Skocz do zawartości

Gniazda w grafice


gucio46

Rekomendowane odpowiedzi

Moja karta to..GV-N570UD-13I Gigabyte ...dostępne wyjścia..

DVI-I

HDMI

DisplayPort

DVI-I do tego mam podłączony monitor, ale drugiego nie mam jak podłączyć ma zwykle gniazdo vga czy jest możliwe połączenie jego do któregoś z pozostałych jak i czymDołączona grafika

//

niestety jedno gniazdo DVI-I który jest obecnie zajęty przez monitor...to ta karta tylko wersja 2 i taktowaniu Core Clock 780 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza prawa to jaka to karta..?..Dopisz w 1 poście...oraz jakie monitory...

Trochę lektury...Rodzaje złącz

DVI (Digital Visual Interface) służy do przesyłania, w postaci cyfrowej, nieskompresowanego sygnału wideo między domowymi urządzeniami elektronicznymi takimi jak odtwarzacz DVD i wzmacniacz A/V czy odtwarzacz DVD i projektor, ekran plazmowy czy panel LCD. Połączenia mogą być realizowane po przez dwa rodzaje kabli DVI-D lub DVI-I, pojedyncze lub podwójne.

Najczęściej stosowany jest pojedynczy przewód DVI-D zakończony z obu stron końcówkami męskimi .

- DVI I (Integrated) – zintegrowana budowa kabla pozwalająca na transmisję zarówno sygnału analogowego, jak i cyfrowego.(24+5 pin). Trzeba bowiem zaznaczyć, iż nawet pomimo posiadania przez monitor złącza cyfrowego, sygnał w dalszym ciągu może być przesyłany w postaci analogowej – dzieje się tak zwłaszcza w przypadku monitorów LCD z tzw. "dolnej półki".

są dwa rodzaje kabli tego rodzaju:

a. Kabel DVI I (męski) – VGA (męski)– do podłączenia monitora ze złączem cyfrowym (DVI I) do karty ze złączem VGA (transmisja nalogowa); lub podłączenie nowszej karty graficznej, dysponującej złączem cyfrowym do monitora ze złączem VGA

b. Kabel DVI I (męski) – DVI I (męski) – do podłączenia monitora LCD do karty graficznej – poprzez złącza DVI I. Umożliwia transmisję sygnału zarówno analogowego, jak i cyfrowego.

- DVI D (Digital) – kable przeznaczone wyłącznie do transmisji sygnału cyfrowego (24+1 pin) pomiędzy monitorem LCD a kartą graficzną.

Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720.

- HDMI (ang. High Definition Multimedia Interface) – interfejs służący do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo.

HDMI pozwala łączyć ze sobą dowolne, zgodne ze standardem, urządzenia audio/wideo takie jak odtwarzacze DVD, Blu-ray, konsole gier, komputery, monitory i telewizory cyfrowe. Dane wideo przesyłane są z wykorzystaniem technologii TMDS.

Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów, przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostępnych na rynku, odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenerator sygnału).

- DisplayPort – uniwersalny interfejs cyfrowy (zatwierdzony w maju 2006) opracowany przez VESA (Video Electronics Standards Association). Głównym zamierzeniem nowego standardu jest połączenie komputer-monitor lub komputer-system kina domowego (w tym projektory, wielkoformatowe wyświetlacze, telewizory itp.).

Złącze DisplayPort obsługuje od 1 do 4 linii transmisyjnych przesyłających dźwięk i obraz z prędkością 1,62 lub 2,7 Gb/s (maksymalnie 10,8 Gb/s przy czterech liniach transmisyjnych). Standard umożliwia jednoczesną dwukierunkową wymianę informacji. Dwukierunkowe pomocnicze kanały (Auxiliary Channel) pracują ze stałą prędkością 1Mb/s, umożliwiając zarządzanie i kontrolę nad strumieniem danych zgodnie ze standardem VESA EDID i VESA MCCS. DisplayPort jest wstecznie kompatybilny z interfejsami HDMI[1], DVI, a także VGA. Sygnał może być chroniony technologią DRM.

Źródło..Wikipedia...

Jeżeli to Twoja karta to TA W LINKU i ma dwa DVI...http://www.gigabyte....spx?pid=3955#sp... to przejściówka DVI / VGA powinna wystarczyć.

...jeżeli nie pomoże to monitor obecny przepiąć pod DVI-D, a anologowy z przejściówką pod DVI-I. Niestety nie wiem jaki model monitora jest podpięty i czy obsłuży gniazdo DVI-D

...jest do dyspozycji również HDMI do którego przez przejściówkę można podłączyć monitor DVI.

//

samych przejściówek jest cała masa...http://www.ontech.pl...I-HDMI-487.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor jest podłączony do DVI-I , przejściówki z DVI-D na vga możliwa

HDMI na vga prawdopodobnie nie , DisplayPort na vga możliwa ale nie wiem czy na pewno i nie mogę znaleźć nigdzie w sieci.

2 monitor vga i z tym problem

monitor podłączony tylko DVI-I i żadnego innego gniazda nie ma

//

O hdmi na DVI-I nie pomyślałem .Dzięki :)

Tak, ale HDMI na DVI-I żeński (M) w linku nie ma ?...są na Allegro..

http://allegro.pl/mi...2052108463.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki jest model monitora wpięty obecnie na dvi, chodzi o to czy ma DVI-D ...te dane powinieneś od razu napisać w 1 poście...i napisz czy twoja karta ma dwa dvi bo według modelu powinna je mieć... // jednak ma jedno DVI...więc można tak.: W linku masz przejściówkę HDMI na DVI ..uwolni to gniazdo DVI-I, gdzie łatwo połączysz DVI-I na VGA..to jedna z opcji, gdzie potrzeba dwie przejściówki 1. HDMI...DVI-I 2. DVI-I...VGA Sklep który podałem był przykładowy i może nie mieć wszystkich istniejących przejść...zawsze trzeba szukać w innych miejscach. CIEKAWOSTKA.. Z Display Port przeskoczyć na VGA można ..ale przejściówka kosztuje drogo ...D Port jest to moduł, który zastąpi niedługo HDMI, DVI i VGA całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.