Jump to content

czernobyl10

Zasłużony
 • Content Count

  2639
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

czernobyl10 last won the day on August 12 2017

czernobyl10 had the most liked content!

Community Reputation

1215 Przyjacielski

1 Follower

About czernobyl10

 • Rank
  POLSKI ARMAHOLIC FAN
 • Birthday 05/02/1976

Contact Methods

 • Steam id
  czernobyl10[PL]
 • GG
  0

Profile Information

 • Ruble
  17126
 • Frakcja
  Wojskowi
 • Procesor
  INTEL CORE i7 8th Gen
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  KORDON
 • Broń Główna
  kbk AKMS
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeFORCE MX 150 4 GB
 • System operacyjny
  W 10 Home 64 bity

Recent Profile Visitors

4903 profile views
 1. Każdy ma swoje gusta i guściki. Poczekajmy z oceną jak film wejdzie do kin.
 2. Fabułą nie ale klimat dlatego się je oglądało.
 3. Jak dla mnie to chodzi jak zwykle o kasę. Nowe pokolenie nie ogląda starych filmów bo brak efektów specjalnych. Trzeba zrobić jakiegoś gniota napakowanego efektami gdzie fabuła jest szczątkowa i dorobić reklamę. Potem to trafia do kin i zarabia kasę albo spada na dno.
 4. Ciekawy przegląd społeczeństwa. Zamierzam obejrzeć. To mi przypomina trochę ludzi w autobusach. Na przystanku rozmawiają po wejściu do autobusu każdy wyjmuje swój osobisty komputer i zatapia się w swoją osobistą wirtualną pustkę. To żałosne ponieważ ludzi który rozmawiają, czytają książkę lub po prostu patrzą jest bardzo mało. Żałosna egzystencja a radość daje taka mała rzecz jak smartfon i dostęp do Wi-Fi free w komunikacji miejskiej. Czy na innych planetach ludzie się zmienią skoro zabiorą ziemskie przyzwyczajenia. Chyba prędzej się wymordują aby stworzyć warunki do życia znane z codziennego życia na dole.
 5. https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/ Oczywiście mamy szóste urodziny gry, z tej okazji na steamie jest wyprzedaż urodzinowa gier z serii ARMA. Za dobrą cenę można nabyć najnowszą odsłonę gry jak i części wcześniejsze. Aktualnie postanowiłem powrócić do ARMAII/OA/CO i kilku modów a właściwie jednego CWR2. Jak zwykle polecam.
 6. Myślicie że wyjdzie nowa gra. Jeżeli tak to będzie musiała być naprawdę dobrze zrobiona aby powtórzyć sukces pierwowzoru. Mam tylko nadzieję że nie będzie to żaden płytki battle royale w zonie z mutantami, anomaliami i artefaktami w tle. Po prostu mam takie wrażenie. Jeszcze takiego BR nie było, więc jest szansa na zarobienie nowej kasy. Ciekawe i trudne gry które wymagają od gracza myślenia nie są popularne. Wszyscy o tym dobrze wiedzą więc producenci i wydawcy robią miałkie produkcje dla pustych graczy. Jeżeli będzie to jednak ten sam typ gry jak SoC to myślę że będzie hitem, ale czy na pewno. Pożyjemy i zobaczymy.
 7. Czy to mod który miał być robiony pierwotnie pod ARMA3? Z przecieków wiadomo że następna ARMA będzie zrobiona na silniku gry DayZ.
 8. Wiedźmin i twórczość Sapkowskiego dla mnie osobiście opierała się na kulturze słowiańskiej, legendach o wiedźmach, stworach które krążyły wśród prostego ludu. To odebrałem czytając książki. Polacy skaszanili film, gra natomiast to perełka. Pora na film zrobiony przez zachodnich producentów. Nie kupuje, dla mnie mało jest słowiańskości. Więcej połączenia władcy pierścieni i Harrego Pottera.
 9. @vidkunsenzdarza się wszystkim, pamiętam jak podczas poligonu mieliśmy zająć dany obszar. Dowódca plutonu prowadzi odprawę, pokazuje na mapie, stawia zadania do wykonania rozkazu bojowego. Każdy dowódca drużyny ma swoją mapę więc wyrusowujemy rubieże, dozory i sektory. W pewnym momęcie mówię koledze że nic się nie zgadza bo tam gdzie mamy zdobyć dane miejscowości jest las. Od słowa do słowa powiedzieliśmy porucznikowi że nic się nie zgadza. Dowódca plutonu zbaraniał ale patrzy na mapę która wisiała do góra nogami i wszystkie kierunki były odwrotnie. Śmiechu była kupa a ćwiczenie zaliczone.
 10. Większość z członków naszego forum posiada konto na Steamie. Wygodna aplikacja ale również kłopotliwa. Myślę że temat jest potrzebny a w razie kłopotów i rozwiązań problemów warto pisać w nim aby inni członkowie forum wiedzieli co zrobic. Mam zainstalowaną jedną grę z całej dużej biblioteki i jest nią ARMA3. Postanowiłem więc sobie zagrać w nocy. Wszystko na początku było dobrze. FPS ponad 35 to dużo na tak źle zoptymalizowaną grę. Do pewnego momentu gdy FPS spadły do 1. Pokaz poklatkowy, wyświetlanie artefakrów, ogólnie zwiecha gry i totalna zwiecha komputera. Restart. Po restarcie ponownie odpalam grę i jakie jest moje zdziwienie. We włączonej grze wyskakuje komunikat o treści: wyłącz grę i poczekaj aż Steam zainstaluje grę i potrzebne DLC. Więc wyłączam grę i wchodzę w bibliotekę a tam w zainstalowanych grach liczba - 0. Co jest grane. Przetrząsam internet i znajduję rozwiązanie: komputer miał połączenie z internetem ale restart komputera spowodował to iż serwer Steam nie zapamiętał iż mam grę zainstalowaną. Rozwiązanie: włączyć instalowanie gry, steam przeprowadza analizę dysku i po chwili mamy zainstalowaną grę która defakto nigdy nie była odinstalowana. To rozwiązanie sprawdza się do wszystkich gier które mamy w biblotece Steam.
 11. Jedna z lepszych map do rozgrywania ciekawych misji to Falujah która pierwotnie powstała dla AII. Mapa typowo miejska z ciasną zabudową i poprzecinana licznymi drogami. Jeżeli lubicie powalczyć w terenie zurbanizowanymto ta mapa jest najlepsza. Ciekawa misja z serii FHQ i w końcu udało mi się wykonać wszystkie zadania a grałem w tą misję kilkakrotnie. Napewno znajomość mapy i misji pomaga ale za każdym razem misja toczy się inaczej. W tej misji musimy uwolnić pilota zestrzelonego samolotu, wysadzić wrak i udać się do miejsca ewakuacji. Po prostu zagrać trzeba. Na jednym ze screenów macie podpowieź co trzeba zrobić aby misja zakończona została pomyślnie Zupełne świeżynki bo grałem w te misje pierwszy raz. Pierwsza misja ma kilka lat, podobna misja była zrobiona do AII. W tej misji walczymy po stronie CSAT-u. Naszym zadaniem jest zdobycie kontrolowanego przez przeciwnika lotniska. Zniszczenie wyrzutni zamontowanych na pojazdach opancerzonych. Potem udajemy się do punktu ewakuacyjnego. Misja oparta na modzir RHS. Kolejna nowa misja i to misja znana z AII tym razem gramy Brytyjczykami. Oczyszczmy sektory z sił talibów. Odnajdujemy materiały wybuchowe które miały służyć do przygotowania bomb pułapek. Niszczymy je i ewakuacja. Polecam, krótko ale treściwie.
 12. Nie kupię, dlatego że dla mnie CoD skończył się właśnie po 1 z UO oraz 2. To była klasa sama w sobie tak jak MoH z dodatkami i Pacyfik Assault. Teraz nie ma już takich gier ponieważ nie ma na nie popytu. Obecnie gra ma być szybka, widowiskowa i odmóżdżająca. To się teraz liczy. Zero fabuły a 100% akcji.
 13. @Czujny otóż to nie tak. ARMA nie stacza się coraz niżej, po prostu na horyzoncie jest wydanie nowej gry z serii. To DLC to czarny koń ponieważ dodaje nową mapę z terenami środkowoeuropejskimi. Właśnie ta mapa będzie dość popularna. Powstaną nowe misje i kampanię. Wyrwanie kasy od fanów a potem jeszcze jakieś darmowe małe DLC i publikacja ARMA 4 jako wczesny dostęp. Nie zapominajmy że to podstawa dla moddingu tak jak poprzednie odsłony serii. Sama gra jest uboga a dopiero dodanie modów i addonów czyni z niej pełnoprawną produkcję. Tylko jedno jest pewne, nowa gra spowoduje "śmierć" poprzedniej gry. Pewne jest że prace trwają, silnik ma być ten sam co w grze DayZ. Wszystkie świetne misje, kompanie i mody oraz addony nie będą działać. To smutne a wystarczy dodać nowe elementy i poprawić skopaną optymalizację. Dlaczego tego nie robi BiS ponieważ silnik jest niewydolny. Widać to w czasie gry gdy z 40 FPS nagle spada do kilku FPS.
 14. Tak i nawet bedzie dodany polski i rosyjski protokół radiowy a Siły Obronne Liwonii noszą mundury w kamuflażu przypominającym polską "Pumę" tylko plamy są bardziej kańciaste. Ten teren to pewnie płn- wsch. Polska bo graniczy z ensklawą i sojusznikami CSAT a SOL to nasze wojska BOT(Bataliony Obrony Terytorialnej)
 15. Już wszystko wiemy. Fani ARMA są w "siódmy niebie" https://store.steampowered.com/bundle/11065 ponieważ 27.07. 2019 r. dostajemy kolejne płatne DLC w którym przyjdzie nam stoczyć walkę z kosmitami. Tak ponieważ w czasie ćwiczeń wojskowych państw NATO na terenie śródlądowego państwa polskojęzycznego Livonia (powszechnie w polskim afabecie występuje litera V następuje kontakt pierwszego stopnia. Oczywiście we wszystko wplątuje się Rosjanie ze swoim Specnazem który rozpoczyna walkę z małymi ale dobrze uzbrojonymi Siłami Obronnymi Livoni - pewnie chodzi o Wojsko Polskie. Jest super dodatkowo dostaniemy nową jedną dużą mapę nową broń, pojazdy, nowe elementy otoczenia, maskowanie w kamuflażu leśnym używanym przez SOL po prostu brać. Z tej okazji jest promocja na samo DLC za 89,99 przecena z 99,99 oraz nowa edycja ARMA 3 Contact Edition. Kupujcie ludziska a potem jeszcze trzeba dokupić pozostałe DLC i APEXA. Wychodzi za wszystko około 500,00 zł czyli w normie. Ewidentnie wszystko wskazuje na to że rok 2021-2022 będzie kolejna ARMA a obecnie BiS nie ma pomysłu na wydanie jakiegoś ciekawego i realnego dodatku. Czy kupie? Na obecną chwilę nie i mam nadzieję że nie będzie zbyt duzo ciekawych scenariuszy opartych na zawartości tego DLC.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.