Skocz do zawartości

tryb oświetlenia


nocny_no

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzyszy Stalkerów! Od lat śledzę forum i zazwyczaj znajdowałem wszelkie lekarstwo na swoje bóle, ale tym razem nie znalazłem odpowiedzi na problem:

Czy OP 2.2. działa wyłącznie trybie statycznego oświetlenia? Testowałem na czystej instalce jak i instalce+patch i po wybraniu dynamicznego oświetlenia w opcjach gra zawiesza się na ekranie startowym. Gram więc na statycznym świetle. Jeśli komuś działa dynamiczne oświetlenie lub miał podobny problem i zna rozwiązanie proszę o poradę. W OP 2.1 dynamiczne światło działało. Szukałem w necie rozwiązania, ale głucho w tym temacie. Gra zawiesza się w taki sposób, że nie zrzuca loga błędu, co jest sporym utrudnieniem w nawigacji błedu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nocny_no napisał(a):

Witam towarzyszy Stalkerów! Od lat śledzę forum i zazwyczaj znajdowałem wszelkie lekarstwo na swoje bóle, ale tym razem nie znalazłem odpowiedzi na problem:

Czy OP 2.2. działa wyłącznie trybie statycznego oświetlenia? Testowałem na czystej instalce jak i instalce+patch i po wybraniu dynamicznego oświetlenia w opcjach gra zawiesza się na ekranie startowym. Gram więc na statycznym świetle. Jeśli komuś działa dynamiczne oświetlenie lub miał podobny problem i zna rozwiązanie proszę o poradę. W OP 2.1 dynamiczne światło działało. Szukałem w necie rozwiązania, ale głucho w tym temacie. Gra zawiesza się w taki sposób, że nie zrzuca loga błędu, co jest sporym utrudnieniem w nawigacji błedu. 

Pierwsze słyszę, aby nie działalo  "dynamiczne". U mnie gra chodzi na pełnym dynamicznym. Sprawdż sterowniki i kodeki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko aktualne, sterowniki i pakiety graficzne. Mam aktualnie windows 11 i tu może być problem. DX12 może nie obsługiwać trybów dx8 na którym jest dynamiczne światło w Stalkerze. Jeśli ktoś gra na win11 z dynamicznym oświetleniem, niech potwierdzi, że działa, będę wdzięczny za chociaż takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, nocny_no napisał(a):

Wszystko aktualne, sterowniki i pakiety graficzne. Mam aktualnie windows 11 i tu może być problem. DX12 może nie obsługiwać trybów dx8 na którym jest dynamiczne światło w Stalkerze. Jeśli ktoś gra na win11 z dynamicznym oświetleniem, niech potwierdzi, że działa, będę wdzięczny za chociaż takie info.

Hmmm...  Spróbuj "odpalić" grę w  trybie zgodności z poprzednią wersją ( zakładając że W11 ma taką mozliwość:-)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boberm napisał(a):

Hmmm...  Spróbuj "odpalić" grę w  trybie zgodności z poprzednią wersją ( zakładając że W11 ma taką mozliwość:-)) )

Dzięki za podpowiedź, ale próbowałem już chyba wszystkich sposobów z poziomu systemu.  Po usunięciu pliku user.ltx można odpalić grę, ale tylko na statycznym świetle. Potrenuję jeszcze z instalką starszych bilbliotek Visual C++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nocny_no napisał(a):

Dzięki za podpowiedź, ale próbowałem już chyba wszystkich sposobów z poziomu systemu.  Po usunięciu pliku user.ltx można odpalić grę, ale tylko na statycznym świetle. Potrenuję jeszcze z instalką starszych bilbliotek Visual C++

 Jeżeli masz wgrane wszystkie patche do Op-ka i  instalki sterów etc... i nadal masz problem , to w/g twórców będziesz miał problem , gdyż Twoja wersja Win11 nie współpracuje w 100%  z Opkiem.

"""Если после очередного обновления Windows 11 мод перестал работать полностью, либо перестал работать на динамическом освещении и методы, изложенные выше, не помогают, то значит вам придётся смириться с тем, что на вашей версии Windows 11 мод не будет работать так, как задумывался разработчиками. """"""""

Jeżeli grasz na laptopie ze zintegrowana kartą grafiki , tez moze być taki problem.

'''''''''''''''Если у вас ноутбук с дискретной видеокартой и игра не запускается совсем или не запускается на динамическом освещении, то значит игра не может во время запуска определить видеокарту. Просто когда писали движок игры, таких вещей не было. Чтобы запустить игру, нужно перед её запуском в Диспетчере устройств Windows отключить временно встроенную видеокарту. После завершения игры встройку можно включить обратно. Да, костыль, но движку уже более 15 лет и поэтому нужно просто это принять.""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech to Burer kopnie! Udało się.

Dzięki za pomoc boberm, poczytałem w całości FAQ na amk i moją uwagę zwrócił nacisk na problem z integrą.
Podaję rozwiązanie, jeśli komuś zdarzy się podobny temat:
W moim przypadku był to błąd sterownika karty, który przełączał grę na integrę podczas uruchamiania. Podziałał całkowity reinstal sterownika w trybie awaryjnym przy użyciu programu DDU (normalna reinstalka nie pomogła). Problem do zamknięcia.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.