Jump to content

czernobyl10

Zasłużony
 • Content Count

  2634
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

czernobyl10 last won the day on August 12 2017

czernobyl10 had the most liked content!

Community Reputation

1214 Przyjacielski

1 Follower

About czernobyl10

 • Rank
  POLSKI ARMAHOLIC FAN
 • Birthday 05/02/1976

Contact Methods

 • Steam id
  czernobyl10[PL]
 • GG
  0

Profile Information

 • Ruble
  17126
 • Frakcja
  Wojskowi
 • Procesor
  INTEL CORE i7 8th Gen
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  KORDON
 • Broń Główna
  kbk AKMS
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeFORCE MX 150 4 GB
 • System operacyjny
  W 10 Home 64 bity

Recent Profile Visitors

4710 profile views
 1. Myślicie że wyjdzie nowa gra. Jeżeli tak to będzie musiała być naprawdę dobrze zrobiona aby powtórzyć sukces pierwowzoru. Mam tylko nadzieję że nie będzie to żaden płytki battle royale w zonie z mutantami, anomaliami i artefaktami w tle. Po prostu mam takie wrażenie. Jeszcze takiego BR nie było, więc jest szansa na zarobienie nowej kasy. Ciekawe i trudne gry które wymagają od gracza myślenia nie są popularne. Wszyscy o tym dobrze wiedzą więc producenci i wydawcy robią miałkie produkcje dla pustych graczy. Jeżeli będzie to jednak ten sam typ gry jak SoC to myślę że będzie hitem, ale czy na pewno. Pożyjemy i zobaczymy.
 2. Czy to mod który miał być robiony pierwotnie pod ARMA3? Z przecieków wiadomo że następna ARMA będzie zrobiona na silniku gry DayZ.
 3. Wiedźmin i twórczość Sapkowskiego dla mnie osobiście opierała się na kulturze słowiańskiej, legendach o wiedźmach, stworach które krążyły wśród prostego ludu. To odebrałem czytając książki. Polacy skaszanili film, gra natomiast to perełka. Pora na film zrobiony przez zachodnich producentów. Nie kupuje, dla mnie mało jest słowiańskości. Więcej połączenia władcy pierścieni i Harrego Pottera.
 4. @vidkunsenzdarza się wszystkim, pamiętam jak podczas poligonu mieliśmy zająć dany obszar. Dowódca plutonu prowadzi odprawę, pokazuje na mapie, stawia zadania do wykonania rozkazu bojowego. Każdy dowódca drużyny ma swoją mapę więc wyrusowujemy rubieże, dozory i sektory. W pewnym momęcie mówię koledze że nic się nie zgadza bo tam gdzie mamy zdobyć dane miejscowości jest las. Od słowa do słowa powiedzieliśmy porucznikowi że nic się nie zgadza. Dowódca plutonu zbaraniał ale patrzy na mapę która wisiała do góra nogami i wszystkie kierunki były odwrotnie. Śmiechu była kupa a ćwiczenie zaliczone.
 5. Większość z członków naszego forum posiada konto na Steamie. Wygodna aplikacja ale również kłopotliwa. Myślę że temat jest potrzebny a w razie kłopotów i rozwiązań problemów warto pisać w nim aby inni członkowie forum wiedzieli co zrobic. Mam zainstalowaną jedną grę z całej dużej biblioteki i jest nią ARMA3. Postanowiłem więc sobie zagrać w nocy. Wszystko na początku było dobrze. FPS ponad 35 to dużo na tak źle zoptymalizowaną grę. Do pewnego momentu gdy FPS spadły do 1. Pokaz poklatkowy, wyświetlanie artefakrów, ogólnie zwiecha gry i totalna zwiecha komputera. Restart. Po restarcie ponownie odpalam grę i jakie jest moje zdziwienie. We włączonej grze wyskakuje komunikat o treści: wyłącz grę i poczekaj aż Steam zainstaluje grę i potrzebne DLC. Więc wyłączam grę i wchodzę w bibliotekę a tam w zainstalowanych grach liczba - 0. Co jest grane. Przetrząsam internet i znajduję rozwiązanie: komputer miał połączenie z internetem ale restart komputera spowodował to iż serwer Steam nie zapamiętał iż mam grę zainstalowaną. Rozwiązanie: włączyć instalowanie gry, steam przeprowadza analizę dysku i po chwili mamy zainstalowaną grę która defakto nigdy nie była odinstalowana. To rozwiązanie sprawdza się do wszystkich gier które mamy w biblotece Steam.
 6. Jedna z lepszych map do rozgrywania ciekawych misji to Falujah która pierwotnie powstała dla AII. Mapa typowo miejska z ciasną zabudową i poprzecinana licznymi drogami. Jeżeli lubicie powalczyć w terenie zurbanizowanymto ta mapa jest najlepsza. Ciekawa misja z serii FHQ i w końcu udało mi się wykonać wszystkie zadania a grałem w tą misję kilkakrotnie. Napewno znajomość mapy i misji pomaga ale za każdym razem misja toczy się inaczej. W tej misji musimy uwolnić pilota zestrzelonego samolotu, wysadzić wrak i udać się do miejsca ewakuacji. Po prostu zagrać trzeba. Na jednym ze screenów macie podpowieź co trzeba zrobić aby misja zakończona została pomyślnie Zupełne świeżynki bo grałem w te misje pierwszy raz. Pierwsza misja ma kilka lat, podobna misja była zrobiona do AII. W tej misji walczymy po stronie CSAT-u. Naszym zadaniem jest zdobycie kontrolowanego przez przeciwnika lotniska. Zniszczenie wyrzutni zamontowanych na pojazdach opancerzonych. Potem udajemy się do punktu ewakuacyjnego. Misja oparta na modzir RHS. Kolejna nowa misja i to misja znana z AII tym razem gramy Brytyjczykami. Oczyszczmy sektory z sił talibów. Odnajdujemy materiały wybuchowe które miały służyć do przygotowania bomb pułapek. Niszczymy je i ewakuacja. Polecam, krótko ale treściwie.
 7. Nie kupię, dlatego że dla mnie CoD skończył się właśnie po 1 z UO oraz 2. To była klasa sama w sobie tak jak MoH z dodatkami i Pacyfik Assault. Teraz nie ma już takich gier ponieważ nie ma na nie popytu. Obecnie gra ma być szybka, widowiskowa i odmóżdżająca. To się teraz liczy. Zero fabuły a 100% akcji.
 8. @Czujny otóż to nie tak. ARMA nie stacza się coraz niżej, po prostu na horyzoncie jest wydanie nowej gry z serii. To DLC to czarny koń ponieważ dodaje nową mapę z terenami środkowoeuropejskimi. Właśnie ta mapa będzie dość popularna. Powstaną nowe misje i kampanię. Wyrwanie kasy od fanów a potem jeszcze jakieś darmowe małe DLC i publikacja ARMA 4 jako wczesny dostęp. Nie zapominajmy że to podstawa dla moddingu tak jak poprzednie odsłony serii. Sama gra jest uboga a dopiero dodanie modów i addonów czyni z niej pełnoprawną produkcję. Tylko jedno jest pewne, nowa gra spowoduje "śmierć" poprzedniej gry. Pewne jest że prace trwają, silnik ma być ten sam co w grze DayZ. Wszystkie świetne misje, kompanie i mody oraz addony nie będą działać. To smutne a wystarczy dodać nowe elementy i poprawić skopaną optymalizację. Dlaczego tego nie robi BiS ponieważ silnik jest niewydolny. Widać to w czasie gry gdy z 40 FPS nagle spada do kilku FPS.
 9. Tak i nawet bedzie dodany polski i rosyjski protokół radiowy a Siły Obronne Liwonii noszą mundury w kamuflażu przypominającym polską "Pumę" tylko plamy są bardziej kańciaste. Ten teren to pewnie płn- wsch. Polska bo graniczy z ensklawą i sojusznikami CSAT a SOL to nasze wojska BOT(Bataliony Obrony Terytorialnej)
 10. Już wszystko wiemy. Fani ARMA są w "siódmy niebie" https://store.steampowered.com/bundle/11065 ponieważ 27.07. 2019 r. dostajemy kolejne płatne DLC w którym przyjdzie nam stoczyć walkę z kosmitami. Tak ponieważ w czasie ćwiczeń wojskowych państw NATO na terenie śródlądowego państwa polskojęzycznego Livonia (powszechnie w polskim afabecie występuje litera V następuje kontakt pierwszego stopnia. Oczywiście we wszystko wplątuje się Rosjanie ze swoim Specnazem który rozpoczyna walkę z małymi ale dobrze uzbrojonymi Siłami Obronnymi Livoni - pewnie chodzi o Wojsko Polskie. Jest super dodatkowo dostaniemy nową jedną dużą mapę nową broń, pojazdy, nowe elementy otoczenia, maskowanie w kamuflażu leśnym używanym przez SOL po prostu brać. Z tej okazji jest promocja na samo DLC za 89,99 przecena z 99,99 oraz nowa edycja ARMA 3 Contact Edition. Kupujcie ludziska a potem jeszcze trzeba dokupić pozostałe DLC i APEXA. Wychodzi za wszystko około 500,00 zł czyli w normie. Ewidentnie wszystko wskazuje na to że rok 2021-2022 będzie kolejna ARMA a obecnie BiS nie ma pomysłu na wydanie jakiegoś ciekawego i realnego dodatku. Czy kupie? Na obecną chwilę nie i mam nadzieję że nie będzie zbyt duzo ciekawych scenariuszy opartych na zawartości tego DLC.
 11. Dzisiaj BiS podał enigmatyczną wiadomość o nowym DLC które będzie przedstawione społeczności armaholiców w czwartek 23.05.2019 r. Ciekawe co to będzie.
 12. Kolejne świetne misje z warsztatu rozegrane. W pierwszej misji musimy oczyścić kwartał miasta z sił rebeliantów. Wszyscy zakładnicy muszą przeżyc. Misja ciekawa, walka dynamiczna, poszukiwanie poukrywanych przeciwnków w budynkach. Polecam misję, czas rozgrywki to około 2 godziny. Kolejne świetne misje z warsztatu rozegrane. W pierwszej misji musimy oczyścić kwartał miasta z sił rebeliantów. Wszyscy zakładnicy muszą przeżyc. Misja ciekawa, walka dynamiczna, poszukiwanie poukrywanych przeciwnków w budynkach. Polecam misję, czas rozgrywki to około 2 godziny. Kolejne świetne misje z warsztatu rozegrane. W pierwszej misji musimy oczyścić kwartał miasta z sił rebeliantów. Wszyscy zakładnicy muszą przeżyc. Misja ciekawa, walka dynamiczna, poszukiwanie poukrywanych przeciwnków w budynkach. Polecam misję, czas rozgrywki to około 2 godziny.
 13. Uwaga duże przeceny na steam na ARME. Kolejna misja tym razem to typowy hardkor dla nałogowych graczy. Osobiście przejście misji zajęło mi około ośmiu godzin. Oddział bojowników NAPA musi wysadzić radar oraz zniszczyć stanowiska wrogiej artylerii. Uwaga na silnie uzbrojone patrole przeciwnika oraz dwa BTR 90. Najważniejsze to zniszczyć transportery ponieważ z piechotą sobie powoli poradzimy.Czuć klimat poprzednich serii gier.
 14. Kolejne trzy świetne misje w klimatach tropikalnego Tanoa. Mapa jest naprawde dopracowana, walka w dżungli jest wymagająca ponieważ przeciwnik nas zachodzi oraz gęsta roślinność utrudnia prowadzenie ognia. Polecam zakup DLC Apex ale tylko tym którzy będą chcieli spędzić z ARMA3 dużą ilość czasu. Pierwsza misja w której walczymy jako członek oddziału chińskiego CSAT-u. Naszym zadaniem jest sabotowanie NATO-wskiej radiostacji, uważamy gdyż po ataku na radiostacje w ciągu 5 miniut przylatuje helikopterem wsparcie oraz pojawiają się dodatkowe patrole. Ja zaczekałem na helikopter i zniszczyłem go podczas lądowania. Potem przeczekałem w budynku i sukcesywnie załatwiałem żołnierzy patrolu z budynku oraz zestrzeliłem zwiadowczego drona. Po wysadzeniu masztu musimy wykonać drugie zadanie czyli wysadzić zbiorniki z paliwem w pobliskiej elektrowni. Po opuszczeniu osady pojawia się patrol przeciwnika na uzbrojonym pojeździe. Najlepiej położyć się na boku drogi i ogniem ciągłym zlikwidować załogę pojazdu. Udajemy się w kierunku elektrowni. Po drodze niszczymy dwa KTO schowane w dżungli oraz załatwiamy żołnierzy patroli. Uwaga na helikopter który krąży w powietrzu ponieważ strzela do nas gdy jesteśmy na otwartej przestrzeni. Elektrowni broni kilunastu żołnierzy, musimy być czujni i likwidować patrole w trakcje manewru oskrzydlającego nas. Po przedostaniu się na teren elektrowni bierzemy wyrzutnie przeciwpancerną i oddajemy po 3-4 strzały w każdy zbiornik. Zadanie wykonane, pojawia się ostatni patrol który likwidujemy. Szybko udajemy się dołodzi i opuszczmy wyspę. Misja wykonana. Kolejna misja wydaje się być łatwą ale to pozory. Jako oddział NATO mamy zlikwidować pojazdy syndykatu oraz zniszczyć samoloty i śmigłowce znajdujące się na polowym lotnisku. Uważamy na patrole. Po dotarciu na lotnisko nadciąga wsparcie dla syndykatu. Musimy obserwować przedpole ponieważ przeciwnik nas oskrzydla. Po uporaniu się z wrogiem wysadzamy pojazdy i statki powietrzne. Udajemy się do punktu ewakuacyjnego i opuszczmy wyspę. Koniec misji. W trzeciej misji walczymy jako członek oddziału NATO. Naszym zadaniem jest zniszczenie ciężarówki z narkotykami oraz wyłączenie agregatu zasilającego maszt radiowy. Uważamy na liczne patrole syndykatu które nas atakują. W wiosce najlepiej schować się w budynkach i likwidować przeciwnika który nadciąga z dżungli. Misja dość krótka ale ciekawa i dynamiczna. Po dotarciu do punktu ewakuacyjnego następuje koniec misji.
 15. Dobra wiadomość dla grających w ARMA3 na obecną chwilę czyli na około powiedzmy 2-4 lata nie będzie nowej gry. To zapowiedź głównego programisty BiS pracującego nad ARMA3. Nie będzie to ostatnia gra serii, nowa gra będzie na nowym silniku znanym z DayZ czyli świat gry zostanie wywrócony do "góry nogami" ponieważ żadne mody z wcześniejszych wersji gry nie będą działać. Na obecną chwilę zespół zastanawia się nad drogą rozwoju gry. Podpisuje umowy z niezaleznymi studiami które opracowują nowe duże rozszeżenia czytaj płatne mody z serii DLC Creator. Zapowiada się okres płatności za możliwość gry. Na obecną chwilę dalej gram i zamierzam grać. Dzisiaj jeszcze wstawię realację z dwóch misji na Tanoa. Oczywiście bardzo ważna informacja to ukazała się nowa, poprawiona wersja najlepszego moda wszechaczasów którym jest CWR2 do ARMA2/OA/CO oznaczona numerem 1.6.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord