Jump to content

czernobyl10

Zasłużony
 • Content Count

  2644
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

czernobyl10 last won the day on August 12 2017

czernobyl10 had the most liked content!

Community Reputation

1235 Przyjacielski

1 Follower

About czernobyl10

 • Rank
  POLSKI ARMAHOLIC FAN
 • Birthday 05/02/1976

Contact Methods

 • Steam id
  czernobyl10[PL]
 • GG
  0

Profile Information

 • Ruble
  17150
 • Frakcja
  Wojskowi
 • Procesor
  INTEL CORE i7 8th Gen
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  KORDON
 • Broń Główna
  kbk AKMS
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeFORCE MX 150 4 GB
 • System operacyjny
  W 10 Home 64 bity

Recent Profile Visitors

5473 profile views
 1. Już dawno nie pisałem. Ciekawa informacja ale to kolejny sposób na wyciąganie kasy od graczy. Mnóstwo darmowego sprzętu i frakcji dostajemy w darmowym modzie z serii CUP. Oczywiście sam grałem w CSLA do ARMA II ze względu na ciekawą kampanię i misję. Powiem szczerze że cena pewnie będzie oscylowała w granicach 100 zł. Czy warto wydać taką kwotę tego nie wiadomo ale zapewne pojawią się zaraz misję które zmuszą graczy do kupna tego dodatku. Jak dla mnie powinna wyjść wersja okrojona moda tak jak ma to miejsce w przypadku Global Mobilization gdzie sami twórcy opublikowali wersję okrojoną ale darmową. Dlaczego to piszę ponieważ tak można sprawdzić czy taki mod będzie przydatny ale myślę że tak ponieważ dla graczy ten mod to kawał historii. Jak na razie nie gram ponieważ mam przesyt ponad 4000 godzin w samą ARMA III a ponad 5000 godzin gry w całą serię. Nie mówię że nie kupię ale najpierw poobserwuję rozwój moda i to co będzie dostępne na warsztacie.
 2. Jak zwykle na steam ukazał się SITREP twórców ARMA III. Najważniejsze informację dotyczą dalszej pracy nad grą a właściwie informują iż produkcja została ukończona a obecnie nie przewiduję się żadnych większych aktualizacji gry za wyjątkiem DLC Creator Global Mobilization. Jeżeli chodzi o stabilność gry to twórcy twierdzą iż sama produkcja jest stabilna a żadne większe ingerencje w silnik nie będą miały miejsca. Jeszcze jedna informacja to zapowiedź udostępnienia szerokiemu gronu zawartości źródłowej w celu możliwości własnego wykonywania modyfikacji. Tak samo było z zawartością wcześniejszej gry gdy planowano wydać ARMAIII. Można spodziewać się że w okresie 2-4 lat zostanie zapowiedziana nowa gra z serii. Poczekajmy co z tego wyniknie. Najsłabszym elementem gry jest jej silnik który nieoficjalnie w najnowszej wersji gry oparty będzie na silniku DayZ. Na początku roku wydana została najnowsza wersja moda CWR2 - oznaczona numerkiem 1.7.
 3. Nie oglądam seriali ale Mesjasza obejrzałem. Wart jest obejrzenia. Fabuła niby prosta ale jest wielotorowa. Wymiar religijny zarysowany. Każdy kto obejrzy ten serial będzie miał o nim własne zdanie. Najprościej podsumować to jednym pytaniem: Jak zachowa się współczesny człowiek gdy pojawi się Bóg?
 4. Jak dobrze wiemy CWR nigdy nie powstanie do ARMA3. Powstał natomiast płatny mod który będzie sukcesywnie rozwijany i do złudzenia będzie przypominał moda CWR. Niestety misji jest mało i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Moi ulubieni twórcy misji wykorzystują do tworzenia misji mody z serii CUP które w całości przeniosły mapy, uzbrojenie, jednostki oraz pojazdy z wcześniejszych wersji gry. W moim przypadku do gry wystarcza mieć zrobione trzy paczki z misjami opartymi na modach CUP, RHS oraz mniejszych addonach. Jeżeli chodzi o DLC Contact to polecam mieć zainstalowane to rozszerzenie ale nie aktywowane ponieważ zmienia wyświetlanie mapy, danych misji. Oczywiście dla mnie gra jest najlepsza, gram z małymi przerwami ale gra jest świetna i warta poznania. Może granie od czasu wydania tj rok 2013 spowodowało że gra została rozpracowana. Nie mniej jeżeli zdecydujecie się na zakup ARMA3 to bardzo polecam. Najważniejsze to zainstalować mody które diametralnie zmieniają rozgrywkę.
 5. "O północy w Czarnobylu" Adam Higginbotham Właśnie czytam bardzo ciekawą książkę o awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Autor poświęcił 10 lat na zbieranie informacji o największej katastrofie jądrowej. Książka zawiera nowe fakty z ujawnionych archiwalnych sowieckich akt. Dotarł do świadków którzy brali udział w akcji likwidacji skutków wybuchy 4 reaktora elektrowni imienia Lenina w Czarnobylu. Książka przedstawia historię rozwoju energetyki atomowej na świecie oraz w ZSRR. Najwięcej miejsca poświęcone jest przyczyną feralnego próbnego wygaszania reaktora jądrowego i jego eksplozji. Osoby z obsługi jak i likwidatorzy opisywani są dokładnie. Poznajemy mentalność najwyższych przedstawicieli władz komunistycznych którzy za wszelką cenę starali wmówić Światu że nie było żadnej katastrofy choć radioaktywne gazy zostały wykryte w atmosferze praktycznie na całym Świecie. Książka napisana jest językiem przystępnym, szybka narracja pozwala czytelnikowi na wczucie się w opowiadaną historie. Polecam.
 6. Każdy ma swoje gusta i guściki. Poczekajmy z oceną jak film wejdzie do kin.
 7. Fabułą nie ale klimat dlatego się je oglądało.
 8. Jak dla mnie to chodzi jak zwykle o kasę. Nowe pokolenie nie ogląda starych filmów bo brak efektów specjalnych. Trzeba zrobić jakiegoś gniota napakowanego efektami gdzie fabuła jest szczątkowa i dorobić reklamę. Potem to trafia do kin i zarabia kasę albo spada na dno.
 9. Ciekawy przegląd społeczeństwa. Zamierzam obejrzeć. To mi przypomina trochę ludzi w autobusach. Na przystanku rozmawiają po wejściu do autobusu każdy wyjmuje swój osobisty komputer i zatapia się w swoją osobistą wirtualną pustkę. To żałosne ponieważ ludzi który rozmawiają, czytają książkę lub po prostu patrzą jest bardzo mało. Żałosna egzystencja a radość daje taka mała rzecz jak smartfon i dostęp do Wi-Fi free w komunikacji miejskiej. Czy na innych planetach ludzie się zmienią skoro zabiorą ziemskie przyzwyczajenia. Chyba prędzej się wymordują aby stworzyć warunki do życia znane z codziennego życia na dole.
 10. https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/ Oczywiście mamy szóste urodziny gry, z tej okazji na steamie jest wyprzedaż urodzinowa gier z serii ARMA. Za dobrą cenę można nabyć najnowszą odsłonę gry jak i części wcześniejsze. Aktualnie postanowiłem powrócić do ARMAII/OA/CO i kilku modów a właściwie jednego CWR2. Jak zwykle polecam.
 11. Myślicie że wyjdzie nowa gra. Jeżeli tak to będzie musiała być naprawdę dobrze zrobiona aby powtórzyć sukces pierwowzoru. Mam tylko nadzieję że nie będzie to żaden płytki battle royale w zonie z mutantami, anomaliami i artefaktami w tle. Po prostu mam takie wrażenie. Jeszcze takiego BR nie było, więc jest szansa na zarobienie nowej kasy. Ciekawe i trudne gry które wymagają od gracza myślenia nie są popularne. Wszyscy o tym dobrze wiedzą więc producenci i wydawcy robią miałkie produkcje dla pustych graczy. Jeżeli będzie to jednak ten sam typ gry jak SoC to myślę że będzie hitem, ale czy na pewno. Pożyjemy i zobaczymy.
 12. Czy to mod który miał być robiony pierwotnie pod ARMA3? Z przecieków wiadomo że następna ARMA będzie zrobiona na silniku gry DayZ.
 13. Wiedźmin i twórczość Sapkowskiego dla mnie osobiście opierała się na kulturze słowiańskiej, legendach o wiedźmach, stworach które krążyły wśród prostego ludu. To odebrałem czytając książki. Polacy skaszanili film, gra natomiast to perełka. Pora na film zrobiony przez zachodnich producentów. Nie kupuje, dla mnie mało jest słowiańskości. Więcej połączenia władcy pierścieni i Harrego Pottera.
 14. @vidkunsenzdarza się wszystkim, pamiętam jak podczas poligonu mieliśmy zająć dany obszar. Dowódca plutonu prowadzi odprawę, pokazuje na mapie, stawia zadania do wykonania rozkazu bojowego. Każdy dowódca drużyny ma swoją mapę więc wyrusowujemy rubieże, dozory i sektory. W pewnym momęcie mówię koledze że nic się nie zgadza bo tam gdzie mamy zdobyć dane miejscowości jest las. Od słowa do słowa powiedzieliśmy porucznikowi że nic się nie zgadza. Dowódca plutonu zbaraniał ale patrzy na mapę która wisiała do góra nogami i wszystkie kierunki były odwrotnie. Śmiechu była kupa a ćwiczenie zaliczone.
 15. Większość z członków naszego forum posiada konto na Steamie. Wygodna aplikacja ale również kłopotliwa. Myślę że temat jest potrzebny a w razie kłopotów i rozwiązań problemów warto pisać w nim aby inni członkowie forum wiedzieli co zrobic. Mam zainstalowaną jedną grę z całej dużej biblioteki i jest nią ARMA3. Postanowiłem więc sobie zagrać w nocy. Wszystko na początku było dobrze. FPS ponad 35 to dużo na tak źle zoptymalizowaną grę. Do pewnego momentu gdy FPS spadły do 1. Pokaz poklatkowy, wyświetlanie artefakrów, ogólnie zwiecha gry i totalna zwiecha komputera. Restart. Po restarcie ponownie odpalam grę i jakie jest moje zdziwienie. We włączonej grze wyskakuje komunikat o treści: wyłącz grę i poczekaj aż Steam zainstaluje grę i potrzebne DLC. Więc wyłączam grę i wchodzę w bibliotekę a tam w zainstalowanych grach liczba - 0. Co jest grane. Przetrząsam internet i znajduję rozwiązanie: komputer miał połączenie z internetem ale restart komputera spowodował to iż serwer Steam nie zapamiętał iż mam grę zainstalowaną. Rozwiązanie: włączyć instalowanie gry, steam przeprowadza analizę dysku i po chwili mamy zainstalowaną grę która defakto nigdy nie była odinstalowana. To rozwiązanie sprawdza się do wszystkich gier które mamy w biblotece Steam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity