Skocz do zawartości

Win xp 64 bity a Solianka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie Soli a mianowicie czy na win xp x64 sola chodzi szybciej?? Pytam ponieważ zmieniłem kompa mając 2GB ramu dokupiłem kość ramu 4GB lecz jeszcze czekam na nią, zainstalowałem na 3 partycji Xp 64 bitowego ponieważ xp 32 bity nie będzie widział 6GB ramu. Czy ktoś z userów forum gra w solę na XP 64 bity i czy Sola wykorzysta na tym systemie 6GB ramu??? Proszę o odpowiedzi. Jakby co to pamięć mam DDR3 Kingston HyperX 1700Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 64 bit adresuje duże ilości RAM to jego zaleta w przeciwieństwie do 32 bit. W przypadku Soljanki nie jest ważne czy wykorzysta 5 czy 6 GB pamięci..ważne by wykonać optymalizację silnika gry i zmusić grę do korzystania z tych zasobów. Sam RAM bez optymalizacji nic nie pomoże..bo gra jako taka ma blokadę dla 2 GB RAM.

W Warsztacie Modera jest kilka tematów można poczytać np...http://www.stalkerteam.pl/topic/3665-szybka-optymalizacja-silnika-gry/

Ciekawy temat również tutaj...http://www.stalkerte...z-pamiecia-ram/

//

XP 64 bit nie był dobrym systemem i miał duże problemy ze sterownikami, ale jeżeli udało się je zdobyć i chodzi stabilnie to dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP 64 bit nie był dobrym systemem i miał duże problemy ze sterownikami, ale jeżeli udało się je zdobyć i chodzi stabilnie to dlaczego nie.

Nie zgadzam się, ten system był i jest świetny, został olany i dlatego stał się że tak powiem legendą. Nie ma problemów z sterownikami, problemy są z sterownikami do peryferiów, bo ja wspomniałem system został olany.

Postawiłbym Win 7, ale u mnie przy instalacji i nie wiem dlaczego wywala z pozostałych partycji pliki startowe od Win xp.

Programem EysyBCD naprawisz boot-loader, na forum jest o nim temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpuc właśnie o sterownikach peryferiów mowa...i nie był świetny bo miał duże problemy z kompatybilnością. Porzucono prace nad nim, jednak jako prototyp dał podstawę dla kolejnych... :smile: . Miałem go kiedyś chwilowo i działał choć były problemy z dźwiękiem jak pamiętam i obsługą niektórych programów. Nie jest to oczywiście powód by go nie instalować, tylko ciężko o jakiekolwiek wsparcie. // Tak na marginesie powiem, że gdyby został ukończony i posiadł dostęp do dx11 to chętnie bym do niego wrócił. Win7 jakoś mi nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś to zdanie napisać po polsku ? Bo nie obraź się, ale nie rozumiem, o co chodzi :/

Chodzi o to że po instalacji win 7 znikają pliki systemowe win xp z partycji na których są zainstalowane, programy do edycji pliku boot w win 7 ten plik ma jakąś inną nazwę np. EysyBCD czy Vista boot manager nic nie pomagają wpis pojawi się w menu wyboru systemów, ale system się nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zainstalowałeś siódemkę na XP-ka ot co, nadpisałeś lub skasowałeś pliki XP i tyle.

Robisz wirtualna partycję lub zwykła i osobno instalujesz system.

Nie mam 4 partycje na 3 mam OS-y na dwóch miałem xp-ki czyli d i e, a c sformatowałem i zainstalowałem na c siódemkę i to spowodowało że zniknęły mi pliki systemowe od dwóch xp-ków na partycjach d i e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.