Skocz do zawartości

Kupno komputera


dopyl

Rekomendowane odpowiedzi

@Dopyl, jak ktoś ma głowę na karku i się zna lub nie zna ale potrafi sobie wygoogl'ować, to nie kupi takiego zestawu z bombą czasową samo zapalająca.

Sklepy które mają na stanie np. waflową płytę główna wsadzają do niej procesor I5 który każdy zachwala i dzięki temu zawsze się znajdzie ktoś kto to kupi.

@Junx, jeżeli ty widzisz różnice w grach miedzy AMD a Intelem gdzie zestaw oparty na AMD kosztował 2000zł a na Intelu 3000zł to jestem pełen podziwu, bo różnica rzędu 5 klatek na sekundę to żadna różnica.

Do tego podchodzą jeszcze takie praktyki intela jak blokowanie opcji płyty głównej do ceny.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę..wszystkie budy mają otwory gdzie wkręcasz kołki w zależności od płyty..a niektóre na tylnej ściance wybite mają formaty płyt...ATX..miniATX...

//

Sklepy które mają na stanie np. waflową płytę główna wsadzają do niej procesor I5 który każdy zachwala i dzięki temu zawsze się znajdzie ktoś kto to kupi

Nie potrafiłbym tego lepiej ująć...w przekroju cała zasada sprzedaży gotowych PC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę..wszystkie budy mają otwory gdzie wkręcasz kołki w zależności od płyty..a niektóre na tylnej ściance wybite mają formaty płyt...ATX..MINIATX...

Fakt teraz sie przyjrzałem temu dokładnie i widać że jest kilka wariantów mocowania :D W razie czego można by było powiercić w obudowie :E Bardziej sie martwiłem że będzie mi po montażu coś haczyć o coś, ale widzę że miejsca jeszcze trochę jest więc powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem dorzucić swoje 3 grosze, nie jako specjalista, ale jako zwykły user. Ja też miałem kiedyś AMD 3200+ i również byłem bardzo zadowolony. Potem (2005) nastała era Core 2 Duo - kupiłem z tym zestaw, w międzyczasie zmieniłem raz kartęé grafiki. To wszystko dobrze żarło przez prawie 6 lat i zdechło (normalka - wytrzymało i tak długo). W ubiegłym roku na jesieni kupiłem właśnie AMD: Phenom II X4 965 3,4 GHz Płyta (nie pamiętam z głowy, jestem w pracy, ale porządny ASUS można na niej spoko kręcić - sprawdzałem przed zakupem) 4 GB Goodram GeForce 550Ti 1 GB Samsung 500GB Win7 HP I jestem naprawdę bardzo zadowolony. Za 3 lata jak przestanie wystarczać to zmienię chłodzenie i puszczę procek na 4GHz i wymienię kartę grafiki na mocniejszą i będzie na następne 3 lata. Takie są realia - jak komp wytrzyma 6 lat z i to tylko z jedną wymianą karty, to już nieźle. Acha, 4 GB RAM dokupię już teraz, bo tanio... A piszę to po to, żeby potwierdzić, że AMD też daje radę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś AMD 3200+ i również byłem bardzo zadowolony.

Phenom II X4 965 3,4 GHz

3200+ - chyba jeden z najbardziej udanych modeli tej firmy :D Bede go trzymał jako relikwie xD (jeszcze działa).Te Phenomy maja niby koszmarne chłodzenie (strasznie głośne i słabe).Prawda to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dopyl jeżeli zdecydowałeś się na zakup, to się pośpiesz bo w agito.pl ten procesor to promocja....W arest.pl kosztuje 550 zł.. na allegro 470 zł...a połowa sklepów nie ma ich już wcale w ofercie.

Chłodzenie jeżeli jest pełne kurzu, lub procek podkręcony na boxie zawsze będzie hałasować. Intel wcale nie daje lepszych do pudelek czyli za free... :smile: .

Ten Phenom nie ma złej chłodnicy widać ją w temacie Trurl3..przebudowa systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Phenomy maja niby koszmarne chłodzenie (strasznie głośne i słabe).Prawda to ?

Jak ktoś nie umie założyć odpowiednio chłodzenia to słucha odkurzacza, ja miałem przez miesiac boxowe chłodzenie na 955 i wcale go nie słyszałem, dyski były słyszalne a chłodzenie na CPU nie.

A to tylko połowa sukcesu, bo wyje to dopiero intel-box - Każde chłodzenie wykonane w takiej technologij zacznie po jakimś czasie piszczeć, ja swojego boxa intelowskiego czysciłem i smarowałem co miesiąc, a w ciągu roku wymieniłem to cholerstwa 3 razy, ponieważ wentylator się wyrabia i zaczyna mówmy to wprost napierdalać.

Jeżeli chcesz ciche i wydajne chłodzenie to zainwestuj w Fortisa lub tym podobne. Do tego wentylatory NB Noise-Blocker PWN 120mm 1000-2000obr - ja mam 4 sztuki, jeden kupiony ponad rok temu do dziś choćby na nim był centymetr kurzu działa cicho, jak od nowosći, wentylatory na gumkach mocowane do budy, wyciagam co jakic czas i przemywam pod wodą, następnie podłączam i chodzą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest odwieczna dyskusja między czerwono-zielonymi i niebieskimi. Powiem tak jak moi przedmówcy - mnie boxowe intelowskie wiatraki też hałasowały.Ten Phenom jest cichutki, bo nie kręcony, a jak go będę kręcił to na pewno nie na boxowym chłodzeniu (bo nie chcę go stracić).Poza tym mam przewiewną budę z dodatkowymi wiatrakami, więc wentylator procesora naprawdę się nie męczy :geek:. Acha, jeszcze szybka edycja: Dopyl, wejdź sobie na benchmark pl i wejdź w porównywarkę procesorów i zobacz jak Phenomy II X4 sprawdzają się w grach - będziesz miał dobre poróównanie.

Edytowane przez Papaczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Poza tym mam przewiewną budę z dodatkowymi wiatrakami, więc wentylator procesora naprawdę się nie męczy

Bardzo słusznie @ Papaczos masa ludków zamyka obudowy bez nawiewu z zewnątrz, a potem narzeka że wiatrak lata w obudowie bo mu obrotów brakuje by schłodzić zegar. Spotykałem już takich magików którzy wiatraki z przodu mieli jako wyciąg... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.