Jump to content

Detekcja dźwięków/zabijania NPC przez innych NPC


Pikson

Recommended Posts

Cześć, od paru dni próbuję grzebać w plikach Czystego Nieba żeby dało się w końcu zabijać po cichu i mnie już szlag trafia, bo nic nie działa.
Samo skradanie jest możliwe i naprawione modami, ale po zabiciu kogoś i tak wszyscy wkoło zaczynają strzelać do gracza, nawet jeśli są daleko i odwróceni tyłem.
Próbowałem komentować pliki dźwiękowe tak żeby zasięg detekcji przez AI był bardzo mały. Edytowałem dźwięki śmierci, uderzenia kul we wrogów i otoczenie, bawiłem się z plikami takimi jak xr_danger.script, actor.ltx.
I z tego wszystkiego zmiana wartości wydaje się działać tylko dla uderzenia kul o otoczenie i strzelanie w niebo - tj. nie powoduje reakcji NPC. Samo zabicie nawet jednym strzałem zawsze powoduje alarm u wrogów.
Jedynego pliku dźwiękowego, którego mi się nie udało zedytować, bo jest uszkodzony to gamedata\sounds\material\bullet\collide\bullet_hit_1 . Nie sądzę, że to powód dlaczego to wszystko nie działa, ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to byłbym wdzięczny gdyby mi wysłał ten plik.
I nie mam już więcej pomysłów. Kilka lat temu komentowałem dźwięki dla Cienia Czarnobyla i wydawało się jako tako to działać. A tu po prostu nic nie działa.

Plik udało mi się jakoś wyciągnąć w końcu i zakomentować. Użyłem actor editor zamiast level editor w x-ray sdk. Zakomentowałem wszystko jeszcze raz. W grze poszedłem do innego obozowiska renegatów i wygląda na to, że wreszcie zadziałało, mogłem zabić wrogów będących blisko siebie bez wszczynania alarmu.
Zostało testowanie dobrania odpowiednich wartości parametrów.
Interesuje mnie jeszcze czy wrogowie odpalają alarm gdy widzą martwe ciało i jeśli zobaczą jak ktoś ginie (ale nie słyszą).
Oraz czy wróg, który alarmuje się gdy kogoś zabijam, alarmuje też od razu innych (czy jest to uzależnione od dźwięku - strzelania lub krzyku NPCta)

Edited by Pikson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.