Jump to content

boberm

Zasłużony
 • Posts

  1,860
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

boberm last won the day on May 13

boberm had the most liked content!

About boberm

 • Birthday 04/06/1960

Profile Information

 • Ruble
  5458
 • Frakcja
  Powinność
 • Procesor
  I7
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  AKM
 • RAM
  16
 • Karta graficzna
  GF 750Ti
 • System operacyjny
  Win10/64bit
 • O mnie
  Życie jest sumą wyborów.... Niedokonanych.

Recent Profile Visitors

3,910 profile views

boberm's Achievements

Likwidator

Likwidator (14/21)

1.4k

Reputation

 1. @Anatolij - serdeczne Sto Lat - i przepraszam za spóznienie ....
 2. W kwestii klasyki drogi @Darrien. Opowieść o Sztychu et consortes skończyłem. Lekki niedosyt pozostał .... Aby nie szufladkować sie w jedynie słusznej literaturze :-))))) sięgnałem po cos z całkowicie "innej beczki" - jak mawiali klasycy w czasach normalnych , a nie poprawnych ... A mianowicie wczytałem się w książkę niejakiego pana Massie pod dzwiecznym tytułem "Dreadnougth" . Akcja - ze tak to ujmę- dzieje się w jeszce bardziej normalnych czasach , a mianowicie w XIX wieku. Choć określenie "akcja " w tym wypadku nie oddaje istoty ksiązki. Za "Empikiem": Dreadnought to nazwa okrętu, który stał się symbolem mocarstwowości państw w okresie od początku XX wieku do wybuchu pierwszej wojny światowej. To właśnie o tym okresie w kontekście rywalizacji dwóch europejskich potęg – Niemiec i Wielkiej Brytanii jest ta książka. Massie w swoim dziele skupia się przede wszystkim na ludziach władzy – od rodów królewskich, poprzez szefów rządów na admirałach i ludziach związanych z dyplomacją skończywszy. Barwność postaci i mnóstwo anegdotycznych wręcz historii z nimi związanych, a przede wszystkim znakomite pióro autora sprawia, że książkę czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem, mimo tak wielkiej jej objętości. Wraz z ksiązkami Barbary Tuchman , w/w pozycja w sposób nieledwie beletrystyczny maluje obraz przełomu XIX i XX wieku - czyli okres najwazniejszy dla dalszych losów Europy. Polecam .
 3. @Darrien - "Piknik .." to całkowicie inna bajka. Podobieństwo między Universum a Piknikiem jest powierzchowne . Bardzo.
 4. Nie ma mózgów ->> nie ma teleportów .
 5. Space Opera - mówisz @Darrien . Hmm... tez lubię . I chyba ze dwa tomiszcza posiadam :-)).
 6. @Darrien Cała przyjemnośc po Naszej stronie - nie będę osamotniony proszac o więcej Sztycha et consortes .
 7. - jak mniemam mózgi kontrolerów Łukaszowi dostarczyłeś?
 8. @Darrien - Nieściura znam -osobiście 😜, ze stronic jego ksiązek. Tworzy krwiste postacie którym daleko do postaci Dostojewskiego - i o to chodzi w tej literaturze! To nie mają byc "Cierpienia Młodego Wertera" ni to egzystencjalne ni to moralne , ani "W Poszukiwaniu Straconego Czasu" - gdzie bohater analizuje sniadanie i jajko na miekko przez dwie bite strony tekstu maczkiem ...To ma być lekka , łatwa w odbiorze i przyjemna lektura , która oderwie Nas od szarej codzienności. Znakomita większośc książek z universum Stalkera i Metro jest napisana w tej manierze - pzrygodówka postapo. I tak trzymać.
 9. @Agrael - generalnie książki z uniwersum Zony czyta się dobrze. Haładyn pisze prostym szybkim jezykiem. To nie Gołkowski z lekko egzystencjalną manierą. Postacie u wiekszości autorów sa proste i nieskomplikowane . Mój dzisiejszy wieczór przeznaczam na czytanie wspomnianych wyżej "Dwóch Mutantów". Zobaczymy jak potoczą sie losy Sztycha i kompanii.
 10. @Agrael - jakby ten ,tego - to nowy Kulikow , czyli "Dwa Mutanty" juz jest dostepny... :-))
 11. @tom3kb - ano zgadza się. Łask to dla Ciebie - ciut za miedzą. Ja to klasyczny obserwator - nie jestem stricte modelarzem , a raczej lepiaczem plastiku -w porównaniu do tego co sie wystawia na takich ewentach. Ale zawsze warto podejrzeć , co w modelarskim światku popiskuje . No i giełda , gdzie można coś ciekawego w rozsądniejszej niz w sklepie cenie kupić. Mnie trafił sie Beaufighter Tamiji w 1/48 za niecałą stówke . Bedzie co dłubać w długie jesienno zimowe wieczory.
 12. Po raz pierwszy od roku - pandemia kurna , pandemia!!- wyjazd na jedynie słuszna imprezke dla " grzybów". Łask 2021- X Festiwal Modelarski. Kilka zdjęć z imprezy:
 13. Offtopowo...... @vidkunsen - kurna🙄 - jak Ty cos napiszesz .... Co to jest "Kisztymski"? Bo okreslenie "stalker" - pochodzi od angielskiego słowa "stalking" . I ma jednoznaczną wykładnię. Niekoniecznie spowinowaconą ze spoconym podglądaczem....
 14. Drogi @Agrael - generalnie tak. Tyle , że to jest tak trochę "sztuka dla sztuki". Powiedzmy ,że wpisuje się w ogólnie pojętą "estetykę" Forum. BTW: Śmiem twierdzic że szybciej uczestnicy tej Platformy pokleją sobie figurki stalkerskie , niz siegną po literaturę w obcym im języku.
 15. @Metastophalius - primo - szanuje i podziwiam twoje zinteresowanie w/w językiem , i to w celach "niekomercyjnych". A - secundo- w kwestii poznawczej - przetłumaczonych na język polski - tak oficjalnie , jak i "third party" tychże książek juz troche wyszło , ergo - nie ma co za bardzo przybliżać . Blizej juz nie będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity