Jump to content

USB


Jozio
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam duży problem ponieważ jak gram (np. stalker) lub pracuję normalnie na kompie to mi się klawiatura wyłącza razem z myszką (są podłączone razem przez przejściówkę usb). Klawiatura i myszka są w stanie bardzo dobrym (zero przerwań w kablu itp.), to się nawet dotyczy innych urządzeń podłączanych pod USB. Czasami zaskoczy po 2 min przełączają gniazdo jeden po drugim a czasami muszę przełączać tak przez 15min (jest to trochę wnerwiające). Co mam zrobić żeby temu zaprzestać ? PS. jak pomyliłem dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Link to comment
Share on other sites

Takie przejściówki są zazwyczaj ,,badziewne,, sam mam taką tymczasowo i po włączeniu komputera co 3 raz nie działa mi myszka, muszę odłączyć całość, podłączyć przejściówka i podłączyć mysz do przejściówki, dopiero zaskakuje. Jak miałem podłączona i klawiaturę i mysz to jajka były, kursor sam się przesuwał a klawisze nie zawsze działały za pierwszym razem. A wszystko to przez brak interfejsu PS/2 na płycie głównej. Jeżeli tak samo jak ja masz stara dobrą mysz pod PS/2 to zaopatrz się w drugą przejściówkę. A jak myszka za grosze to ja wymień na taką już z interfejsem USB.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkimi Usb w komputerze zarządza kontroler. W panelu sterowania jest menadżer urządzeń..zobacz tam, jak komp widzi peryferia podłączone do USB.(tzn. czy dobrze odczytuje modele, nazwy drukarek itd.) Pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić czy problem z myszką i klaw. występuje na wszystkich Twoich USB. Jeżeli dzieje się to na wszystkich wejściach USB należy sprawdzić czy kontroler ma aktualny sterownik, ewentualnie przeinstalować już obecny w PC. Driver Scanner pomoże ocenić czy stery są aktualne. Nie do końca rozumiem, co znaczy ...są podłączone razem przez przejściówkę usb. Najlepiej sprawdzić te rzeczy gdzieś osobno by mieć 100% PEWNOŚCI, że nie są uszkodzone przejściówki i sam sprzęt. Gniazda USB należy sprawdzić bez przejściówek..podłączyć bezpośrednio jakiś sprzęt i ocenić pracę gniazda.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi o to że nie tylko klawa i mysz ma taki problem, jak podłączam telefon to samo się dzieję (czasami nie chce zaskoczyć) co do "są podłączone razem przez przejściówkę USB" to chodzi mi oto że z jednej strony przejściówki jest końcówka USB a z drugiej 2 te okrągłe (nie wiem jak to się zwie) I wszystkie gniazda USB tak mają

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity