Jump to content

czernobyl10

Zasłużony
 • Posts

  2,650
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

czernobyl10 last won the day on August 12 2017

czernobyl10 had the most liked content!

About czernobyl10

 • Birthday 05/02/1976

Contact Methods

 • Steam id
  czernobyl10[PL]
 • GG
  0

Profile Information

 • Ruble
  18648
 • Frakcja
  Wojskowi
 • Procesor
  INTEL CORE i7 8th Gen
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  KORDON
 • Broń Główna
  kbk AKMS
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeFORCE MX 150 4 GB
 • System operacyjny
  W 10 Home 64 bity

Recent Profile Visitors

7,849 profile views

czernobyl10's Achievements

Odrodzony

Odrodzony (15/21)

1.3k

Reputation

 1. Najgorsza informacja to stara i najlepsza strona na której mozna było znaleźć tysiące plików do całej serii gier ARMA została zamknięta. Nie ma już www.armaholic.com. Portal został sprzedany. Trwają sposoby zachowania tych wartościowych plików. Jeżeli ktoś posiada zasoby plików do wcześniejszych wersji to są już archiwalne. Wątki z tego tematu należy uznać za archiwalne. Pozostaje najnowsza odsłona gry (już 8 rok).
 2. Skoro wcześniejsze gry nie są tytułami w które grają gracze (multi umarło) więc pozostała najnowsza odsłona i szansa na dalsze zachowanie życia świetnej modyfikacji. Pewnie zagram ponieważ moda pobrałem oraz paczkę z misjami. Czekajcie na relacje.
 3. Super i pięknie. Jeszcze nie wydali CSLA a już dodatek o wojnie w Wietnamie. Koszt zakupu obydwóch dodatków to tylko granica około 150-200 zł. Tak naprawdę to mamy darmowy i ciągle rozwijany mod UNSUNG oraz olbrzymiego moda lub mody z serii CUP które dodają całą zawartość ze wszystkich poprzednich edycji gry. Obecnie nie gram aktywnie ponieważ wersja 2.02 gry wywala błąd braku pamięci i uniemożliwiający rozgrywki w trybie gry pojedynczej. Powróciłem do wersji 2.00 i czekam na aktualizację do stabilnej wersji 2.04 która ma naprawić błąd. Kolejny sposób na wyciąganie kasy z kieszeni graczy. Nie wiem czy kupię skoro mam wybór pomiędzy wersją darmową a płatną. Jeżeli chodzi o grę to jest to najlepsza odsłona z całej serii i nadal polecam. Po tych kilku latach gry stwierdzam że jest dość łatwa choć początki są naprawdę ciężkie i zniechęcające. Radosna informacja: rozwijany jest mod CWR III https://www.armaholic.com/page.php?id=36596
 4. Myślę że jednak to dobra informacja, choć obecnie nie gram bo zrobiłem sobie przerwę to ARMA III jest jak do tej pory najlepszą odsłoną z całego cyklu. Oczywiście mody i dodatki dodają bardzo wiele do rozgrywki. Polecam bo warto.
 5. Temat obserwuje od 2 miesięcy.
 6. Film ciekawy i oby przedstawione w nim wydarzenia się nie spełniły. Szukajcie prawdy ponieważ konflikt już trwa. Jeżeli się nie obudzicie to wolność stracicie. Każdy ma swój rozum, decydujcie sami.
 7. Już dawno nie pisałem. Ciekawa informacja ale to kolejny sposób na wyciąganie kasy od graczy. Mnóstwo darmowego sprzętu i frakcji dostajemy w darmowym modzie z serii CUP. Oczywiście sam grałem w CSLA do ARMA II ze względu na ciekawą kampanię i misję. Powiem szczerze że cena pewnie będzie oscylowała w granicach 100 zł. Czy warto wydać taką kwotę tego nie wiadomo ale zapewne pojawią się zaraz misję które zmuszą graczy do kupna tego dodatku. Jak dla mnie powinna wyjść wersja okrojona moda tak jak ma to miejsce w przypadku Global Mobilization gdzie sami twórcy opublikowali wersję okrojoną ale darmową. Dlaczego to piszę ponieważ tak można sprawdzić czy taki mod będzie przydatny ale myślę że tak ponieważ dla graczy ten mod to kawał historii. Jak na razie nie gram ponieważ mam przesyt ponad 4000 godzin w samą ARMA III a ponad 5000 godzin gry w całą serię. Nie mówię że nie kupię ale najpierw poobserwuję rozwój moda i to co będzie dostępne na warsztacie.
 8. Jak zwykle na steam ukazał się SITREP twórców ARMA III. Najważniejsze informację dotyczą dalszej pracy nad grą a właściwie informują iż produkcja została ukończona a obecnie nie przewiduję się żadnych większych aktualizacji gry za wyjątkiem DLC Creator Global Mobilization. Jeżeli chodzi o stabilność gry to twórcy twierdzą iż sama produkcja jest stabilna a żadne większe ingerencje w silnik nie będą miały miejsca. Jeszcze jedna informacja to zapowiedź udostępnienia szerokiemu gronu zawartości źródłowej w celu możliwości własnego wykonywania modyfikacji. Tak samo było z zawartością wcześniejszej gry gdy planowano wydać ARMAIII. Można spodziewać się że w okresie 2-4 lat zostanie zapowiedziana nowa gra z serii. Poczekajmy co z tego wyniknie. Najsłabszym elementem gry jest jej silnik który nieoficjalnie w najnowszej wersji gry oparty będzie na silniku DayZ. Na początku roku wydana została najnowsza wersja moda CWR2 - oznaczona numerkiem 1.7.
 9. Nie oglądam seriali ale Mesjasza obejrzałem. Wart jest obejrzenia. Fabuła niby prosta ale jest wielotorowa. Wymiar religijny zarysowany. Każdy kto obejrzy ten serial będzie miał o nim własne zdanie. Najprościej podsumować to jednym pytaniem: Jak zachowa się współczesny człowiek gdy pojawi się Bóg?
 10. Jak dobrze wiemy CWR nigdy nie powstanie do ARMA3. Powstał natomiast płatny mod który będzie sukcesywnie rozwijany i do złudzenia będzie przypominał moda CWR. Niestety misji jest mało i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Moi ulubieni twórcy misji wykorzystują do tworzenia misji mody z serii CUP które w całości przeniosły mapy, uzbrojenie, jednostki oraz pojazdy z wcześniejszych wersji gry. W moim przypadku do gry wystarcza mieć zrobione trzy paczki z misjami opartymi na modach CUP, RHS oraz mniejszych addonach. Jeżeli chodzi o DLC Contact to polecam mieć zainstalowane to rozszerzenie ale nie aktywowane ponieważ zmienia wyświetlanie mapy, danych misji. Oczywiście dla mnie gra jest najlepsza, gram z małymi przerwami ale gra jest świetna i warta poznania. Może granie od czasu wydania tj rok 2013 spowodowało że gra została rozpracowana. Nie mniej jeżeli zdecydujecie się na zakup ARMA3 to bardzo polecam. Najważniejsze to zainstalować mody które diametralnie zmieniają rozgrywkę.
 11. "O północy w Czarnobylu" Adam Higginbotham Właśnie czytam bardzo ciekawą książkę o awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Autor poświęcił 10 lat na zbieranie informacji o największej katastrofie jądrowej. Książka zawiera nowe fakty z ujawnionych archiwalnych sowieckich akt. Dotarł do świadków którzy brali udział w akcji likwidacji skutków wybuchy 4 reaktora elektrowni imienia Lenina w Czarnobylu. Książka przedstawia historię rozwoju energetyki atomowej na świecie oraz w ZSRR. Najwięcej miejsca poświęcone jest przyczyną feralnego próbnego wygaszania reaktora jądrowego i jego eksplozji. Osoby z obsługi jak i likwidatorzy opisywani są dokładnie. Poznajemy mentalność najwyższych przedstawicieli władz komunistycznych którzy za wszelką cenę starali wmówić Światu że nie było żadnej katastrofy choć radioaktywne gazy zostały wykryte w atmosferze praktycznie na całym Świecie. Książka napisana jest językiem przystępnym, szybka narracja pozwala czytelnikowi na wczucie się w opowiadaną historie. Polecam.
 12. Każdy ma swoje gusta i guściki. Poczekajmy z oceną jak film wejdzie do kin.
 13. Fabułą nie ale klimat dlatego się je oglądało.
 14. Jak dla mnie to chodzi jak zwykle o kasę. Nowe pokolenie nie ogląda starych filmów bo brak efektów specjalnych. Trzeba zrobić jakiegoś gniota napakowanego efektami gdzie fabuła jest szczątkowa i dorobić reklamę. Potem to trafia do kin i zarabia kasę albo spada na dno.
 15. Ciekawy przegląd społeczeństwa. Zamierzam obejrzeć. To mi przypomina trochę ludzi w autobusach. Na przystanku rozmawiają po wejściu do autobusu każdy wyjmuje swój osobisty komputer i zatapia się w swoją osobistą wirtualną pustkę. To żałosne ponieważ ludzi który rozmawiają, czytają książkę lub po prostu patrzą jest bardzo mało. Żałosna egzystencja a radość daje taka mała rzecz jak smartfon i dostęp do Wi-Fi free w komunikacji miejskiej. Czy na innych planetach ludzie się zmienią skoro zabiorą ziemskie przyzwyczajenia. Chyba prędzej się wymordują aby stworzyć warunki do życia znane z codziennego życia na dole.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity