Jump to content

Ściąganie muzyki i filmów - legalne!


Recommended Posts

Szwajcaria nie poddaje się presji wielkich koncernów. Ściąganie muzyki i filmów - legalne!

Dołączona grafika

Twierdzą że tracą, a tak naprawdę zyskują. Rząd szwajcarski wydał oświadczenie, z którego wynika jasno, że nie będzie podejmować żadnych działań mających na celu wprowadzenie penalizacji pobierania muzyki oraz filmów do prywatnego użytku. Oznacza to, że w Szwajcarii ściągnięcie albumu muzycznego czy filmu, aby go sobie obejrzeć, ale nie wykorzystywać do celów komercyjnych, jest legalne.

Władze Szwajcarii podjęły decyzję w oparciu o wnikliwe badania wpływu piractwa na rynek rozrywkowy. Z analiz wynika, że pobieranie muzyki i filmów jest znacznie mniej szkodliwe niż twierdzi branża filmowa i muzyczna, w postaci wielkich koncernów (np. wytwórni czy dystrybutorów).

Okazuje się, że przykładowo użytkownicy LimeWire to jednocześnie najlepsi (najbardziej lojalni) klienci sklepu muzycznego Apple iTunes. Jednocześnie internauci korzystający z niedawno zamkniętego serwisu Kino.to, który za darmo udostępniał filmy i seriale, więcej wydawali na nie w sklepach niż inni miłośnicy filmów. Tak wynika z raportu Telepolis. Inne badania wykazały to, że użytkownicy sieci P2P (na przykład BitTorrent) zapewniają większe zarobki dostawcom usług internetowych.

Szwajcarski rząd daje zatem więcej wiary niezależnym badaniom niż raportom i badaniom przedstawianym przez koncerny związane z branżą rozrywkową. Ich działania "antypirackie" najczęściej uderzają w tzw. uczciwych konsumentów. Tzw. dlatego, że jeśli twierdzenia koncernów odłożyć na bok, to pozostaje stwierdzenie, oparte na niezależnych od nich badaniach, że na tzw. piratach zarabiają i tak - i to nawet więcej niż na tych, którzy nie ściągają filmów czy muzyki.

Źródło: WebProNews

BRAWO!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.