Skocz do zawartości

Komputer Dell GX280 problemy...


Jozio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem a mianowicie chce kupić ram (do 4gb) i mam problem ponieważ mam częstotliwość 266MHz a jak np. chciałbym ten ram http://allegro.pl/1g...1872143685.html to mi tu nie piszę ile MHz tylko jakieś 3200R o co chodzi ??

PS. nawet jak ktoś by miał czas to prosiłbym o pomoc w znalezieniu odpowiedniego RAM'u (firma mnie nie interesuję, byle żeby jak najtaniej) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć z tej aukcji to 400Mhz Wiesz jakie masz kości dokładnie? Producent itp..., powinno się parować pamięć a nie dawać każda inną, ponieważ mogą ale nie muszą się gryźć. Zainstaluj Everest dalej rozwijany jako,,AIDA,, i daj screen. dla przykładu: PC2-8500 (1066MHz) PC2-6400 (800MHz) PC2-5300 (667MHz) PC2-4200 (533MHz) PC2-3200 (400MHz) PC2-2600 (333MHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie twój procesor nie obsługuje x64, wiec i tak nie zainstalujesz 64bitowego systemu. Ale mogę się mylić ja w specyfikacji na stronie producenta widzę jakiegoś P4 1,7GHz ... Wskaż dokładny model tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten procesor nie ma instrukcji wow64 http://ark.intel.com/products/27463/Intel-Pentium-4-Processor-530530J-supporting-HT-Technology-%281M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB%29 http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_4/Intel-Pentium%204%20530-530J%203.0%20GHz%20-%20JM80547PG0801M%20-%20HH80547PG0801M%20%28BX80547PG3000E%29.html Czyli: (530J) jest 32-bitowy, 64-bitowe są serie 6xx, 5x1 i 5x6. Tak wiec nie ma sensu przy Windowsie wkładać tam 3GB+ RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 2GB ram to możesz domontować do 3GB a jeżeli 3GB to nic. Po screenie widzę ze masz 2x256MB samsunga i xMB Naja ??? Zakładam ze posiadasz 1GB RAM Z tego co widzę to ta płyta ma ograniczenie do 2GB MAX ale to muszę jeszcze potwierdzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze pamięci do tego PC to ..PC2-4200 (533MHz)...masz możliwość zainstalowania dwóch kości po 2 GB..w sumie max. 4 GB..szkoda że PC 6400 nie wchodzą.. :).. System policzy 3,25 GB RAM ponieważ obsługuje 32 bit instrukcje..jeżeli kości będą tanie to warto włożyć. Nowy komp to wydatek min. 1300 zł. Jeżeli masz kasę to szkoda marnować na rozbudowę przestarzałej maszyny..lepiej inwestować w nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odcinam, z tego co widzę to ta płyta nie widzi więcej niż 2GB pamięci, nie mogą mieć korekcji błędów EEC, a procek nawet jak by płyta obsługiwała 4GB to i tak nie posiada architektury x64 wiec i tak byś nie zainstalował systemu x64 wiec na x32 max 3GB(3,2) ... Błędne kolo i zmarnowane pieniądze. Te Delle to komputery biurowe :) Najlepiej jak nie wierzysz to zapożycz od kogoś takie kości, 533MHz DDR2, bez EEC i sam się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis pamięci dla komputera...link

Dell Optiplex GX280 Tower 3.0Ghz (DDR2-533MHz) Computer to up to a maximum of 4GB Memory, the system has 2 (2 banks of 1) to install Memory, already with 0MB standard Memory installed. For best Computer performance use the maximum amount of allowed Memory per slot for your Computer...

Ale tak jak pisze Kpuc to komputerek do biura i internetu...wydajności nie podniesie znacznie nawet 8gb RAM jeżeli procek to jednordzeń. Moja opinia szkoda kasy jeżeli chcesz do internetu i małych programów na XP...zmień RAM na 1 GB/ / 533 i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś dobrze tam napisał ,,wszystko cięte po kosztach by się trzymało lądu i składu,, - brakuje tam jeszcze dysku. http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_sierpien_2011?page=0,3 Zależy jakie masz preferencji w grach, ja na ten przykład muszę mieć wszystkie detale :P Ale taki kolega Korn coś tam pisał o swojej kilkuletniej karcie i stwierdził ze tylko musi dawać rade z rozdzielczością a detale na marginesie, wiec jak kto woli. Jeżeli nie zależny ci na jakiś super max detalach a byś chciał mieć komputer taki aby za te 2 lata go zmodernizować a nie wymieniać to mogę ci polecić na moim przykładzie CPU:: AMD PhenomII x4 955 3.2@4GHz /6MBL3 RAM: GoodRam 4GB GPU: jakiegoś radeona np. Radeon HD 6790 HDD: Samsung 500GB Zasilacz Delta 500W Chociaż lepiej wziąć od razu OCZ 600W na przyszłość. I ważna pytanie, czy już masz te pieniądze odłożone czy dopiero je będziesz zbierał ? Pytanie to jest na tyle istotne ze za miesiąc może się wszystko zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz preferencji w grach, ja na ten przykład muszę mieć wszystkie detale :P Ale taki kolega Korn coś tam pisał o swojej kilkuletniej karcie i stwierdził ze tylko musi dawać rade z rozdzielczością a detale na marginesie, wiec jak kto woli.

I ważna pytanie, czy już masz te pieniądze odłożone czy dopiero je będziesz zbierał ? Pytanie to jest na tyle istotne ze za miesiąc może się wszystko zmienić.

Gdzie tak pisałem? Jakiej kilkuletniej? Gram tylko w Stalkera, a do tej gry nie trzeba nowego sprzętu.

Jeśli chodzi o kartę , aby zmieścić się w budżecie 1600 bardzo dobrym rozwiązeniem jest ATI Radeon HD 6850 , mój kolega ostatnio kupił i wszystko działa w max detalch itd.(testował na Wiedźminie 2)

http://benchit.pl/ka.../HD+6850/-/1024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, to pisał Kobal http://www.stalkerte...puter-malakasa/ ale teraz widzę ze to był post z stycznia 2011

Dołączona grafika

Jeżeli to ma być 1600zł max budżet to dobrym wyborem będzie kupić procesor AMD x3 i płytę która daje możliwość odblokowani 4 rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malakas chodzi mi o same pudło (bez monitora itp.) Kupc rzecz mówiąc nie zależy mi na full detalach, tylko wystarczy żeby wszystko ładnie działało. A co do kasy to powoli się zbiera (chodzi mi tylko żeby na co się przygotować i śledzić różne podzespoły) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w złożeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie zbytnio polotu w wybiorze nie mamy, wiec proponuje takie zestaw:

AMD--

CPU: AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX

MOBO:MSI 760GM-P23 (FX)

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

GPU: Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit

HDD:Samsung 500GB SATAII

PSU: Delta lub OCZ 450-500W

Napęd: Samsung lub Sony

CASE:I-BOX FORNAX 5001

Najdroższa z tego jest karta i tutaj w zależności ile będzie ten zestaw kosztować w twoim sklepie zmienił bym ewentualnie na HD 6790

INTEL--

CPU:Intel Core i3-2100 LGA1155-412zł,

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 -78zł,

MOBO: MSI H61M-E33 (B3)-207zł,

GPU: Vertex3D ATI Radeon HD6790 1GB DDR5/256bit -451zł,

HDD:Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) -146zł,

PSU: SeaSonic SS-400ET 80+ 400W -151zł,

Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -76zł,

CASE:SilentiumPC Brutus 310 Pure Black-132zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.