Skocz do zawartości

USB


Jozio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam duży problem ponieważ jak gram (np. stalker) lub pracuję normalnie na kompie to mi się klawiatura wyłącza razem z myszką (są podłączone razem przez przejściówkę usb). Klawiatura i myszka są w stanie bardzo dobrym (zero przerwań w kablu itp.), to się nawet dotyczy innych urządzeń podłączanych pod USB. Czasami zaskoczy po 2 min przełączają gniazdo jeden po drugim a czasami muszę przełączać tak przez 15min (jest to trochę wnerwiające). Co mam zrobić żeby temu zaprzestać ? PS. jak pomyliłem dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejściówki są zazwyczaj ,,badziewne,, sam mam taką tymczasowo i po włączeniu komputera co 3 raz nie działa mi myszka, muszę odłączyć całość, podłączyć przejściówka i podłączyć mysz do przejściówki, dopiero zaskakuje. Jak miałem podłączona i klawiaturę i mysz to jajka były, kursor sam się przesuwał a klawisze nie zawsze działały za pierwszym razem. A wszystko to przez brak interfejsu PS/2 na płycie głównej. Jeżeli tak samo jak ja masz stara dobrą mysz pod PS/2 to zaopatrz się w drugą przejściówkę. A jak myszka za grosze to ja wymień na taką już z interfejsem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkimi Usb w komputerze zarządza kontroler. W panelu sterowania jest menadżer urządzeń..zobacz tam, jak komp widzi peryferia podłączone do USB.(tzn. czy dobrze odczytuje modele, nazwy drukarek itd.) Pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić czy problem z myszką i klaw. występuje na wszystkich Twoich USB. Jeżeli dzieje się to na wszystkich wejściach USB należy sprawdzić czy kontroler ma aktualny sterownik, ewentualnie przeinstalować już obecny w PC. Driver Scanner pomoże ocenić czy stery są aktualne. Nie do końca rozumiem, co znaczy ...są podłączone razem przez przejściówkę usb. Najlepiej sprawdzić te rzeczy gdzieś osobno by mieć 100% PEWNOŚCI, że nie są uszkodzone przejściówki i sam sprzęt. Gniazda USB należy sprawdzić bez przejściówek..podłączyć bezpośrednio jakiś sprzęt i ocenić pracę gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że nie tylko klawa i mysz ma taki problem, jak podłączam telefon to samo się dzieję (czasami nie chce zaskoczyć) co do "są podłączone razem przez przejściówkę USB" to chodzi mi oto że z jednej strony przejściówki jest końcówka USB a z drugiej 2 te okrągłe (nie wiem jak to się zwie) I wszystkie gniazda USB tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.