Skocz do zawartości

Gadu-Gadu – lista 9999 kont i haseł


Rekomendowane odpowiedzi

Ataki słownikowe na Gadu-Gadu – lista 9999 kont

Mr. Niebezpieczny | Tagi: Anonimowi, Anonymous, atak, Gadu-Gadu, hasła

Ktoś przypuścił słownikowy atak na Gadu-Gadu i opublikował listę 9999 numerów GG wraz z ich hasłami:

Atak na GG

Opublikowana w internecie lista numerów wraz hasłami nie jest wynikiem wycieku danych na skutek włamania na serwery Gadu-Gadu. Ktoś po prostu wybrał sobie kilka słabych haseł (123456, qwerty, kasia, etc.) i próbował przy ich pomocy logować się na każdy numer Gadu-Gadu. Jeśli logowanie się udało, numer wraz z odpowiednim hasłem lądował na liście. W ten sposób zebrano 9999 par numery-hasła.

hasla gg

Lista numerków GG ze słabymi hasłami

Wbrew pozorom, “atak słownikowy” nie jest dziełem Anonimowych. Te same dane zostały jeszcze w grudniu 2011 opublikowane przez Unn4m3d, który nota bene, wystosował do Anonimowych specjalną notatkę:

jaah

Kolejny raz potwierdza się teza, że niektóre z osób podpisujących się jako “Anonimowi” lubią sobie przywłaszczać czyjąś “pracę”… Takie akcje działają na niekorzyść wizerunku Anonymous.

P.S. To trochę przerażające, ile osób, pomimo tak licznych próśb (por. Jakie jest najpopularniejsze hasło w Polsce), ciągle korzysta z tak banalnych haseł… W pewnym sensie, sami są sobie winni.

Źródło: Niebespiecznik.pl

A tutaj całą lista, możecie sprawdzić czy jesteście http://pastebin.com/0VQv8XCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak nastąpił niby wczora.o 18. Może to zbieg okoliczności ale wczoraj w godzinach popołudniowych nie mogłem sie zalogowac na gg wiec może cos w tym jest :o(chociaż nie sądze :D) Mój kolega miał wczoraj ten sam problem.A tak w ogóle ten temat jest dosć popularny na forum.Podczas gdy ja go przegladałem robiło to jeszcze kilkanaście osób z poza naszego forum.Z resztą nie dziwie się -taki tytul tematu z pewnością przyciąga uwagę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.