Skocz do zawartości

Nalepka z loginem i hasłem na laptopie Donalda


Rekomendowane odpowiedzi

Nalepka z loginem i hasłem na laptopie premiera

Laptop premiera jest wyposażony w ściągawkę! Donald Tusk ma na klawiaturze nalepkę z podaną nazwą użytkownika i hasłem. "Zabezpieczenie" komputera szefa rządu wypatrzyli fotoreporterzy PAP przed dzisiejszym posiedzeniem rządu.

Dołączona grafika

Nalepka na komputerze premiera

Przed obradami Rady Ministrów fotoreporterzy robili tradycyjne zdjęcia przygotowującym się do obrad członkom rządu. Na kilku zdjęciach widać laptop, na którym pracuje premier. Okazało się, że Donald Tusk nie musi pamiętać swojego loginu i hasła, bo ma ściągawkę. Jest naklejona na klawiaturze. Dane potrzebne do zalogowania na opublikowanych przez nas zdjęciach zostały zamazane. Ale jeżeli hasło dostępu do tak ważnego komputera jak laptop szefa rządu może zobaczyć praktycznie każdy, trudno się dziwić, że hakerzy nie mają problemów z pokonaniem rządowych zabezpieczeń.

Na początku tygodnia hakerzy włamali się na strony szefa rządu, bo panel administracyjny był zabezpieczony loginem ADMIN i hasłem ADMIN1. Teraz okazuje się, że takie standardy zabezpieczania komputerów są w Radzie Ministrów normalne. Przysłowie mówi: "Jaki pan, taki kram".

Atak na strony premiera nie był jedyną udaną akcją hakerów. W środę ofiarą ataku padł prywatny profil Ewy Kopacz na Facebooku. Główne zdjęcie pani marszałek ozdobiono maską, symbolizującą hakerską grupę Anonymous, a na tablicy pojawił się komunikat wspierający protesty przeciwko ACTA. Nie wiadomo, jak hakerom udało się to zrobić, ale można przypuszczać, że albo hasło było równie banalne jak ADMIN1, albo że pani marszałek miała nalepkę z hasłem przyklejoną na klawiaturze.

Źródło: RMF24

Dołączona grafika

I taki będzie nam wmawiajże ACTA to samo dobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze go podejrzewałem o to że jest trochę "inny" ale nie do przesady...to tak jakby koło bankomatu swoje imię,nazwisko i pin wydrapać... Jak ma taką słabą pamięć to może zrezygnuje z urzędu bo jeszcze się zapomni i jakąś wojnę wywoła :D Jestem ciekaw jak teraz się czują ci którzy na niego głosowali i bronią go jak swojego boga :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja się zaliczam do tych co na niego głosowali.... Wtedy uważałem to za dobrą decyzję, ale teraz widzę, że trzeba było na Palikota głosować.

Po tej aferze z ACTA mój głos Z PEWNOŚCIĄ podczas nastepnych wyborów nie pójdzie na Platformę Obywatelską, a i namówię przy okazji całą rodzinę, żeby też ich olali, więc już są stratni o jakieś 10-13 głosów.

Nie jestem też zwolennikiem PIS, bo i oni głosowali za ACTA (czego należałoby się po nich z resztą spodziewać).

Jestem jedną z wielu młodych osób, które dały się zwieść i teraz czują sie oszukane przez ten rząd - przynajmniej w tej jednej sprawie.

Zapamietajcie sobie tę gorycz zawodu jaką odczuwacie teraz i przypomnijcie ją sobie w dzień nastepnych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja się zaliczam do tych co na niego głosowali.... Wtedy uważałem to za dobrą decyzję, ale teraz widzę, że trzeba było na Palikota głosować.

Nie jestem też zwolennikiem PIS, bo i oni głosowali za ACTA (czego należałoby się po nich z resztą spodziewać).

Jestem jedną z wielu młodych osób, które dały się zwieść i teraz czują sie oszukane przez ten rząd - przynajmniej w tej jednej sprawie.

Zapamietajcie sobie tę gorycz zawodu jaką odczuwacie teraz i przypomnijcie ją sobie w dzień nastepnych wyborów.

To na kogo będziesz głosował- na pana(panią) Grodzką czy Biedronia? Jeśli głównym kryterium oddania głosu na daną partię jest sprawa ACTA to po prostu brak słów, bo chyba są ważniejsze sprawy i w kwestiach społecznych i gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyborami to jak z napojami, każdy ma inną butelkę a smakują tak samo. Albo inaczej, jak z kwadratowa kartką papieru, nie ważne co z nią zrobisz, zgnieciesz, złożysz, porwiesz, bo po złożeniu będzie takiej samej wielkości. Tu trzeba rewolucji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic ważniejszego w chwili obecnej niż ACTA kolego korn06.

Cała reszta problemów, to lokalne problemy małego, zapyziałego państewka z przerośniętym ego i jego mesjańskim przekonaniem o własnej nadzwyczajności.

ACTA jest problemem dla całego internetu i zamachem na podstawowe swobody obywatelskie (i bynajmniej nie chodzi mi tu o wolność ściągania pirackich plików)!

Jakbyś nie zauważył, to cały mój legalny "dorobek" polonizacyjny, który był na Megaupload padł ofiarą właśnie ACTA. Jak to nazwiesz ? To ma być legalne, zgodne z prawem działanie ? Zamknąć cały portal niezależnie od tego czy zawiera tylko treści nielegalne, czy zawiera jeden plik nielegalny ? To się dopiero nazywa "kradzież własności intelektualnej", ale ponieważ jest zrobione na zlecenie dużych żarłocznych korporacji, to wszyscy podkulają ogon, a niektórzy im jeszcze potakują (nasz pożal się Boże rząd).

Poczytaj sobie korn06 dokładnie to ACTA i też ci faja zmięknie jak się wczytasz w to, co jest miedzy wierszami i drobnym drukiem.

A co do Biedronia i Grodzkiej - tak, gdybym miał dar przewidywania, to pewnie bym zagłosował na ich partię. Nie jestem homofobem i uważam, że każdy ma prawo do tego by żyć po swojemu i być szczęśliwy w swoim rozumieniu tego słowa. Jeśli to komuś przeszkadza, to już jego problem !

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.