu wskazuje na to, że najemnik jest albinosem.

Jego ekwipunek jest podobny do wyposażenia stalkera, który uratował Naznaczonego. Również używa "Wintara BC" i skórzanego płaszcza, tylko tym razem z czarnej skóry.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Jak widać w początkowym intro, ulubioną bronią Szramy, zanim dostał się pod Superemisję, był najprawdopodobniej Wintar BC. Nosił również brązowy płaszcz.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

«Wintar BC», który Szrama zgubił, leży w najbardziej wysuniętej na północ części Bagien (w miejscu, gdzie jest przejście na Instytut Badawczy «Agroprom»), niedaleko od wagonów na torach kolejowych.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Dość dziwne, że patrolujący oddział stalkerów z frakcji «Czyste Niebo», który uratował Szramy, nie zauważył i nie podniósł go wraz z Wintarem.

Możliwe, że Szrama leżał nieprzytomny w innym miejscu, a swój «Wintar BC» prawdopodobnie zgubił w panicznym biegu na pewną odległość, zanim zaczęło się Superemisja. Może to być również po prostu dlatego, że czystoniebowcy nie mieli czasu na szukanie jego broni, głównie z powodu ciągłych ataków Renegatów i mutantów.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Szrama ma około 40 lat, chociaż niektórzy stalkerzy nazywają go starcem. Jednak profesor Sacharow opisuje go jako młodego mężczyznę, gdy wzywa Lewszę.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Przez całą grę nikt nie nazywa Szramy jego pseudonimem, z wyjątkiem najemnika Leszego - wszystkie inne postacie po prostu nazywają go «Najemnikiem».

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Profesor Kałańcza twierdzi, że Szrama «przeciwstawia się prawom nauki», będąc w stanie przetrwać dwie emisje bez żadnej ochrony.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Możliwe, że Szrama został wymieniony w «S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla» w jednej z wiadomości Ducha do Striełoka. Szrama został również wspomniany w «S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci» w notatce Striełoka do Ducha.

W społeczności S.T.A.L.K.E.R. spekulowano, że Charon to w rzeczywistości Szrama, który został poddany praniu mózgu i został schwytany przez frakcję Monolit po nieudanej próbie neutralizacji Striełoka przez Czyste Niebo. Charon jest jedynym stalkerem w «S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla», który ma Wintar BC, który był znakiem rozpoznawczym Szramy. Jednak nie ma przekonujących dowodów na poparcie tego, ani nie ma żadnej wzmianki o przeżyciu Szramy lub, co więcej, o dołączeniu do Monolitu. Warto też mieć na uwadze, że gra «S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl» ukazała się wcześniej niż prequel «Clear Sky», kiedy twórcy nie myśleli o jakimś Szramie i jego losie. Chociaż metoda indukcyjna nie przeszkadza nam w stosowaniu tej hipotezy.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

Co dziwne, w oryginalnym «S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky» jest tylko jeden model Szramy z jego twarzą - jest to kurtka nowicjusza.
W czasie gry, Szrama nie jest głodny. Powód, dla którego tak się dzieje, jest nieznany (istnieje wersja, w której są to wszystkie konsekwencje emisji, które go «zasilają», ale jest prostsza wersja - błąd programisty).

Według dyrektora artystycznego GSC Game World, Ilii Tolmacziewa, prototypem Szramy był aktor Aleksander Kajdanowski, który zagrał rolę stalkera w filmie o tym samym tytule.

Факты про Легенду сталкера «Шрам»

W dokumentach projektowych bohater był określany jako Messer. Kolejny fakt - Messerem był również nazywany Naznaczony na wczesnych etapach rozwoju fabuły.

Messer to przedpremierowa wersja Szramy. Wyraźnie widoczna szrama na twarzy, która później nadała postaci nowe imię, a także pojawia się w opisie zabójcy Kła.
U Andrzeja Lewickiego, autora książki S.T.A.L.K.E.R. oraz scenarzysty «S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky», pojawia się w jego pracach postać, która wygląda jak Szrama i ma historię jak najemnik ze starej wersji fabuły Czystego Nieba. Wiele pomysłów, które nie zostały zawarte w prequelu, znalazło swoje miejsce w jego twórczości.
Zgodnie z fabułą z 2007 roku z dokumentów projektowych Szrama «duplikuje się» przez emisję. Oryginał zostaje znaleziony przez wojowników «Czystego Nieba» na Bagnach, podczas gdy duplikat zostaje wyrzucony na drugi koniec Zony. Obydwaj mieli się spotkać w Podziemiach Prypeci, które zostały wycięte z ostatecznej wersji gry.

#Сталкерскаянапоминалка

 

Wzięto ze strony: [KLIK]

  • Super 3
  • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity