Jump to content

Gigabyte za 1000zł ... drogie fajerwerki, podczas stresu


Recommended Posts

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=J_Wk4QWHjpc

Przewińcie pod sam koniec.

Dołączona grafika

Ruszy program wymiany trzech modeli. W ubiegłym tygodniu tajwański overclocker próbował niezbyt znacznie podkręcić procesor zamontowany na płycie głównej Gigabyte X79 UD3. Okazało się, że produkt tej firmy nie wytrzymał i zmarło mu się.

Od razu wyglądało na to, że sekcja zasilania procesora nie była w stanie znieść obciążenia, a skutkiem był spalony MOSFET. Teraz okazuje się, że nie był to jednostkowy przypadek, bo w sieci pojawiają się doniesienia o wielu kolejnych.

Firma Gigabyte na stronie internetowej umieściła notę prasową, w której przyznaje, że otrzymała skargi od overclockerów, którym płyty główne "padały" nawet przy lekkim podkręceniu CPU. W każdym przypadku dochodzi do spalenia sekcji zasilania.

Już teraz wiadomo, że problem jest dość powszechny i do tej pory udało się ustalić, że obejmuje nie tylko płyty główne Gigabyte X79 serii UD3, ale także serii UD5, a nawet egzemplarze oznaczone jako G1. Assassin 2. Producent już poinformował o tym, że uruchomi program wymiany płyt głównych tych serii.

Źródło problemu nie jest najwyraźniej jedno. Ma nim być połączenie kiepskiego oprogramowania (BIOS) i złej jakości podzespołów sekcji zasilania wymienionych płyt głównych.

Obecnie producent oferuje rozwiązanie prowizoryczne, w postaci aktualizacji BIOS. Zabezpiecza ona co prawda przed spaleniem sekcji zasilania, ale kosztem wydajności procesora, którego parametry pracy są obniżane aby zapobiec uszkodzeniu. Mowa o tzw. "throttlingu".

Źródło: TechPowerUp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.