Skocz do zawartości

Laptopy- ogólnie, porady


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem założyć taki temat z poradami na temat laptopów. Ja swojego mam już ponad 3 lata i przez ten czas nie miałem żadnej awarii, znajomy mówił że jego Acer już po 2 latach nadawał się do wyrzucenia. Czy macie doświadczenie ile średnio lat wytrzymują wam laptopy? Konserwacja laptopa w serwisie kosztuje ok. 150 zł, czy opłaca się to, wolałbym samemu nie brać się za rozkręcanie. I jakby ktoś mógł polecić jakieś dobre modele do 3000 zł, tak żeby można było pograć w dobrej jakości w Stalkera 2, Lost Alpha i np. Soliankę z dodatkami typu Autumn Aurora. Wg mnie najlepsze są lapki od Asusa i MSI, więc sugeruję te 2 firmy, reszta raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze możesz rozkręcić (po gwarancji) i sam serwisować, ja to robiłem już nie raz na HP, Dell, Asus, Compal..aaa teraz mam i się zbliża do wymiany pasty. W serwisie, to ci tylko coś uszkodzą, wymienia lub podmienia, jak oddajesz już do serwisu to spisuj numery lecz i to nie jest zawsze skuteczne, bo zmieniają obudowy. (pracowałem w 3 serwisach, wiem co mówię) Dell c840 ... koło 8 lat i nadal śmigał (wymieniłem dysk, a poprzedni właściciel kartę graficzną) , lecz już mi brakowało zasobów. Compal FL90.. mam już go od 5 miechów, łącznie lapek ma albo 1,5 roku albo 2,5 roku, poprzedni właściciel wymienił dysk i kartę graficzną już po kilku miesiącach. HP dv6... 3 tygodniach padła taśma matrycy, następnie po 2 tygodniach serwisowania, laptop działał przez tydzień i padła matryca i bateria, wymienili całego lapka, bateria padła po 8 miesiącach, a zasilacz kilka dni później, teraz już mamy 4 zasilacz i kupiłem nowa baterię. Nie chce mi się dalej pisać ... :P ACTA i tak to skasuje :ninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie będą wymagania LA możemy się łatwo domyślić, zakładam że jeżeli na full wypasie śmigała tobie NS, to LA będzie jakoś 10-20fps miał mniej. W końcu moda tworzy nie byle kto i na pewno go dobrze wyważą. A wiemy że mapy będą sporo większe. Jeżeli kupujesz laptopa pod te gry to warto zaczekać. Za te powiedzmy pół roku wszystko poleci w dół w raz z wyjściem nowych architektur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asusa (audycja zawiera lokowanie produktu) mam go już około 5 lat kupiony z Vistą, używany może nie za często teraz raz dwa w tygodniu. Wcześniej częściej bo kupiłem żonie do pisania magisterki hihihi i uwierzyła :D. Żadnych problemów nie miałem z nim ani z oprogramowaniem ani ze sprzętem nie było najmniejszych. Choć jak już mówiłem nie był użytkowany jak np. mój pc. Ale i tak bym tę firmę polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnę swoje 2 grosze...do gier matryca 15,6 cala.....

1..http://www.kurtmedia...a-baterii-.html.

2..http://primakomp.pl/...i-netbooki.html...można jeszcze kość RAM dokupić.

Matryca 17 cali...

http://www.notebookc...3D.51938.0.html....http://allegro.pl/de...2079904948.html

//

Kpuc widzę znęca się ciągle nad laptopami, może założy jakiś poradnik zakupów.. :smile:..ja jakoś kocham tylko skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporą wiedzę, wziętą głównie z własnych doświadczeń i nie boje się jej używać, jak się coś popsuje to naprawiam. Ciężko było by napisać poradnik, trochę zbyt wiele tego jest. Jak ktoś ma pytanie to zawsze może je zadać. Nie jestem też Alfą i Omegą :)A swoja wiedzą dziele się bez oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.