Jump to content

czernobyl10

Zasłużony
 • Posts

  2,661
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

czernobyl10 last won the day on August 12 2017

czernobyl10 had the most liked content!

About czernobyl10

 • Birthday 05/02/1976

Contact Methods

 • Steam id
  czernobyl10[PL]
 • GG
  0

Profile Information

 • Ruble
  3870
 • Frakcja
  Wojskowi
 • Procesor
  INTEL CORE i7 8th Gen
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  KORDON
 • Broń Główna
  kbk AKMS
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeFORCE MX 150 4 GB
 • System operacyjny
  W 10 Home 64 bity

Recent Profile Visitors

8,219 profile views

czernobyl10's Achievements

Odrodzony

Odrodzony (15/21)

1.3k

Reputation

 1. Najgorsza informacja to stara i najlepsza strona na której mozna było znaleźć tysiące plików do całej serii gier ARMA została zamknięta. Nie ma już www.armaholic.com. Portal został sprzedany. Trwają sposoby zachowania tych wartościowych plików. Jeżeli ktoś posiada zasoby plików do wcześniejszych wersji to są już archiwalne. Wątki z tego tematu należy uznać za archiwalne. Pozostaje najnowsza odsłona gry (już 8 rok).
 2. Skoro wcześniejsze gry nie są tytułami w które grają gracze (multi umarło) więc pozostała najnowsza odsłona i szansa na dalsze zachowanie życia świetnej modyfikacji. Pewnie zagram ponieważ moda pobrałem oraz paczkę z misjami. Czekajcie na relacje.
 3. Super i pięknie. Jeszcze nie wydali CSLA a już dodatek o wojnie w Wietnamie. Koszt zakupu obydwóch dodatków to tylko granica około 150-200 zł. Tak naprawdę to mamy darmowy i ciągle rozwijany mod UNSUNG oraz olbrzymiego moda lub mody z serii CUP które dodają całą zawartość ze wszystkich poprzednich edycji gry. Obecnie nie gram aktywnie ponieważ wersja 2.02 gry wywala błąd braku pamięci i uniemożliwiający rozgrywki w trybie gry pojedynczej. Powróciłem do wersji 2.00 i czekam na aktualizację do stabilnej wersji 2.04 która ma naprawić błąd. Kolejny sposób na wyciąganie kasy z kieszeni graczy. Nie wiem czy kupię skoro mam wybór pomiędzy wersją darmową a płatną. Jeżeli chodzi o grę to jest to najlepsza odsłona z całej serii i nadal polecam. Po tych kilku latach gry stwierdzam że jest dość łatwa choć początki są naprawdę ciężkie i zniechęcające. Radosna informacja: rozwijany jest mod CWR III https://www.armaholic.com/page.php?id=36596
 4. Myślę że jednak to dobra informacja, choć obecnie nie gram bo zrobiłem sobie przerwę to ARMA III jest jak do tej pory najlepszą odsłoną z całego cyklu. Oczywiście mody i dodatki dodają bardzo wiele do rozgrywki. Polecam bo warto.
 5. Już dawno nie pisałem. Ciekawa informacja ale to kolejny sposób na wyciąganie kasy od graczy. Mnóstwo darmowego sprzętu i frakcji dostajemy w darmowym modzie z serii CUP. Oczywiście sam grałem w CSLA do ARMA II ze względu na ciekawą kampanię i misję. Powiem szczerze że cena pewnie będzie oscylowała w granicach 100 zł. Czy warto wydać taką kwotę tego nie wiadomo ale zapewne pojawią się zaraz misję które zmuszą graczy do kupna tego dodatku. Jak dla mnie powinna wyjść wersja okrojona moda tak jak ma to miejsce w przypadku Global Mobilization gdzie sami twórcy opublikowali wersję okrojoną ale darmową. Dlaczego to piszę ponieważ tak można sprawdzić czy taki mod będzie przydatny ale myślę że tak ponieważ dla graczy ten mod to kawał historii. Jak na razie nie gram ponieważ mam przesyt ponad 4000 godzin w samą ARMA III a ponad 5000 godzin gry w całą serię. Nie mówię że nie kupię ale najpierw poobserwuję rozwój moda i to co będzie dostępne na warsztacie.
 6. Jak zwykle na steam ukazał się SITREP twórców ARMA III. Najważniejsze informację dotyczą dalszej pracy nad grą a właściwie informują iż produkcja została ukończona a obecnie nie przewiduję się żadnych większych aktualizacji gry za wyjątkiem DLC Creator Global Mobilization. Jeżeli chodzi o stabilność gry to twórcy twierdzą iż sama produkcja jest stabilna a żadne większe ingerencje w silnik nie będą miały miejsca. Jeszcze jedna informacja to zapowiedź udostępnienia szerokiemu gronu zawartości źródłowej w celu możliwości własnego wykonywania modyfikacji. Tak samo było z zawartością wcześniejszej gry gdy planowano wydać ARMAIII. Można spodziewać się że w okresie 2-4 lat zostanie zapowiedziana nowa gra z serii. Poczekajmy co z tego wyniknie. Najsłabszym elementem gry jest jej silnik który nieoficjalnie w najnowszej wersji gry oparty będzie na silniku DayZ. Na początku roku wydana została najnowsza wersja moda CWR2 - oznaczona numerkiem 1.7.
 7. Jak dobrze wiemy CWR nigdy nie powstanie do ARMA3. Powstał natomiast płatny mod który będzie sukcesywnie rozwijany i do złudzenia będzie przypominał moda CWR. Niestety misji jest mało i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Moi ulubieni twórcy misji wykorzystują do tworzenia misji mody z serii CUP które w całości przeniosły mapy, uzbrojenie, jednostki oraz pojazdy z wcześniejszych wersji gry. W moim przypadku do gry wystarcza mieć zrobione trzy paczki z misjami opartymi na modach CUP, RHS oraz mniejszych addonach. Jeżeli chodzi o DLC Contact to polecam mieć zainstalowane to rozszerzenie ale nie aktywowane ponieważ zmienia wyświetlanie mapy, danych misji. Oczywiście dla mnie gra jest najlepsza, gram z małymi przerwami ale gra jest świetna i warta poznania. Może granie od czasu wydania tj rok 2013 spowodowało że gra została rozpracowana. Nie mniej jeżeli zdecydujecie się na zakup ARMA3 to bardzo polecam. Najważniejsze to zainstalować mody które diametralnie zmieniają rozgrywkę.
 8. "O północy w Czarnobylu" Adam Higginbotham Właśnie czytam bardzo ciekawą książkę o awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Autor poświęcił 10 lat na zbieranie informacji o największej katastrofie jądrowej. Książka zawiera nowe fakty z ujawnionych archiwalnych sowieckich akt. Dotarł do świadków którzy brali udział w akcji likwidacji skutków wybuchy 4 reaktora elektrowni imienia Lenina w Czarnobylu. Książka przedstawia historię rozwoju energetyki atomowej na świecie oraz w ZSRR. Najwięcej miejsca poświęcone jest przyczyną feralnego próbnego wygaszania reaktora jądrowego i jego eksplozji. Osoby z obsługi jak i likwidatorzy opisywani są dokładnie. Poznajemy mentalność najwyższych przedstawicieli władz komunistycznych którzy za wszelką cenę starali wmówić Światu że nie było żadnej katastrofy choć radioaktywne gazy zostały wykryte w atmosferze praktycznie na całym Świecie. Książka napisana jest językiem przystępnym, szybka narracja pozwala czytelnikowi na wczucie się w opowiadaną historie. Polecam.
 9. https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/ Oczywiście mamy szóste urodziny gry, z tej okazji na steamie jest wyprzedaż urodzinowa gier z serii ARMA. Za dobrą cenę można nabyć najnowszą odsłonę gry jak i części wcześniejsze. Aktualnie postanowiłem powrócić do ARMAII/OA/CO i kilku modów a właściwie jednego CWR2. Jak zwykle polecam.
 10. Większość z członków naszego forum posiada konto na Steamie. Wygodna aplikacja ale również kłopotliwa. Myślę że temat jest potrzebny a w razie kłopotów i rozwiązań problemów warto pisać w nim aby inni członkowie forum wiedzieli co zrobic. Mam zainstalowaną jedną grę z całej dużej biblioteki i jest nią ARMA3. Postanowiłem więc sobie zagrać w nocy. Wszystko na początku było dobrze. FPS ponad 35 to dużo na tak źle zoptymalizowaną grę. Do pewnego momentu gdy FPS spadły do 1. Pokaz poklatkowy, wyświetlanie artefakrów, ogólnie zwiecha gry i totalna zwiecha komputera. Restart. Po restarcie ponownie odpalam grę i jakie jest moje zdziwienie. We włączonej grze wyskakuje komunikat o treści: wyłącz grę i poczekaj aż Steam zainstaluje grę i potrzebne DLC. Więc wyłączam grę i wchodzę w bibliotekę a tam w zainstalowanych grach liczba - 0. Co jest grane. Przetrząsam internet i znajduję rozwiązanie: komputer miał połączenie z internetem ale restart komputera spowodował to iż serwer Steam nie zapamiętał iż mam grę zainstalowaną. Rozwiązanie: włączyć instalowanie gry, steam przeprowadza analizę dysku i po chwili mamy zainstalowaną grę która defakto nigdy nie była odinstalowana. To rozwiązanie sprawdza się do wszystkich gier które mamy w biblotece Steam.
 11. Jedna z lepszych map do rozgrywania ciekawych misji to Falujah która pierwotnie powstała dla AII. Mapa typowo miejska z ciasną zabudową i poprzecinana licznymi drogami. Jeżeli lubicie powalczyć w terenie zurbanizowanymto ta mapa jest najlepsza. Ciekawa misja z serii FHQ i w końcu udało mi się wykonać wszystkie zadania a grałem w tą misję kilkakrotnie. Napewno znajomość mapy i misji pomaga ale za każdym razem misja toczy się inaczej. W tej misji musimy uwolnić pilota zestrzelonego samolotu, wysadzić wrak i udać się do miejsca ewakuacji. Po prostu zagrać trzeba. Na jednym ze screenów macie podpowieź co trzeba zrobić aby misja zakończona została pomyślnie Zupełne świeżynki bo grałem w te misje pierwszy raz. Pierwsza misja ma kilka lat, podobna misja była zrobiona do AII. W tej misji walczymy po stronie CSAT-u. Naszym zadaniem jest zdobycie kontrolowanego przez przeciwnika lotniska. Zniszczenie wyrzutni zamontowanych na pojazdach opancerzonych. Potem udajemy się do punktu ewakuacyjnego. Misja oparta na modzir RHS. Kolejna nowa misja i to misja znana z AII tym razem gramy Brytyjczykami. Oczyszczmy sektory z sił talibów. Odnajdujemy materiały wybuchowe które miały służyć do przygotowania bomb pułapek. Niszczymy je i ewakuacja. Polecam, krótko ale treściwie.
 12. @Czujny otóż to nie tak. ARMA nie stacza się coraz niżej, po prostu na horyzoncie jest wydanie nowej gry z serii. To DLC to czarny koń ponieważ dodaje nową mapę z terenami środkowoeuropejskimi. Właśnie ta mapa będzie dość popularna. Powstaną nowe misje i kampanię. Wyrwanie kasy od fanów a potem jeszcze jakieś darmowe małe DLC i publikacja ARMA 4 jako wczesny dostęp. Nie zapominajmy że to podstawa dla moddingu tak jak poprzednie odsłony serii. Sama gra jest uboga a dopiero dodanie modów i addonów czyni z niej pełnoprawną produkcję. Tylko jedno jest pewne, nowa gra spowoduje "śmierć" poprzedniej gry. Pewne jest że prace trwają, silnik ma być ten sam co w grze DayZ. Wszystkie świetne misje, kompanie i mody oraz addony nie będą działać. To smutne a wystarczy dodać nowe elementy i poprawić skopaną optymalizację. Dlaczego tego nie robi BiS ponieważ silnik jest niewydolny. Widać to w czasie gry gdy z 40 FPS nagle spada do kilku FPS.
 13. Tak i nawet bedzie dodany polski i rosyjski protokół radiowy a Siły Obronne Liwonii noszą mundury w kamuflażu przypominającym polską "Pumę" tylko plamy są bardziej kańciaste. Ten teren to pewnie płn- wsch. Polska bo graniczy z ensklawą i sojusznikami CSAT a SOL to nasze wojska BOT(Bataliony Obrony Terytorialnej)
 14. Już wszystko wiemy. Fani ARMA są w "siódmy niebie" https://store.steampowered.com/bundle/11065 ponieważ 27.07. 2019 r. dostajemy kolejne płatne DLC w którym przyjdzie nam stoczyć walkę z kosmitami. Tak ponieważ w czasie ćwiczeń wojskowych państw NATO na terenie śródlądowego państwa polskojęzycznego Livonia (powszechnie w polskim afabecie występuje litera V następuje kontakt pierwszego stopnia. Oczywiście we wszystko wplątuje się Rosjanie ze swoim Specnazem który rozpoczyna walkę z małymi ale dobrze uzbrojonymi Siłami Obronnymi Livoni - pewnie chodzi o Wojsko Polskie. Jest super dodatkowo dostaniemy nową jedną dużą mapę nową broń, pojazdy, nowe elementy otoczenia, maskowanie w kamuflażu leśnym używanym przez SOL po prostu brać. Z tej okazji jest promocja na samo DLC za 89,99 przecena z 99,99 oraz nowa edycja ARMA 3 Contact Edition. Kupujcie ludziska a potem jeszcze trzeba dokupić pozostałe DLC i APEXA. Wychodzi za wszystko około 500,00 zł czyli w normie. Ewidentnie wszystko wskazuje na to że rok 2021-2022 będzie kolejna ARMA a obecnie BiS nie ma pomysłu na wydanie jakiegoś ciekawego i realnego dodatku. Czy kupie? Na obecną chwilę nie i mam nadzieję że nie będzie zbyt duzo ciekawych scenariuszy opartych na zawartości tego DLC.
 15. Dzisiaj BiS podał enigmatyczną wiadomość o nowym DLC które będzie przedstawione społeczności armaholiców w czwartek 23.05.2019 r. Ciekawe co to będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity