Skocz do zawartości

Notebook FUJITSU-SIEMENS Lifebook E8110 a stalker ?


Rekomendowane odpowiedzi

Największy z nich ma 2 GB ram i mały zegar ...moja opinia ...szkoda czasu i nerwów na granie w oświetleniu statycznym.. :) Inna ciekawostka to...mój kolega kupił właśnie lapka tej marki i położył na stole na stałe (coś na wzór stacjonarny)..po pewnym czasie stopiło się gniazdo zasilana...naprawa...potem spuchł dół obudowy od temperatury. Człowiek nigdy na nim nie grał, wykonywał zwykłe prace i wydruki, oraz grzebał w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym, mam aktualnie od 8 lat Dell c840 już 2 sztukę, w pierwszej padłą grafika i dysk (na rękojmi sprzedawca wymienił) Laptop ogólnie nie do zdarcia, procesor średnio 75oC, dysk 55oC i nie robi toi na nim wrażenia.... Teraz przydało by się zamienić to na coś szybszego ponieważ na c840 gimp2 uruchamia się 11 minut Nowego nie kupie bo zostawiam sprzęt w pracy a nie chciał bym się zdziwić, pewnego dnia. Jak już coś brać to takiego by te średnie ustawienia można by ustawić w stalkerze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę to podam tylko firmę bo co do ustawień zupełnie zielony jestem. Asus jedyna firma produkująca laptopy o której nie słyszałem nic złego. Do tego nim kupisz łapcia sprawdź na różnych forach czy przypadkiem nie piszą,że dany model jest trafiony w ten sposób można odseparować słabiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego czysty Stalker, co innego mody..tutaj przemiał musi być zawsze większy bo dorzucone masę rzeczy...jednak w miarę możliwości lepsza karta graficzna. Tak naprawdę zegrar 1,83 Ghz x2 i 2 Gb RAM może wystarczy na średnie detale , ale karta jest niezbędna w lapku do gier... .radeon lub nvidia... Kpuc ile chcesz zainwestować w ten nowy zakup max..? To jest podstawa do dyskusji.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, zależało mi na wymianie lapka na coś z 2 rdzeniami, 2GB pamięci DDR2 i Dyskiem S-ATA taki można mieć już od 400zł i w miedzy czasie pomyślałem jak fajnie było by pograć w stalkera, wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Fajny sprzęt można już mieć za 1600zł ale na tym mi nie zależy i tez nie mam takiej kwoty. Myślę ze za 600zł można kupić coś rozsądnego oczywiście bez baterii i małym dyskiem. Warzne by procesor i karta graficzna była porządna a resztę można dokupić gdy gotówki będzie przypływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz laptopa by pograć podstawe rzeczy już wymieniłem...karta graficzna nvidia, radeon i procek x2. Wiele gier nawet nie wystartuje na GPU intela ...brak obsługi podstawowych shaderów używanych w grach. Pamięc 2GB i dysk 80GB nie wiem nawet czy takie jeszcze są... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/co...1820701696.html

jak się uda za 400zł kopić, to powinien starczyć. Klawisze tylko będę musiał poszukać.

Jest co wybierać z tych compali http://allegro.pl/li...al&category=491 tylko strach dać za taki 900zł , czytałem o JFL92 (specyfikacjia jest idealna) tylko ze typowym problemem w nich są GeForce 8600M

Starszy model tez mi się podoba, http://allegro.pl/co...1831692378.html tylko jak czytam została wymieniona karta graficzna ;//

Znalazłem- specyfikacjia http://www.hitokiri....blon/Report.htm

link http://allegro.pl/co...1831692378.html

Co o tym myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mądry zakup...masz 4gb RAM + dobrą kartę graficzną Radeon to podstawy w grach. Ram pomoże również w obróbce grafiki. Dysk nie jest tak ważny , ale i tak jest wielkością bardzo dobry wymieniony na 7200 więc czego więcej chcieć za 800zł. Dobrego strzelania... Do Stalkera wrzuć plik od Depa na 4gb RAM i dopisz drugi rdzeń nie zaszkodzi.. :)...jeżeli testy porównawcze systemów Vista/ win7 są poprawne to zmiana systemu mija się z celem. Po serwis pack2 z visty została tylko powłoka..poprawili bo obciach był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku nic nie znajdę, to jest tylko wykaz ... Z tej strony już próbowałem pobrać stery. Wybieram w okienkach 60681050.jpg i pokazuje się 28041informationondrive.png na liście nie ma Compala a nawet intela, kliknąłem w HP to mi się otworzyła strona domowa ... i szukaj wiatru w polu ;/ Z google trafiłem na stronę HP i pobrałem sterowniki 8.x ... Dupa blada nie chciało się instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sposób, ale trzeba modyfikować sterownik...

....pościągałem wszystkie sterowniki i tylko miałem problem z grafiką, korzystałem też z tego programu do modyfikacji sterów i u mnie to działa, modyfikowałem sterowniki 9.1 ze strony ati, mam XPsp 3...

...programik i mały opis...http://forum.noteboo...-hd-3650-a.html

...ktoś jeszcze pisał że podeszły ze strony Sapphire

Mału poradnik...

Dla WinXP:

Wyczyścić dokładnie system z pozostałości starych ATI...

1) Najpierw instalujesz MSXML 4.0

2) Ściągasz najnowsze Catalysty..odpowiednik hd3650 dla stacjonarnego PC

3) Uruchamiasz instalację sterowników i czekasz aż Catalysty się rozpakują.

4) Gdy skończy się rozpakowywanie i zacznie sie właściwa instalacja (pojawi się nowe okno z logo ATI), anulujesz ją.

5) Odpalasz program DH Mobility Modder i wskazujesz mu folder C:\ATI\SUPPORT\8-2_xp bla bla bla bla_

6) Czekasz chwilę aż program zmoduje sterowniki, idziesz do wyżej wspomnianego katalogu i stamtąd odpalasz instalację

THE END

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to, nawet pobrałem ten program i zrobiłem tak właśnie jak jest napisane na tamtym forum i nie działało... na sterowniki PC ten program nie robił większego wrażenia. Ale przypomniało mi się ze na starym lapku używałem zmodyfikowanych sterów Omega, użyłem na nich ten program MMDotNET i coś zaczęło się przetwarzać. a sterownik w końcu załapał w menadżerze urządzeń. Mam tylko nadzieje ze się coś nie sp^e^^oli, pokazuje mi pamięć karty na 1024MB i niebotyczne rozdzielczość 3000x2000 do tego odświeżanie 200Hz xd ^_^ :D :P Cień Czarnobyla śmiga aż miło na XP , niestety w miedzy czasie NOD oszalał i wykasował mi wszystkie, prawie wszystkie, pliki exe z katalogu Windows ... a zrobiło się to po zainstalowani 86 aktualizacji, po prostu masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.