Jump to content

Laptopy- ogólnie, porady


korn06

Recommended Posts

Chciałem założyć taki temat z poradami na temat laptopów. Ja swojego mam już ponad 3 lata i przez ten czas nie miałem żadnej awarii, znajomy mówił że jego Acer już po 2 latach nadawał się do wyrzucenia. Czy macie doświadczenie ile średnio lat wytrzymują wam laptopy? Konserwacja laptopa w serwisie kosztuje ok. 150 zł, czy opłaca się to, wolałbym samemu nie brać się za rozkręcanie. I jakby ktoś mógł polecić jakieś dobre modele do 3000 zł, tak żeby można było pograć w dobrej jakości w Stalkera 2, Lost Alpha i np. Soliankę z dodatkami typu Autumn Aurora. Wg mnie najlepsze są lapki od Asusa i MSI, więc sugeruję te 2 firmy, reszta raczej odpada.

Link to comment
Share on other sites

Jasne ze możesz rozkręcić (po gwarancji) i sam serwisować, ja to robiłem już nie raz na HP, Dell, Asus, Compal..aaa teraz mam i się zbliża do wymiany pasty. W serwisie, to ci tylko coś uszkodzą, wymienia lub podmienia, jak oddajesz już do serwisu to spisuj numery lecz i to nie jest zawsze skuteczne, bo zmieniają obudowy. (pracowałem w 3 serwisach, wiem co mówię) Dell c840 ... koło 8 lat i nadal śmigał (wymieniłem dysk, a poprzedni właściciel kartę graficzną) , lecz już mi brakowało zasobów. Compal FL90.. mam już go od 5 miechów, łącznie lapek ma albo 1,5 roku albo 2,5 roku, poprzedni właściciel wymienił dysk i kartę graficzną już po kilku miesiącach. HP dv6... 3 tygodniach padła taśma matrycy, następnie po 2 tygodniach serwisowania, laptop działał przez tydzień i padła matryca i bateria, wymienili całego lapka, bateria padła po 8 miesiącach, a zasilacz kilka dni później, teraz już mamy 4 zasilacz i kupiłem nowa baterię. Nie chce mi się dalej pisać ... :P ACTA i tak to skasuje :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Jakie będą wymagania LA możemy się łatwo domyślić, zakładam że jeżeli na full wypasie śmigała tobie NS, to LA będzie jakoś 10-20fps miał mniej. W końcu moda tworzy nie byle kto i na pewno go dobrze wyważą. A wiemy że mapy będą sporo większe. Jeżeli kupujesz laptopa pod te gry to warto zaczekać. Za te powiedzmy pół roku wszystko poleci w dół w raz z wyjściem nowych architektur.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Asusa (audycja zawiera lokowanie produktu) mam go już około 5 lat kupiony z Vistą, używany może nie za często teraz raz dwa w tygodniu. Wcześniej częściej bo kupiłem żonie do pisania magisterki hihihi i uwierzyła :D. Żadnych problemów nie miałem z nim ani z oprogramowaniem ani ze sprzętem nie było najmniejszych. Choć jak już mówiłem nie był użytkowany jak np. mój pc. Ale i tak bym tę firmę polecił.

Link to comment
Share on other sites

Wcisnę swoje 2 grosze...do gier matryca 15,6 cala.....

1..http://www.kurtmedia...a-baterii-.html.

2..http://primakomp.pl/...i-netbooki.html...można jeszcze kość RAM dokupić.

Matryca 17 cali...

http://www.notebookc...3D.51938.0.html....http://allegro.pl/de...2079904948.html

//

Kpuc widzę znęca się ciągle nad laptopami, może założy jakiś poradnik zakupów.. :smile:..ja jakoś kocham tylko skrzynki.

Link to comment
Share on other sites

Mam sporą wiedzę, wziętą głównie z własnych doświadczeń i nie boje się jej używać, jak się coś popsuje to naprawiam. Ciężko było by napisać poradnik, trochę zbyt wiele tego jest. Jak ktoś ma pytanie to zawsze może je zadać. Nie jestem też Alfą i Omegą :)A swoja wiedzą dziele się bez oporów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.