Skocz do zawartości

BugTrap przy rozmowie z kablem oraz brak interfejsu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam 3 problemy z grą. W zasadzie na jeden znalazłem temat z rozwiązaniem (brak przejścia między barem, a magazynami), lecz ciężko znaleźć rozwiązania do reszty:

1. Nie mogę porozmawiać z Kablem w barze, bo od razu wyrzuca mi bugtrapa (screen wraz z fatal errorem niżej). Z tego, co widzę brakuje jedynie jakiejś tekstury.

2. Nagle w grze zniknął interfejs, a plecak i mapa otwierają się tylko na sekundę (drugi screen) - prawdopodobnie zniknął podczas przechodzenia między lokacjami, chociaż pewien nie jestem, bo ja jedynie staram się usunąć błędy, a gra kto inny. :D

Będę wdzięczny za pomoc.

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error

[error]Function : CRender::texture_load

[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp

[error]Line : 295

[error]Description : <no expression>

[error]Arguments : Can't find texture 'ui_arhara_osvedomitel'

Wersja gry 1.0006, Solyanka 03.09.2010 ze spolszczeniem RC3 i Fixem dla monitorów panoramicznych.

post-350-0-79327500-1299758714_thumb.jpg

post-350-0-12683200-1299759156_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to technik, bo doszedłem do baru i nikt nie jest skory do naprawy PDA. Gra mój ojciec i najwyraźniej nie zawsze przeczyta wszystkie pojawiające się komunikaty, ja jedynie widzę grę bez interfejsu, więc uznałem, że to jeden z wielu bugów (z których z resztą silnik STALKER'a jak i sama Solyanka słyną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja gry 1.0006, Solyanka 03.09.2010 ze spolszczeniem RC3

Panowie ....tutaj dwa podstawowe błędy...

1...patch 1.006 nie za bardzo jest do Soljanki...należało zrobić adaptację , lub degradować patch

2...spolszczenie RC3..nie jest do wersji z Dopełnieniem i patcha 3.09

...3.09 to patch nie wersja gry. W temacie problemy techniczne na górze instrukcja instalacji polecam lekturę

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem jedynie ostatni patch jaki zainstalowałem, to jest pełna wersja: 1.STALKER Cień Czarnobyla 1.0006 2.Narodnaya Soljanka 19.04.2010 3.Aktualizacja 14.08.2010 4.Patch 20.08.2010 5.Patch 25.08.2010 6.Patch 31.08.2010 7.Patch 03.09.2010 8.Spolszczenie RC 3 9.Fix dla panoramicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem SN i nie mam takiej tektury ? (przeszukałem tez inne mody) Dziwne , Możesz jakiś plik x.dds skopiować nazwać go,,ui_arhara_osvedomitel,, najwyżej postać albo ten obiekt będzie dziwnie wyglądał ale problem nie powinien się powtórzyć (możne tez być problem z wielkością tekstury) spróbować warto :D

Klik masz solucie przepuść przez translator

edit:

Zainstaluj moda na grze z patchem 1.0004

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy zajmuje się naprawą albo ten drugi, przejścia na zaplecze pilnuje Garik

Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że można przejść na zaplecze baru.

Zainstaluj moda na grze z patchem 1.0004

Chyba będę musiał robić downgrade jak tak, bo u mnie podstawowa wersja jest już 1.0006.

Mam tylko nadzieję, że STALKER 2 będzie mieć lepszy silnik, bo to co czasami wyczynia ta gra po prostu przechodzi ludzkie pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem jedynie ostatni patch jaki zainstalowałem, to jest pełna wersja:

Gdzie pobrałeś spolszczenie.?..zobacz na ekranie startowym w lewym dolnym rogu powinna być wersja spolszczenia...napisz co widać.

Patche są OK, ale wersja podstawki niedobra.

Masz nową wersje gry z Dopełnieniem...spolszczenie powinno być co najmniej 13.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pobrałeś spolszczenie.?..zobacz na ekranie startowym w lewym dolnym rogu powinna być wersja spolszczenia...napisz co widać.

Patche są OK, ale wersja podstawki niedobra.

Masz nową wersje gry z Dopełnieniem...spolszczenie powinno być co najmniej 13.01

Spolszczenie pobrałem z tego forum jeśli dobrze pamiętam, chciałem ze stalker.pl, ale usunęli, więc przeszedłem na to forum.

Swoją drogą, czy muszę instalować wszystko na nowo, czy wystarczy jak wytnę gamedata, zrobię downgrade i wkleję z powrotem?

Screen ekranu tytułowego:

post-350-0-73415300-1299763178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale jak mi podasz jakie masz mniej więcej zadania w PDA, to mogę poszukać sejwa z podobnego momentu w grze i gdzieś wrzucić.

Wyłącz Mózgozwęglacz

Zdobądź Bulldoga 6

Znaleźć PDA wojskowego

Spotkać się z przewodnikiem

Przekazać Sidorowi artefakt

Zabij Striełoka (dla formalności)

Pod TABem mam zadanie: Dotrzyj do anten

Właśnie mi się przypomniało, że wkleiłem też craka bo szlag mnie trafiał, jak bez płyty nie chciała ruszać gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na PW, to sejw zaraz sprzed wejścia do X10 (Mózgozwęglacz). W PDA mam trochę zadań pobocznych do wykonania, ale wiem że wszystkie da się zaliczyć.

http://www.przeklej.pl/plik/savedgames-rar-00285ec1p1dc

Ok dzięki wielkie

Edit:

Jeszcze jedno - właśnie znalazłem w folderze z plikami Solyanki adaptacje dla patcha 1.0006, więc musiałem go zainstalować.

Teraz pytanie: Jak zrobić downgrade? :D

Właśnie instaluje na nowo Soljanke, więc mogę podać jak i co instalowałem/instaluję:

1.STALKER Cień Czarnobyla 1.006

2.Narodnaya Soljanka 19.04.2010

3.Aktualizacja 14.08.2010

4.Patch 20.08.2010

5.Patch 03.09.2010 (zawiera w sobie minipatcha 23.08.10, 25.08.10 i 31.08.10)

6.Spolszczenie RC 3

7.Podmiana xrGame.dll w katalogiu bin

8.Adaptacja dla patcha 1.006

9.Jako nowość doinstaluję oficjalny HUD polonizacji stalkerteam.pl z 01.01.11

Wszystko prócz polonizacji i HUDa ściągnięte z forum stalker.pl (nie żebym robił reklamę, ale akurat tam pierwszy raz zobaczyłem Soljanke i ściągnąłem wszystko).

Na razie dodatkowo instaluję czystą Soljankę w osobnym folderze i poszukam czy da radę zrobić downgrade w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na PW, to sejw zaraz sprzed wejścia do X10 (Mózgozwęglacz). W PDA mam trochę zadań pobocznych do wykonania, ale wiem że wszystkie da się zaliczyć.

http://www.przeklej.pl/plik/savedgames-rar-00285ec1p1dc

Możesz mi jeszcze tylko powiedzieć, czy miałeś pistolet wyglądający jak wygrawerowany desert eagle z lunetą i ewentualnie czy pamiętasz komu oddałeś lub sprzedałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz najnowsze spolszczenie 13.01.2011.. Zainstaluj wg tego: . Ja grałem jeszcze na dodatku na 500kg, przejście z Radaru na Magazyny Wojskowe możesz kupić u Kabla w Barze,pistolet Freemana powinien być w schowku w Barze, do wykonania 3 zadań pobocznych będzie trzeba użyć spawnera bo mi śmieciarz gwizdnął kwestowe rzeczy- dekoder Krugłowa z X16 to bedzie decoder1 PDA Lubera to und_pda Dokumenty dla Sacharowa prawdopodobnie quest_case_05 ( z tym nie jestem pewien- może być inny numer dla tego przedmiotu)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz najnowsze spolszczenie 13.01.2011.. Zainstaluj wg tego: http://www.stalkerteam.pl/topic/372-szczegolowa-instrukcja-instalacji-moda-narodnaja-soljanka/ . Ja grałem jeszcze na dodatku na 500kg, przejście z Radaru na Magazyny Wojskowe możesz kupić u Kabla w Barze,pistolet Freemana powinien być w schowku w Barze, do wykonania 3 zadań pobocznych będzie trzeba użyć spawnera bo mi śmieciarz gwizdnął kwestowe rzeczy- http://www.stalkerteam.pl/topic/569-lista-przedmiotow-w-soyance/page__pid__20512#entry20512

dekoder Krugłowa z X16 to bedzie decoder1

PDA Lubera to und_pda

Dokumenty dla Sacharowa prawdopodobnie quest_case_05 ( z tym nie jestem pewien- może być inny numer dla tego przedmiotu)

Ok obadam wszystko, dzięki wielkie. Spolszczenie mam 20.01.2011. Właśnie szukałem tego moda zwiększającego udźwig, może być normalny czy są jakieś przystosowane do Soljanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.