Skocz do zawartości

boberm

Weteran
 • Zawartość

  1 100
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana boberm w dniu 2 Lipiec 2017

Użytkownicy przyznają boberm punkty reputacji!

Reputacja

613 Przyjacielski

O boberm

 • Tytuł
  Przewodnik
 • Urodziny 6 Kwiecień

Informacje

 • Ruble
  1521
 • Frakcja
  Powinność
 • Procesor
  I7
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  AKM
 • RAM
  16
 • Karta graficzna
  GF 750Ti
 • System operacyjny
  Win10/64bit
 • O mnie
  Życie jest sumą wyborów.... Niedokonanych.

Ostatnie wizyty

1 601 wyświetleń profilu
 1. boberm

  Problemy fabularne

  @anatol poniżej link do przewodnika po NS 2016 w języku angielskim: https://www.moddb.com/mods/solyanka/downloads/narodnaya-solyanka-guide
 2. boberm

  Problemy fabularne

  @anatol - jeżeli masz zaznaczone na mapie możliwe miejsca obozowania tychże Monolitowców , to znaczy że chyba skrypt nie zaskoczył i gostki się nie spawnują. Jak mniemam wyjście i wejście na lokację nic nie zmieniło w tym problemie - ergo - pozostaje Ci nielubiany aczkolwiek przydatny spawner. EDIT: Ewentualnie spróbować cofnąć się w zapisach do momentu pierwszego spotkania z Kotem , przetuptać z nim do trupka Monolitowca , oddac Kotowi dokument znaleziony przy truchle onegoż , po sugestii Kota o zajęciu się swoimi sprawy , wyjść z lokacji ( przy okazji organizując TV o ile nie targasz go w plecaku) i wrócić jeszcze raz na bazę do Kota. A potem to już wiesz.........
 3. boberm

  Ostatnio oglądałem film i POLECAM.

  @vidkunsen gdzie ty te cuda radzieckiej - oops przepraszam- rosyjskiej kinematografii wynajdujesz? Przyznam szczerze, że ostatnimi czasy jakoś nie mogę zmusić się do oglądania tych dzieł military fantasy rosyjskiej kinematografii. Ładne toto , kolorowe i efekty "cud malina " , tyle że czuję się tak jakbym oglądał "Pearl Harbor" lub "Furię". Czyli albo łzawy melodramat albo action-comedy.
 4. boberm

  Problemy fabularne

  @anatol - nie szukasz ciał, lecz dwóch - na razie oczywiście- żywych gostków.
 5. boberm

  Ta dziwna amunicja

  @PolskaStalkerka- aby wykorzystać ją w dedykowanych/przewidywanych do użycia przez Ciebie broniach musisz do każdej z tych broni z katalogu weapons dopisać ten typ amunicji. Na przykładzie: [wpn_svu]:WP_SVU ( znajdziesz w gamedata /config/weapons) ...... ammo_class = ammo_7.62x54_ap, ammo_7.62x54_7h14, ammo_7.62x54_7h1, ammo_7.62x54_izomorf, 7.62.x54mm PP......( tylko najpierw sprawdz nazwę tej amunicji w plikach) Na pzrykładzie ammo [ammo_7.62x54_ap] Do zmiany parametrów wystarczą Ci dwie wartości k_hit = 4.8 ( obrażenia) k_pierce = 2.25 ( penetracja )
 6. boberm

  Dyskusja Ogólna - NS2016

  @tomlopag Podziemiami ze WSch Prypiati. Ale kto daje questa - nie pamiętam. EDIT: Będąc we Wsch Prypiati ( quest od Woronina na pomoc Pliczce ) winieneś dostać Sms-a od Sacharowa o problemach z naukowcami na Jupiterze z informacją o przejściu podziemiami.A wejście do podziemi jest tu , obok Pralni :
 7. boberm

  OGSE 0.6.9.3 - Dyskusja Ogólna

  I to jest - cytujac klasyka: "good news everyone" .... O.G.S.E był bardzo przyjemny - mam nadzieję że tej kukiełki o dżwięcznej nazwie nie usuną.
 8. boberm

  Pięć przykazań prawdziwego Janusza. Janusza Biznesu.

  Nie zapominajmy o innej formie patologii pracy . Ten rodzaj ma się nadal dobrze:
 9. boberm

  Komercyjne programy z promocji.

  @mikrowix - jakby na to nie spojrzeć- ca 40 miesięcy . Na każdym Forum dostałbyś Łopatę za odkop tematu ( ok - przesadziłem - może na Onecie nie). Primo - nie ma w tym określeniu żadnych pejoratywów ... więc nie ma co się "gotować" . Secundo - na tym Forum pyskówka raczej nie pomoże, a zrazisz do siebie innych. Szczególnie tych ciut bardziej aktywnych od Ciebie. To nie Forum od oceny typu ... kto ma dłuższego.
 10. boberm

  Pięć przykazań prawdziwego Janusza. Janusza Biznesu.

  Co prawda nie jestem już aktywny zawodowo, ale via relacje miedzyludzkie( rozmowy i takie tam różne ) zauważyłem że chyba coś się zmienia w świadomości tak pracobiorców - vide tekst @Sierioża- jak i samych pracodawców-Januszów , którzy zauważają że dobry pracownik, lojalny i pracowity -"na drzewie nie rośnie" i coraz trudniej o takowego. I jak o takowego nie zadbasz , to pozostanie takiemu "byznesmenowi " działanie z - przepraszam za określenie- "odpadami poprodukcyjnymi" z innych firm. A Ci raczej zbyt dużej wartości dodanej nie stworzą.
 11. boberm

  OP-2.1

  Generalnie w OPku trzeba brać wszystkie questy od ważnych NPC-ków - no prawie wszystkie ( nie brałem questu na buggy dla Sidora) - bo : - albo wnoszą nowe informacje , niezbędne w dalszej części gry - albo wzbogacają czy to artefaktami , czy tez unikalnym ammo lub unikalną bronią normalnie nie do uzyskania w toku gry
 12. boberm

  OP-2.1

  @mikrowix O ile dobrze pamiętam będziesz miał do zebrania trzy zestawy uszkodzonej broni , i jeden lub dwa zestawy pełnosprawnych . Ten dysk dla Adrenalina to w tej odsłonie terror-horror-marmolada . I do tego wlasnie przydaje się ten "boski "cheat Tfurcóf . I to nie jest ostatnie słowo tej odsłony OP.
 13. boberm

  OP-2.1

  Drogi @cichy - mimo czasami wystepującego niewątpliwego wk....wu na "pomysła" Twórców, OPek jest nadal wzorem długiego atrakcyjnego scenariuszowo moda .W mojej subiektywnej ocenie - Numer 1 , aczkolwiek po piętach nadal - mimo upływu lat - "skrobie" go Fotograf. BTW - @kondotier - nawiązujac do wpisów powyżej - na schowki Kostii nie było znaczników chyba nigdy , ale na schowki Kolekcjonera- i owszem pod OP2.0 był takowy modzik. I nawet pisaliśmy o tym na Forum.
 14. boberm

  OP-2.1

  Transmutator -jest , quest w 100% zgodny z podstawką czyli Solą. Pietrucha -Nie pamiętam jaki procent zniszczeń był akceptowany .Na pewno nie 100% zniszczona i nie 100% sprawna. Wybierałem pośrednie stany i problemów nie miałem. Balans gry w OP-ku . Coś takiego jak balans w OP nie występuje . Sam fakt że sczitowałeś postać , świadczy o tym że takowy jest "li tylko lluzją , lub snem twem".
 15. boberm

  OP-2.1

  To , że wystepują te usankcjonowane "prawnie" - nazwijmy to - Guziki Antywk...we- to swietnie robi ogólnemu poziomowi ciśnienia krwi . Jak pisałem gdzieś wyżej - bywają sytuacje bez wyjścia . @tom3kb - też gram blużnierczo na niższych ustawieniach trudności. I mam się całkiem dobrze.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord