Skocz do zawartości

Przeglądarka internetowa..OPERA


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Zwolennicy FFoxa powiedzą zaraz, że to nic nie warta przeglądarka itd...Czy tak jest w rzeczywistości.?

Tak naprawdę to może powiedzieć ktoś, kto zna tajniki obu tych programów i korzystał z nich w dłuższym okresie czasu. Ja niestety nie miałem tej przyjemności. Od początku mojej przygody z internetem próbowałem kilkakrotnie przekonać się do FFox-a , ale za każdym razem zniechęcał mnie ten nawał szukania wtyczek i dodatków, oraz sam układ przeglądarki. Największymi argumentami, które wówczas przechyliły opinie na korzyść OPERY były.:

1...strona szybkiego wybierania dostępna już od wielu lat...To ostatnio zaczął naśladować FFox. Swobodna edycja tej funkcji pozwala na dowolną ilość linków szybkiego dostępu...ja mam 42.

2...opcja w PPM...Przejdź pod wskazany adres. Doskonała funkcja w wypadku kodowanych linków. Niektóre fora maja zakaz korzystania z innego rodzaju linkowania.

3...bardzo łatwy w obsłudze klient poczty zintegrowany z Operą

4...zintegrowany system wtyczek, co dla początkujących jest doskonałym rozwiązaniem

5...możliwość szybkich zmian konfiguracji poprzez funkcję...opera:config. Można dodać taki przycisk do paska i w każdej chwili ma my bezpośredni dostęp do edycji wszystkich ustawień.

6...zintegrowany system blokowania reklam

Wtyczki...

Opera ma większość z nich od producenta już w środku.

Dla początkujących podam link z optymalizacji Opery..warto wykorzystać te porady

http://b39.cal.pl/opera.html#BlokowanieReklam

a tutaj dla chcących coś więcej i zmieniających...układ przeglądarki, kolory i wygląd poszczególnych elementów, przyciski itd...

http://my.opera.com/Tamil/blog/opera-faq

Rozszerzenia.:

Można polecić tutaj kilka przydatnych na naszym forum...

...Image Preview Popup...wystarczy najechać myszką na link, odnośnik typu [rimg], lub pomniejszony obraz... by fotka sama otworzyła się w dużym oknie

...Translator..tworzy przycisk na pasku

...Documents preview...otwiera formaty...pdf..doc...ppt

Tutaj odnośnik do innych ciekawych rozszerzeń, jednak sama configuracja Opery jest zupełnie wystarczająca, by zaraz po uruchomieniu i instalacji...Adobe Flash Player ..cieszyć się zasobami internetu bez dodatkowych utrudnień.

Rozszerzenia dla Opery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem co niektórzy chcą o FF. Przecież to jest całkiem dobra przeglądarka. Dla mnie największym plusem jest to, że zapamiętuje strony z których korzystałem dzień wcześniej i otwiera je od razu po starcie nie trzeba wyszukiwać za każdym razem. Generalnie nie zauważyłem żadnych z nią problemów oprócz nie otwierania spojlerów) wczytuje się szybko, moje zachcianki i marzenia spełnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym plusem jest to, że zapamiętuje strony z których korzystałem dzień wcześniej

To wszystko jest zawsze w historii LD. Nawet na tydzień do tyłu i dłużej. Na co dzień, jeżeli zamykasz z kilkoma kartami to te karty otworzą się po ponownym uruchomieniu.

Z przeglądarkami to tak jak z kartami graficznymi...jedni tylko Nvidia, drudzy zawsze najlepsze ATI... ;)

Jeżeli znasz dobrze FFox-a napisz coś o nim ..ja nie korzystałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeszcze można opisać spełnia wszystkie moje zapotrzebowania żadnych problemów oprócz tych spojlerów nie miałem. Poza tym to zapamiętywanie stron jest o tyle dobre, że moja żona jak sobie włącza kompa to ma wsio od razu i nie marudzi mi (kiedyś zobaczysz jakie takie drobiazgi są ważne ;)). A jeżeli są jakieś minusy to i tak ich nie odkryłem bo z tego nie korzystam więc jak coś nie generuje problemu to wg. mnie problemu nie ma. Kolejna sprawa to przyzwyczajenie po co uczyć się nowego jak stare dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona jak sobie włącza kompa to ma wsio od razu i nie marudzi mi (kiedyś zobaczysz jakie takie drobiazgi są ważne )

Jestem zatem o tyle w lepszej sytuacji, że moja nie uznaje innych przycisków poza pilotem telewizora... ;) ...więc duży plus i mniej formatów zapewne. Kup kobiecie laptopa i będziesz miał kłopot z głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.